Diploma İşlemleri

 

Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak diploma ve transcript alımları ile ilgili resmi taleplere cevap verememekteyiz. Diploma kopyası ve transcript talepleri ve noter onayları için lütfen Kayıt ve Kabul Direktörlüğü ile iletişime geçiniz. Kayıt ve Kabul Direktörlüğü’nün iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Diploma hariç diğer belgeler (Geçici Mezuniyet Belgesi, Transkript, Disiplin Sicil Belgesi) mezunlarımızın registrar@ku.edu.tr’ye taleplerini bildirmeleri karşılığında e-İmzalı olarak mail ile de paylaşılabilmektedir

Diploma ve Geçici Mezuniyet Belgesi

Diploma ve geçici mezuniyet belgesinin teslimi çıkış işlemlerinin tamamlanması neticesinde gerçekleşmektedir. Çıkış işlemleri esnasında Kütüphane, Mali İşler, İşletme Müdürlüğü, Yapı Kredi Bankası, Yurt ve Konaklama Direktörlüğü aranarak okula karşı herhangi bir mali yükümlülüğünüzün olup olmadığı konusunda teyid alınmaktadır. Bu nedenle okula iade edilmesi gereken materyaller iade edilmelidir. Bu materyaller bilgisayar, kitap, video, Yapı Kredi Play Card, kep ve cübbe vb. şeklinde örneklendirilebilir.

Diploma ve geçici mezuniyet belgeleri belirteceğiniz bir adrese ücret alıcı kargolanarak tarafınıza iletilebilir. Bu işlemi yapabilmemizin koşulu kargolama esnasında oluşabilecek kaybolma vb sıkıntılara dair sorumlulukları üstlendiğinizi belirtir bir dilekçeyi tarafımıza imzaladıktan sonra iletmenizdir. Dilekçenizi taratıp mail yolu ile paylaşabilir ya da 0212 338 1288’e faks yolu ile iletebilirsiniz. Diplomalar kaybolmaları halinde bir kereye mahsus hazırlanabildiğinden bu konuya hassasiyetle yaklaşılmaktadır. Belgeleriniz bilgilerini registrar@ku.edu.tr’e mail yolu ile bildirdiğiniz bir yakınınıza da çıkış işlemleriniz tamamlandıktan sonra iletilebilir.

Kayıp diploma yönergesi için lütfen tıklayınız.

Transcript

Tüm mezunlarımız ücretsiz bir şekilde transkriptlerini alabilirler. registrar@ku.edu.tr adresine talebinizi bildirebilir, belgenizi aynı gün içinde teslim alabilirsiniz. Sizin yerinize ismini bize önceden bildireceğiniz bir yakınınız da belgenizi teslim alabilir ya da kargo ile ücret alıcı postalama yapabiliriz. Gönderinin bizim tarafımızdan yurt dışına direkt olarak yapılmasını isterseniz, adını ve adresini vereceğiniz okullara, ücretini önceden sizin ödemeniz şartı ile yapılır.

Yapı Kredi Bankası Koç Üniversitesi Şubesi TR55 0006 7010 0000 000042 495658 no’lu hesaba ücreti ‘’postalama ücreti’’ açıklaması ile yatırıp, dekontu 0212 338 1288 no’lu faksa (dekontun koyu bir fotokopisini çektikten sonra) gönderebilir veya registrar@ku.edu.tr adresine email atabilirsiniz.

Ülkelerin güncel DHL ücretlerini Posta Merkezimizden öğrenebilirsiniz(0212 3381258.)

Disiplin Bilgisi Belgesi

Disiplin bilgisi belgesi okula kayıt ve mezuniyet tarihinizi içermekte ve öğrenci belgesi formatında düzenlenmektedir. Ancak belgenin en altında geçici mezuniyet belgesi yerine kullanılamayacağı bir cümle ile belirtilmektedir. Disiplin bilgisi belgesini talep edebilmek için registrar@ku.edu.tr’e mail atabilir ya da KUSIS üzerinden öğrenci belgesi başlığı altında talepte bulunabilirsiniz.