Koç Üniversitesi Mezunları yaşadıkları şehir ve ülkelerde bir araya gelmeye devam ediyor. Almanya’da yaşayan mezunlarımız yaklaşık iki yılın ardında ikinci buluşmalarını 11 Kasım’da Berlin’de gerçekleştirdiler. Bu keyifli etkinliği Berlin mezun temsilcimiz Irmak Mutlu’10-12 anlattı.
<
“İlkini 27 Şubat 2016'da gerçekleştirdiğimiz Almanya'da yaşayan Koç Üniversitesi mezunlar buluşmasının ikincisini 11 Kasım 2017 tarihinde Berlin'de organize ettik. Güney Almanya buluşmasını takiben bu seferki buluşma için Berlin'i tercih etmemizin en büyük nedenlerinden biri Münih'teki buluşmaya katılamamış olan Berlin, Hamburg gibi Kuzey Almanya şehirlerinde yaşayan mezunlarımızın da katılımını sağlamaktı. Mezun arkadaşlardan aldığımız katılım bildirim e-mailleri ile hem Güney hem de Kuzey Almanya'da yaşayan mezunları bu buluşmada birleştirebildiğimizi gördük.

Berlin dışından Münih, Braunschweig, Nürnberg gibi şehirlerden katılan mezunlarımızla, Bavyera usülü atıştırmalıklar eşliğinde uzun sohbetler ettik. Farklı zamanlarda, farklı nedenlerle Almanya'ya yerleşen mezunlarımızın hikayelerini duymak, deneyimlerimizi paylaşmak ve ortak zeminde bir şeyler paylaşma imkanını bulmak gerçekten hem çok keyifli hem de çok ilgi çekiciydi.

Bu organizasyonun en başından sonuna kadar bizi her adımda destekleyen Mezunlarla İlişkiler Koordinatörümüz Güneş İngin'e de bize olan desteği için ayrıca teşekkür ederiz. Bu süreçte bize verdiği destekle üniversitemizin de network oluşturmamız ve mezunlarla olan bağımızı güçlendirmemiz konusunda arkamızda olduğunu hissettik.

Koç Üniversitesi kültürü ile yetişmiş aynı değer ve duyguları taşıyan mezunlarımızın buluşmalarının aidiyet duygusunu oluşturmanın ve aynı zamanda da birbirimize destek çıkmak açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle ilk aşamada gecen yıl kurduğumuz "Almanya'da Yaşayan Koç Üniversitesi Mezunları" Facebook grubumuzu olabildiğince aktif tutmak ve buna ek olarak yeni fikirlerle ve farklı yöntemlerle bu buluşmaları düzenli hale getirmek için elimizden geleni yapmak konusunda hemfikiriz. Bundan sonraki her buluşmada katılımın daha da artmasını diliyoruz.”

Irmak Mutlu Endüstri Mühendisliği '10 – MIM '12