Kurumsal Gelişimde ve Pazarlamada Nörobilimsel Çözümler
10
Aralık 2014, Çarşamba

1997 MBA mezunumuz Neşe Ateş ile nöropazarlama, satış ve nöroliderlik eğitimleri verdiği yeni şirketi ND Yönetim Danışmanlık ve kurumsal gelişim ve pazarlamada nörobilimsel çözümler hakkında konuştuk.

Habere Git
Sağlıklı yaşama açılan kapı: FitWell
04
Aralık 2014, Perşembe

1999 İşletme bölümü mezunumuz Barış Özaydınlı ile biraraya gelerek kurumsal hayattan yatırımcılığa ve girişimciliğe uzanan kariyer yolculuğunu konuştuk. Barış, yaklaşık iki ayda 100.000 download ile Türkiye’de bir numaraya çıkan yeni sağlık ve fitness uygulaması FitWell’i anlattı.

Habere Git
Mezunlardan Futbol Turnuvası: Dönemlig
30
Eylül 2014, Salı

Mezunlarımız Kerem Gülşen’11 ve Aycan Patır’11 Dönemlig ile üniversite ve lisedeki dönem arkadaşlarını bir futbol turnuvası ile biraraya getiriyorlar.

Habere Git
Hayal Fotoğrafçısı: Ceren Saner’14
30
Eylül 2014, Salı

Ceren Saner 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Koç Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirmenin yanında okuduğu dönem boyunca Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden de birçok ders aldı. Fotoğraf ile olan bağı ailesiyle olan bağına, özellikle de babasına dayanarak başladı ve varoluşunu fotoğraf ile ortaya koymaya devam etti.

Habere Git
Professional Photographers of America’dan ödüllü fotoğrafçı: Pamira Bezmen’97
17
Eylül 2014, Çarşamba

Koç Üniversitesi’nin ilk mezunlarından 1997 Tarih mezunumuz Pamira Bezmen Amerika’da sürdürdüğü profesyonel fotoğrafçılık kariyerini Professional Photographers of America’dan aldığı ödülle taçlandırdı. Pamira ile fotoğrafçılığa nasıl başladığı ve aldığı ödül hakkında konuştuk.

Habere Git
Şahin Boydaş’05’den Silikon Vadisi Girişimi: MovieLaLa
01
Eylül 2014, Pazartesi

Öğrencilik yıllarından beri girişimci olan mezunumuz Şahin Boydaş’05 girişimcilik hikayesini, nasıl tüm işlerini geride bırakıp Silikon Vadisi’ne yerleştiğini ve yeni girişimi MovieLaLa’yı anlattı.

Habere Git
3B: Bilgi-Beceri-Başarı
29
Ağustos 2014, Cuma

İşletme mezunumuz Hüma Çobanoğlu’07 eğitimle iç içe giden kariyerine 3B Çocuk Akademisi ile devam ediyor. Hüma ile biraraya gelerek akademi hakkında konuştuk.

Habere Git
Hayata Bir Yumruk: Genç yazar Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı yayınlandı
26
Ağustos 2014, Salı

2012 İşletme mezunumuz Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı Hayata Bir Yumruk Nar Yayınları’ndan çıktı. Oğuzcan ile yazım süreci ve yeni çıkan kitabı hakkında konuştuk.

Habere Git
Ölmeyi Reddeden Kral: 2004 mezunlarından bir yaz kitabı
25
Ağustos 2014, Pazartesi

2004 İşletme mezunumuz Fırat Uğurlu ve Uluslararası İlişkiler mezunumuz İpek Yeğinsü Zecharia Sitchin’in çok satan eserini Türkçe’ye kazandırdılar.

Habere Git
2014 Okul Birincisi: Ekin Seçinti
01
Temmuz 2014, Salı

20. Mezuniyet Töreninde okul birincisi olarak kürsüye çıkan, üniversitemizdeki ilk tekerlekli sandalye kullanıcısı Ekin ile görüştük, okul birinciliği ve engelsiz üniversite hakkında konuştuk.

Habere Git
Yeni Nesil Kariyer Sitesi: İşteYaşam.com
01
Temmuz 2014, Salı

2005 yılı Psikoloji ve Sosyoloji mezunumuz Merve Can, Kariyer Koçluğu deneyimine yeni nesil kariyer sitesi İşteYaşam.com’u da ekledi. Merve ile biraraya gelerek yeni girişiminden, deneyimli ve yeni mezunlarımızın bu siteden nasıl yararlanabileceğinden konuştuk.

Habere Git
Yeliz Utku’03 tariflerini paylaşıyor: veganyemekler.com
05
Haziran 2014, Perşembe

2003 Kimya mezunumuz Yeliz Utku Vegan Yemekler.com’da veganlık deneyimlerini ve özel yemek tariflerini paylaşıyor. Yeliz’le veganlık hakkında doğru bilinen yanlışları, Yeliz’in vegan olma sürecini, Türkiye’de vegan olmayı ve veganyemekler.com’u konuştuk.

Habere Git