Sevgili Mezunlarımız,

Sizleri Mezunlar Derneği, Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Öğrenci Konseyi ve Kariyer Gelişim Merkezi’nin işbirliği ile yürütmekte olduğumuz Mentor Mezun Ağı’na davet ediyoruz. Temel amacı öğrencilerimizin profesyonel hayata geçişlerini kolaylaştırmak olan bu yenilenmiş platform sayesinde Koç Üniversitesi öğrencileri ile kendi kariyeriniz süresince edindiğiniz tecrübelerinizi ve görüşlerinizi paylaşarak, onlara yol gösterebilir; ‘keşke bunu öğrenciyken biliyor olsaydım’ dediklerinizi öğrencilerimize aktararak kariyerlerine bir adım önde başlamalarına önayak olabilirsiniz. Bu ağa üye olarak üniversitemizin sizlere katmış olduğu artı değeri katlayarak, zorlu ve rekabetçi koşullar altında kariyerlerine ilk adımlarını atacak olan genç öğrencilere aktarabilir ve hedeflerine giden bu yolculuklarında onlara kılavuz olabilirsiniz.

“Mentor Mezun Ağı” nasıl çalışır?

Mentorlarımız LinkedIn profillerindeki bilgilerini Mentor Mezun Ağı ile eşleştirerek veya sadece birkaç dakika içerisinde yeni bir profil oluşturarak bu ağa kolayca katılabilirler. Öğrencilerimiz, akademi ya da iş dünyasındaki mezunlarımızı kendi kariyer hedefleri doğrultusunda seçerek mentorluk isteği gönderirler. Bu şekilde iki taraf arasında mentor-öğrenci ilişkisi kurulmuş olur.

Neden katılmalıyım?

Bu platform aracılığıyla gerçekleştirilen tüm faaliyetler üniversitemiz öğrencilerinin kariyer başarılarının arttırılmasına yöneliktir. Bu platform sayesinde mezunlarımız öğrencilerimizin başarılarına katkıda bulunarak Koç Üniversitesi mezunlarının iş dünyasındaki değeri ve kalitesinin arttırılmasına destek sağlamış olurlar. Ayrıca mentor veya öğrenci olarak platforma dâhil olan herkes daha geniş bir profesyonel ağa sahip olurlar.

Nasıl katılabilirim?

Mentor Mezun Platformu online olarak https://ku.evisors.com/ web sitesi üzerinden yürütülmektedir. Program hakkında daha fazla bilgi edinmek ve programa dâhil olmak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak programın internet sitesini ziyaret ediniz. Mentor Mezun Platformu ile ilgili sorularınız için bizimle mezun@ku.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Mentor Mezun Platformu (Alumni Mentorship Platform)

Mentor Ol