KUrBAĞ Buluşmaları #2

Ağustos 1, 2019

Pazarlama alanında çalışan mezunlarımızın bir araya geldikleri ilk KUrBAĞ etkinliğimizin ardından yuvarlak masa (round table) formatında tasarladığımız etkinliğimizi de 7 Mart’ta ANAMED’deki Mezunlar Derneği Lokali’nde Rektörümüz Prof. Sn. Umran İnan ve 2002-2005 yılları arasında iki dönem Mezunlar Derneği Başkanlığı yapan Koç Holding Baş Hukuk Müşaviri Sn. Kenan Yılmaz’ın (EMBA’98) katılımları ile Şirket Birleşme ve Satın Almaları alanında çalışan mezunlarımızı bir araya getirerek gerçekleştirdik.

Mezunlarımızın iletişimlerini kuvvetlendirmeyi ve olası işbirliklerine aracı olmayı hedeflediğimiz etkinliğimize, Şirket Birleşme ve Satın Almaları alanının farklı kollarında (hukuk, özel girişim sermayesi, yatırım bankası, aracı kurumlar, vb.) çalışan 33 mezunumuz katıldı.
Yemekten önceki sohbette katılımcılar birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurken yemek sırasında Sn. Umran İnan üniversitemizle ilgili son gelişmeleri anlattı. Sayın İnan, Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının başladığını ve mezunlarımıza %25 indirim uygulanacağını da ilk kez bu toplantıda mezunlarımızla paylaştı.
Katılımcılara Mezunlar Derneği’nin faaliyetleri ile ilgili kısa bir bilgi verildikten sonra, Sn. Kenan Yılmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen sohbette katılımcılar sektörün gelişimi ve geldiği nokta ile ilgili fikir alışverişinde bulundular ve deneyimlerini paylaştılar.
Yemeğin ve sohbetin sonunda kartvizit alışverişleri yapıldı. Toplantıya gösterilen ilgi ve katılımcılarımızın orada yaptıkları çok olumlu geri dönüşlerin verdiği güçle Business & Networking ekibi olarak, mezunlarımızın iletişimlerini kuvvetlendirebilmek için atılacak sonraki adımları planlamaya başladık.
Katılan mezunlarımızdan görüşler:
Bu etkinliğin çok faydalı olduğunu düşünüyorum ve belki bu kadar kapsamlı bir davet gibi olmasa da yılda 1 ya da 6 ayda bir gibi bir rutine bağlandığında network amacı güdülen bu paylaşımla daha sürdürülebilir iş ilişkileri kurma fırsatı sağlanabilineceğini düşünüyorum. Ayrıca, bu etkinliklere M&A alanında çalışmayı isteyen ve ilgili bölümlerde lisans ya da yüksek lisans son sınıf öğrencilerine de belirli bir kontenjan dahilinde yer verildiği takdirde, onlar için güzel iş fırsatları sağlayabilecek bir aktivite olarak da fayda sağlanabileceği kanısındayım. Özge İlhan’10
Gayet faydalı bir event oldu, hem yeni insanlarla tanışmış hem de değişik perspektiflerden görüşler dinlemiş ve paylaşmış olduk. On civarı mezun arkadaş ile tanıştım. Bir sonraki buluşmada kapsamı biraz daha dar tutup belli bir konuda bir sunum ve akabinde tartışma/forum düzenlemek daha faydalı olabilir diye düşünüyorum. Bunun dışında da sermaye piyasalarına ilişkin benzeri bir etkinliğin de çok faydalı olabileceği kanaatindeyim. Poyraz Koğacıoğlu’04
Toplantı için sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bence faydası oldu. Altı mezunumuz ile de tanışma imkanı buldum. Sedat Orbay’99