Mezuniyetinin 10. yılında bir başarı hikayesi: Kağan Gündüz’06
13
Mayıs 2016, Cuma

Geçtiğimiz ay ABank’ta Mali İşler ve Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilen 2006 İşletme ve Ekonomi mezunumuz Kağan Gündüz ile bir araya geldik, kariyer hikayesi ve yeni görevi hakkında konuştuk.

Habere Git
Ödüllü fizikçi: Sezer Erkılınç’09
11
Nisan 2016, Pazartesi

2015 Inst. of EE Eng. Photonics Society Graduate Student Fellowship ödülünü kazanan mezunumuz Sezer Erkılınç’ın üzerinde iki yıldır çalıştığı araştırması Elektronik ve Fizik alanındaki en önemli dergilerde yer aldı. Aynı zamanda Londra mezun temsilcimiz olan Sezer’le geçen yıl aldığı ödül ve araştırmaları hakkında konuştuk.

Habere Git
Yaratıcı endüstrilerden bir girişim: Paper Street Co.
11
Nisan 2016, Pazartesi

İşletme bölümü 2012 mezunumuz Gamze İpek Özbay kişisel hikayesinden yola çıkarak kurduğu Paper Street Co. ile Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor. İpek’le girişim hikayesini ve çalışmalarını konuştuk. Mezunlarımız kişisel ya da kurumsal gönderimlerinde Paper Street Co.’dan yararlanabilirler.

Habere Git
Türkiye’de bir ilk: EnCazip.com
04
Nisan 2016, Pazartesi

İşletme bölümü mezunlarımız Çağada Kırım’11 ve Onur Orakçıoğlu’12, EnCazip ile Türkiye’de ilk olarak internet üzerinden elektrik tedarikçisi karşılaştırmasını yapıyorlar. Çağada ve Onur ile EnCazip’in kuruluş hikayesini, faaliyet alanlarını ve bundan sonrası için planlarını konuştuk.

Habere Git
Üç Koçlu fotoğrafçıdan “Sınırda” Sergisi
10
Mart 2016, Perşembe

Koç Üniversitesi Fotoğraf Kulübü’nden (KUSHOT) öğrencilerimiz Orhun Şener’16 ve Çağatay Gürbay’16 ile 2015 mezunumuz Hüseyin Karabacak “Sınırda” Sergisi İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ndeler.

Habere Git
Hobisini işe dönüştürenlerden: Duygu Tunçbil Berecen’09
09
Mart 2016, Çarşamba

Kurumsal hayata veda eden 2009 Ekonomi bölümü mezunumuz Duygu Tunçbil Berecen, Bursa’ya yerleşmesinin ardından hobisi olan el yapımı ürünle tasarımını www.kastanya.com’la yeni bir girişime dönüştürdü. Duygu ile iş yaşamındaki değişimi ve girişimi kastanya.com’u konuştuk. Duygu’nun mezunlarımıza güzel de bir sürprizi var.

Habere Git
Türkiye’nin en çok takip edilen anne blogger’ı: Hassas Anne – Ece Kumkale
08
Şubat 2016, Pazartesi

Koç Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden ve 1999 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Ece Çiflikli Kumkale “Hassas Anne” bloğu ve Facebook sayfası ile 500.000 anne tarafından takip ediliyor. Geçtiğimiz yıl Zekeriyaköy’de Hassas Anne Etkinlik ve Gelişim Merkezi’ni açan Ece ile annelik, blogger’lık ve Hassas Anne’yi konuştuk.

Habere Git
Güneri Tuncer’den bir sosyal girişim: www.evebakici.com
08
Şubat 2016, Pazartesi

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programı mezunumuz Güneri Tuncer’06 son derece problemli bir alanda “social business / sosyal iş(letme)” projesi olan evebakici.com ile girişimciliğe adım attı. Güneri ile bu alandaki sorunları ve evebakici.com’un bu sorunlara nasıl çözümler getirdiğini konuştuk.

Habere Git
Uluer Kardeşlerden bir sosyal ağ: Hairmod
28
Ocak 2016, Perşembe

Caner’02 ve Cem’06 Uluer kardeşler girişimcilik hikayelerine bir yenisini eklediler: Hairmod. Dünyanın ilk saç ve makyaj sosyal ağı olan Hairmod’u Caner ve Cem’den dinledik.

Habere Git
Gamze Buğday Sönmez’den İstanbul TALKS
13
Ocak 2016, Çarşamba

2000 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gamze Buğday Sönmez kariyer hikayesini, aile şirketi olan Sipahiler Events’i ve yeni projeleri olan İstanbul TALKS’u anlattı. Gamze, büyük ses getirecek bu konferanslar serisine tüm mezunlarımızı davet ediyor.

Habere Git
Çiğdem Okşaroğlu’06 iki yeni girişime imza atıyor
11
Ocak 2016, Pazartesi

2006 Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji mezunumuz Çiğdem Okşaroğlu aile şirketi kariyerinden sonra iki yeni şirket ile girişimciliğe atıldı. Doğal kozmetik ürünleri markası Eleonore ve doğal şarküteri markası Beyaz Manda hakkında konuştuk, Çiğdem’in girişimcilik hikayesini dinledik.

Habere Git
Yarının Yıldızı bir startup: LALA
28
Aralık 2015, Pazartesi

2015 mezunlarımız Furkan Taşel ve Tekin Öztekin ile öğrencimiz Eray Erdoğan’ın kurduğu LALA, Yarının Yıldızı 100 Startup listesinde yer aldı. Mezunlarımız Furkan ve Tekin ile görüştük, LALA’yı mezunlarımızla paylaşmalarını istedik.

Habere Git