Öğrencilerin ve Mezunların Kariyerlerine Nasıl Destek Verebilirsiniz?

Günümüzün zorlu istihdam koşullarında, sosyal ve profesyonel çevre oluşturma (networking) ve Koç Üniversitesi mezunlarının desteği, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın iş ve staj arayışlarında başarılı olmaları için büyük önem taşımakta. İş dünyasındaki fırsatları paylaşabilmek ve böylece hem öğrencilerimize hem de mezunlarımıza yardımcı olmak isteyen daha fazla mezunumuza ulaşmak amacıyla mezunlarla ilişkilerimizi geliştirmeyi hedefliyoruz.

Koç Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarının iş dünyasında tercih edilen, beğenilen, lider kişiler olarak tanınmasında bize vereceğiniz destek çok önemli. Birlikte neler yapabiliriz?

– Kariyerinizi ilgilendiren bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa danışmanlarımızla görüşme ayarlayabilir ya da telefonla sorularınıza yanıt arayabilirsiniz.

– Yeni kariyer fırsatları arıyorsanız ya da farklı endüstriler ve işverenler hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa Kariyer Gelişim Merkezi sahip olduğu çeşitli kaynaklarla size yardımcı olacaktır.

– Kurumunuzdaki iş ve staj ilanlarını bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için career@ku.edu.tradresine konuyla ilgili e-posta göndermeniz veya KUcareerlink‘e üye olmanız yeterli olacaktır.

– İnsan Kaynakları Yöneticilerinizle ve işe alım uzmanlarıyla Koç Üniversitesi ile ilgili bilgileri, öğrencilerimizin aldığı yüksek kalitede eğitimi, mezunlarımızın başarılarını ve Koç Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarının kurumunuza yapabileceği katkıları paylaşarak okulumuzun tanıtımında bize destek olabilirsiniz.

– İnsan Kaynakları Yöneticilerini Koç Üniversitesi’ni işe alımda tercih edilen okul olarak listelerine eklemeleri ve staj ve tam zamanlı iş fırsatlarını Kariyer Merkezi’yle paylaşmaları için teşvik edebilirsiniz. Merkezimiz iş ve staj duyurularını öğrenci ve mezunlarımızla ücretsiz olarak paylaşmaktadır. Şirketler açık pozisyonlarını career@ku.edu.tr adresine iletebilirler.

– Kampüste öğrencilerimizle bir araya gelerek çalıştığınız kurum ve sektör ile ilgili bilgileri, iş hayatına dair tecrübelerinizi paylaşabilir, Mezunlar Paneli’nde yer alarak öğrencilerimizi iş dünyası hakkında bilgilendirebilirsiniz.

– Kariyer Gelişim Merkezi’nde CV ve ön mektup yazma becerilerinizi geliştirebilir; prova mülakatlara katılabilirsiniz. Kariyer Gelişim Merkezi aracılığıyla şirketler hakkında bilgi edinebilir, bağlantı kurabilir ve iş tekliflerini değerlendirme konusunda destek alabilirsiniz.

Birlikte yapabileceğimiz toplantı, seminer, panel gibi işbirlikleri için Kariyer Merkezi (career@ku.edu.tr) veya Mezunlarla İlişkiler Ofisi ile (mezun@ku.edu.tr) irtibata geçebilirsiniz.

 

Kariyer Gelişim Merkezi’nden Nasıl Destek Alabilirsiniz?

Kariyer Gelişim Merkezimiz tüm öğrencilerimize olduğu gibi mezunlarımıza da destek veriyor. İş bulma, kariyer değişikliği ve yüksek lisans başvurularınızda Kariyer Gelişim Merkezimizden yararlanabilirsiniz.

Bireysel Danışmanlık

Kariyerinizi ilgilendiren bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa danışmanlarımızla görüşme ayarlayabilir ya da telefonla sorularınıza yanıt arayabilirsiniz.

Kariyer Fırsatları

Yeni kariyer fırsatları arıyorsanız ya da farklı endüstriler ve işverenler hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa Kariyer Gelişim Merkezi sahip olduğu çeşitli kaynaklarla size yardımcı olacaktır.

Kariyer Araçları

Kariyer Gelişim Merkezi’nde CV ve ön mektup yazma becerilerinizi geliştirebilir; prova mülakatlara katılabilirsiniz. Kariyer Gelişim Merkezi aracılığıyla şirketler hakkında bilgi edinebilir, bağlantı kurabilir ve iş tekliflerini değerlendirme konusunda destek alabilirsiniz. Sorularınız için career@ku.edu.tradresine eposta gönderebilirsiniz.

KUCarreerlink’e üye olun

Kariyer Merkezimizin online sistemi KUcareerlink’e üye olun, iş başvurularını takip edin, başvurularınızı sistem üzerinden kolaylıkla yapın.