Endüstri Mühendisleri Arizona’da buluştu.

Temmuz 29, 2019

2018 Kasım ayında Arizona’da gerçekleşen Endüstri Mühendisliği alanındaki en önemli konferanslardan biri olan Informs’a katılan mezunlarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz bir öğle yemeğinde bir araya geldiler. Gelenekselleşmesini umduğumuz bu etkinliği Prof. Lerzan Örmeci ve doktora öğrencimiz Faruk Akın anlattılar.

“2018’in bu son günlerinde, KU Endüstri Mühendisliği olarak kendi (kısa) tarihimizde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanımızdaki en önemli konferanslardan biri olan Informs’ta akademik çalışmalarını yürüten mezunlarımızla bir araya geldik. Bu sene konferans Phoenix, Arizona’daydı, biz de 5 Kasım 2018 Pazartesi günü öğle yemeğinde beraberdik. Yalnızca lisans, yüksek lisans ve doktora mezunlarımız değil, doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmış “mezun”larımız da, henüz bizimle olan öğrencilerimiz de hocalarımızla buluştu. Aramızda İranlı, Yunanistanlı ve Amerikalı arkadaşlarımız vardı. Böyle renkli bir grubun bir araya gelmesi ve tecrübelerini paylaşması çok keyifli oldu.

Hedefimiz bu ilk buluşmayı gelenekselleştirmek ve her Informs’ta Koç Üniversitesi ailesini bir araya getirmek. Bu şekilde hem mezunlarımızla hasret gidermeyi, hem de akademik dünyadaki bağlarımızı güçlendirmeyi umuyoruz. Buluşmamıza gelen mezunlarımıza da, gelmek isteyip gelemeyenlere de destekleri için çok teşekkürler… Herkese çok güzel bir 2019 yılı diliyoruz…”

Endüstri Mühendisliği Bölümü akademisyenleri adına Lerzan Örmeci

“Informs gibi yoğunluğun en üst seviyede olduğu bir konferansta bir araya gelebilmemizi sağlayan hocalarımıza ve Mezunlarla İlişkiler Ofisi’ne öncelikle teşekkür etmek isterim. Keyifli bir öğle yemeği eşliğinde hem eski arkadaşlarla hasret giderdik hem de yeni yüzler tanıma fırsatı bulduk. Toplanma vesilesi akademik bir konferans olunca, haliyle akademide yaşam üzerine de konuşuldu. Yurt dışındaki arkadaşlarımızın yaşadığı tecrübeleri dinlemek, özellikle biz doktora öğrencileri için çok değerliydi. Umarım Informs konferanslardaki bu tarz toplantılar gelenek haline gelir ve sayımız her geçen yıl artar.”

Faruk Akın’19