Mezunlarımızın Kütüphanelerimizden Yararlanma Koşulları

Rumeli Feneri Kampüsü – Suna Kıraç Kütüphanesi

Tüm mezunlarımız Rumeli Feneri’ndeki Suna Kıraç Kütüphanesini kullanabilirler. Kitap, DVD ve diğer materyalleri ödünç almak isterlerse, kütüphanemize üye olmaları gerekmektedir. Mezunlarımız, Mezunlar Derneği’ne üye olmaları durumunda, bireysel dış üyelerden alınan yıllık 200 TL depozito ve 100 TL yıllık kullanım ücretinin %50’sini ödeyerek kütüphanemizden yararlanmaya başlayabilirler. Başvurular için, libcirculation@ku.edu.tr adresine mesaj yollamak ve gönderilen formu doldurarak gereken ücretleri yatırmak yeterli olacaktır.

Mezunlarımızın, kütüphane hesaplarının açılmasını takiben, 30 gün süreyle 10 kitap ödünç alma ve bir kez yenileme yapma, 3 gün süreyle 2 DVD ödünç alma ve sadece kütüphane içerisinde olmak şartıyla elektronik dergi ve veritabanlarına erişim hakları bulunmaktadır. Uzaktan erişim imkânı uluslararası lisans maddeleri gereği mümkün değildir. Ayrıca, ücretini ödeyerek, telif hakları kuralları doğrultusunda, fotokopi ve diğer çoğaltma hizmetlerinden yararlanabilirler.
Kütüphanemize üye olan mezunlarımız, tüm kütüphanelerimizden ödünç alma ve iade işlemlerini gerçekleştirebilir, diğer kütüphanelerdeki yayınların teslim almak istedikleri kütüphaneye getirtilmesini isteyebilirler. Kütüphane’nin web sayfasında yer alan “My Account “ alanından elektronik yenileme yapabilecekleri gibi telefonla yayınların süresinin uzatılmasını da isteyebilirler.
Tüm kullanıcılarımız Kütüphanemizin web sitesi üzerinden kütüphane kataloğunu tarayarak Kütüphanenin sahip olduğu kaynakları görebilir, Kütüphane’nin anlık ileti (IM) gönderim hizmetini kullanarak, her türlü sorularını iletebilir ve referans hizmeti alabilirler. Bu işlemlerin tamamı Kütüphanemizin mobil servisi sayesinde cep telefonu ile de gerçekleştirebilirler. Ayrıca tüm etkinliklerimizi facebook ve twitter sayfalarımızdan takip edebilirler.

Suna Kıraç Kütüphanesi 7 gün 24 saat açıktır.

İletişim:
http://library.ku.edu.tr

Koç University Suna Kıraç Kütüphanesi
Sarıyer 34450 İstanbul
P:+90-212 338 13 17
F:+90-212 338 13 21
libinformation@ku.edu.tr

Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Kütüphanesi

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’ne bağlı bir birim olan Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Kütüphanesi (ANAMED), İstiklal Caddesi üzerindeki Merkez Han’ın ikinci katında hizmet vermektedir. ANAMED ve Suna Kıraç Kütüphanesi işbirliği içinde, Türkiye’nin kültür mirasının korunması, saklanması, kayıt altına alınması ve bu değerli koleksiyonların gelecek nesillere aktarılabilmesi için sayısallaştırma projeleri geliştirmektedir. Koleksiyon içeriği, ANAMED bursiyerlerinin çalışma alanlarıyla paralellik göstermektedir.

Kütüphane öncelikle bursiyerlere ve Koç Üniversitesi öğrencileriyle akademik, idari, emekli personeline ve aile üyelerine hizmet vermekle beraber; dışarıdan gelen ve koleksiyonla bağlantılı araştırma yapan tüm lisansüstü ya da bağımsız araştırmacılara belirli koşullar altında açıktır. ANAMED Kütüphanesi’ne erişim Koç Üniversitesi ANAMED kurallarına tabidir ve ANAMED Kütüphanesi Üyelik Sistemiüzerinden gerçekleşmektedir. Çalışma alanları çerçevesinde ANAMED kütüphanesindeki kaynaklardan faydalanmak isteyen mezunlarımız üyelik için başvurabilir ve gerekli koşulları sağladıklarına karar verilirse kütüphaneden faydalanabilirler.

Pazartesi: 9.00-18.00
Salı-Cuma: 09.00-21.00
Cumartesi: 10.00-18.00
Pazar: Kapalı

İletişim:

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi
İstiklal Caddesi No: 181 Merkez Han 34433 Beyoğlu
P.O.B. 260 İstanbul, Turkey
+ 90 212 393 6000
+ 90 212 245 1761
anamed_info@ku.edu.tr

Sağlık Bilimleri Kütüphanesi:

Sağlık Bilimleri Kütüphanesi, Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nin Sağlık Bilimleri Kampüsü’nde, Koç Üniversitesi Hastanesi binasının 3. katında hizmet vermekte olan birim kütüphanesidir. Sağlık Bilimleri Kütüphanesi koleksiyonu, Tıp Fakültesi ve Hemşirelik Yüksek Okulu’nun ders programı doğrultusunda, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin araştırmalarını desteklemek için ağırlıklı olarak hemşirelik ve sağlık bilimleri ile ilgili yayınlardan oluşmaktadır.

Mezunlarımız randevu alarak bu kütüphaneyi kullanabilirler. Sağlık Bilimleri Kütüphanesi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Pazartesi-Perşembe: 9.00-21.00
Cuma: 9.00-17.30
Pazar: 11.00-18.00

Mezunlarımız ayrıca Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi ve Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) kütüphanelerinden de uygun koşulları sağladıkları takdirde faydalanabilirler.