Latest Achievements: FT Executive MBA Rankings 2021 & AMBA Re-accreditation
29
Kasım 2021, Pazartesi

We are thrilled to share with you the wonderful news from our Graduate School of Business and the College of Administrative Sciences and Economics.

Habere Git
Koç Üniversitesi’ne Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan 5 Yıl Tam Akreditasyon
29
Kasım 2021, Pazartesi

Mükemmeliyet merkezi olma hedefiyle eğitim veren Koç Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) “Kurumsal Akreditasyon Programı” kapsamında 5 yıl süreyle “tam akreditasyon” almaya hak kazandı.

Habere Git
KÜ Çocuk Kitap- Seyahatler ve Kaşifler Atlası
27
Ekim 2021, Çarşamba

Isabel Minhós Martins’in kaleme aldığı ve Bernardo P. Carvalho’nun çizimlerinin eşlik ettiği Seyahatler ve Kâşifler Atlası’ Koç Üniversitesi Çocuk’ta (KÜ Çocuk) yayımlandı.

Habere Git
Kitap- Girişimci Devlet
28
Eylül 2021, Salı

Dünyanın en etkili ekonomistlerinden biri kabul edilen Mariana Mazzucato’nun kaleme aldığı “Girişimci Devlet”, Koç Üniversitesi Yayınları’ndan (KÜY) çıktı. Bu çalışmasında Mazzucato, devletin ekonomideki rolüne ilişkin tartışmayı ideolojiden uzak bir yaklaşımla yeni bir çerçeveye oturtmayı amaçlıyor. 

Habere Git
Koç Üniversitesi 26 ve 27’nci Dönem Mezunlarını Verdi
28
Haziran 2021, Pazartesi

Koç Üniversitesi’nin “26 ve 27. Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni” çevrimiçi canlı olarak gerçekleştirildi

Habere Git
Mentor Mezun Ağı 2020-2021 Dönemi Tamamlandı.
28
Haziran 2021, Pazartesi

Koç Üniversitesi öğrencilerinin profesyonel hayata geçişlerini kolaylaştırmak için planan Mentor Mezun Ağı Programı, 2020-2021 Dönemi'ni noktaladı.

Habere Git
Koç Üniversitesi Türkiye’nin “Triple Crown” Unvanına Sahip İlk ve Tek Üniversitesi Oldu.
26
Mayıs 2021, Çarşamba

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü, küresel akreditasyon kuruluşu AACSB International’dan, (Association to Advance Collegiate Schools of Business/İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği) akreditasyon aldı. Daha önce AMBA ve EQUIS akreditasyonlarına da sahip olan Koç Üniversitesi, bu akreditasyonla birlikte Türkiye’den “Triple Crown” (Üçlü Akreditasyon) ünvanına sahip ilk ve tek akademik kuruluş oldu.

Habere Git
Koç Üniversitesi’nden Farklı Kariyer Hedeflerine Yönelik Profesyonel Yüksek Lisans Programları
26
Mayıs 2021, Çarşamba

Koç Üniversitesi, profesyonellere yönelik sunduğu yüksek lisans programlarıyla hızla gelişen uzmanlık alanlarında ileri düzeyde eğitim imkânı sunuyor. Katılımcıları bilinçli kararlar almaya hazırlamak üzere akademik bilgiyi iş dünyasındaki uygulamalarla harmanlayan yüksek lisans programları öğrencilere kariyer ufukları açıyor.

Habere Git
Kitap- Sefarad Güzergâhları
26
Mayıs 2021, Çarşamba

Kerem Tınaz ile Oscar Aguirre-Mandujano’nun derlediği “Sefarad Güzergâhları”, Koç Üniversitesi Yayınları’ndan (KÜY) çıktı. Bir koleksiyondan esinlenerek hazırlanan “Sefarad Güzergâhları” nesnelerin anlattığı bir tarihi gözler önüne seriyor.

Habere Git
KÜ Çocuk Kitap- Ada Lovelace ve Sayıların Başını Döndüren Makine
26
Mayıs 2021, Çarşamba

Yazar Zoë Tucker ile çizer Rachel Katstaller’in, teknoloji tarihinin en parıltılı isimlerinden biri haline gelecek olan küçük bir kız çocuğunun gerçek hikâyesini anlattığı “Ada Lovelace ve Sayıların Başını Döndüren Makine”, Koç Üniversitesi Çocuk’ta (KÜ Çocuk) yayımlandı.

Habere Git
KWORKS’ün 2021 Yılı Hızlandırma Programlarına Seçilen Girişimler Belli Oldu.
26
Mayıs 2021, Çarşamba

KWORKS Hızlandırma, KWORKS Ön Hızlandırma, KWORKS Derin Teknoloji ve KWORKS Kampüs Ön Hızlandırma olmak üzere 4 farklı programa seçilen girişimler belli oldu.

Habere Git
Pandeminin Birinci Yılı ve Sonrası Sempozyumu’nda Pandemi Mercek Altında
24
Mart 2021, Çarşamba

Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Dilege ve Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi (KU-IS CID) Direktörü Prof. Dr. Önder Ergönül’ün katılımıyla 12 Mart’ta düzenlenen “Pandeminin Birinci Yılı ve Sonrası” başlıklı çevrim içi sempozyumda, alanında uzman konuşmacıların da katılımıyla mevcut durumun analizi yapıldı.

Habere Git