3B: Bilgi-Beceri-Başarı
29
Ağustos 2014, Cuma

İşletme mezunumuz Hüma Çobanoğlu’07 eğitimle iç içe giden kariyerine 3B Çocuk Akademisi ile devam ediyor. Hüma ile biraraya gelerek akademi hakkında konuştuk.

Habere Git
Hayata Bir Yumruk: Genç yazar Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı yayınlandı
26
Ağustos 2014, Salı

2012 İşletme mezunumuz Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı Hayata Bir Yumruk Nar Yayınları’ndan çıktı. Oğuzcan ile yazım süreci ve yeni çıkan kitabı hakkında konuştuk.

Habere Git
Ölmeyi Reddeden Kral: 2004 mezunlarından bir yaz kitabı
25
Ağustos 2014, Pazartesi

2004 İşletme mezunumuz Fırat Uğurlu ve Uluslararası İlişkiler mezunumuz İpek Yeğinsü Zecharia Sitchin’in çok satan eserini Türkçe’ye kazandırdılar.

Habere Git
2014 Okul Birincisi: Ekin Seçinti
01
Temmuz 2014, Salı

20. Mezuniyet Töreninde okul birincisi olarak kürsüye çıkan, üniversitemizdeki ilk tekerlekli sandalye kullanıcısı Ekin ile görüştük, okul birinciliği ve engelsiz üniversite hakkında konuştuk.

Habere Git
Yeni Nesil Kariyer Sitesi: İşteYaşam.com
01
Temmuz 2014, Salı

2005 yılı Psikoloji ve Sosyoloji mezunumuz Merve Can, Kariyer Koçluğu deneyimine yeni nesil kariyer sitesi İşteYaşam.com’u da ekledi. Merve ile biraraya gelerek yeni girişiminden, deneyimli ve yeni mezunlarımızın bu siteden nasıl yararlanabileceğinden konuştuk.

Habere Git
Yeliz Utku’03 tariflerini paylaşıyor: veganyemekler.com
05
Haziran 2014, Perşembe

2003 Kimya mezunumuz Yeliz Utku Vegan Yemekler.com’da veganlık deneyimlerini ve özel yemek tariflerini paylaşıyor. Yeliz’le veganlık hakkında doğru bilinen yanlışları, Yeliz’in vegan olma sürecini, Türkiye’de vegan olmayı ve veganyemekler.com’u konuştuk.

Habere Git
Açelya Şahin Fırat’tan MONOMENTE
07
Nisan 2014, Pazartesi

Geçtiğimiz yıl “Mutlu Çocuk Mutlu Yetişkin” isimli kitabı hakkında haber yaptığımız 2005 Psikoloji bölümü mezunumuz Açelya Şahin Fırat ile yeni açtığı MONOMENTE Dil & Konuşma, Bireysel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi hakkında konuştuk.

Habere Git
galeri mcrd’de ilk sergi: arayış
29
Mart 2014, Cumartesi

İstanbul’un yeni sanat galerilerinden galeri mcrd’nin direktörü 2004 Uluslararası İlişkiler ile 2007 Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi mezunumuz İpek Yeğinsü ile ilk sergileri “arayış” hakkında konuştuk.

Habere Git
Oy ve Ötesi’nden Yasemin Örs’03 Mezunları Çağırıyor
03
Mart 2014, Pazartesi

Yasemin Örs, 2003 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu, British American Tobacco şirketinde çalışıyor ve kendisi aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul’un gündemine oturan ve sandıklara gönüllü toplayan Oy ve Ötesi Platformu’nun da kurucularından. Hukuk Fakültesi öğrencilerimizden Melda Şener, Yasemin ile mezuniyet sonrası yaptıkları ve Oy ve Ötesi hakkında konuştu.

Habere Git
Yemeğin ve fotoğrafın en lezzetlisi: Gurme Mutfak Hikayeleri
02
Mart 2014, Pazar

2000 Ekonomi mezunumuz profesyonel yemek fotoğrafçısı ve stilisti Gözde Durusoy, hayatta sevdiği üç şeyi, yazmayı, yemek yapmayı ve fotoğraf çekmeyi “Gurme Mutfak Hikayeleri” adlı blogunda birleştiriyor. Gözde’yle hem keyifli hem de lezzetli bir sohbet gerçekleştirdik.

Habere Git
Hummingbird Ventures’dan Armut.com’a Yatırım
28
Şubat 2014, Cuma

2002 MBA mezunumuz Başak Taşpınar Değim’in kurucusu olduğu Armut.com, boyacı, nakliyat, temizlik, tadilat-dekorasyon gibi hizmetlerde ücretsiz fiyat teklifi alma modeliyle 2011’den beri kategorisinde liderliğini sürdürüyor. Armut.com, daha önce Çiçek Sepeti, Peak Games ve MarkaVip’e yatırım yapmış olan Hummingbird Ventures’dan ilk yatırımını aldı.

Habere Git
Merve Purde’10 sofralarımızı Pina ile şenlendiriyor
28
Şubat 2014, Cuma

2010 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunlarından Merve Purde gıda sektörüne sağlıklı bir şekilde giriş yapıyor. Ürettikleri doğal zeytinyağı Pina ile karşımıza çıkan Merve, kendisinden ve yeni şirketinden bahsetti. Gelin hep birlikte göz atalım.

Habere Git