Sürücüsüz Araç Güvenliği Projesine Avrupa Araştırma Konseyi’nden 1,5 Milyon Avro Destek
19
Eylül 2023, Salı

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Güney’in, “ENSURE: Muhtemel Akıbetler Rehberliğiyle Kazaları Önleyen Tahminler” projesi, Avrupa Araştırma Konseyi’nden (ERC) 1,5 milyon avro değerinde hibe almaya hak kazandı.

Habere Git
İş Hayatında Gençlerin Tercihi Hibrit Çalışma Modeli
19
Eylül 2023, Salı

Araştırmaya göre, genç profesyonellerin %61'i hibrit çalışmanın kariyerleri üzerinde olumlu bir etkisi olacağını düşünüyor. Genç profesyoneller hibrit çalışmanın faydaları arasında şunları gösteriyor: Masrafların azalıp seyahat fırsatlarının artması, esneklik ve kendilerine değer verildiğini hissetmek.

Habere Git
Koç Üniversitesi 29’uncu Dönem Mezunlarını Verdi
20
Temmuz 2023, Perşembe

Koç Üniversitesi’nin “29. Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni” Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirildi. 1659 lisans ve lisansüstü mezununun diploma aldığı tören, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Onursal Başkanı Rahmi M. Koç, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nur Yalman, Prof. Dr. Metin Sitti, Mütevelli Heyet ve Danışma Kurulu Üyeleri, akademisyenler, 2023 mezunları ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Habere Git
Kanser Hastalarında Kas Kaybını Engelleyecek Moleküler Çözümler – Dr. Öğr. Serkan Kır
20
Temmuz 2023, Perşembe

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümümüzden Dr. Öğr. Üyesi Serkan Kır’ın kanser hastalarında yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen kas kaybını engellemeye yönelik çalışması Nature Dergisi’inde yayımlandı.

Habere Git
Gıda Bozulmalarını Anında Haber Veren Sensör – Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker – Dr. Emin İstif
20
Temmuz 2023, Perşembe

Araştırmacılar bu çalışma ile laboratuvar koşullarında yürütülen testlere önemli bir alternatif oluşturabilecek ve protein açısından yüksek et, tavuk ve balık gibi gıdaların sürekli takibini sağlayacak kablosuz, bataryasız ve ucuz maliyetli bir sensör üretimini amaçlıyor.

Habere Git
2022 – 2023 Öğretim Yılı Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonalarında Dereceye Giren Koç Üniversitesi Spor Takımları ve Sporcuları
22
Haziran 2023, Perşembe

Akademik başarılarının yanı sıra spor alanında da her zaman zirveyi hedefleyen Koç Üniversitesi, basketbol ve kürek branşlarında Türkiye Şampiyonu oldu. Koç Üniversitesi camiasını gururlandıran sporcu öğrencilerimizi ve spor hocalarımızı tebrik ediyoruz.

Habere Git
Yeni KUMED Genel Sekreteri Emine Çavak ile Röportaj
22
Haziran 2023, Perşembe

Yeni KUMED Genel Sekreteri Emine Çavak oldu. Görevine başlayan Emine Çavak'ın öğrencilik yılları ve yeni görevi hakkındaki sohbetimizin detaylarını röportajımızda bulabilirsiniz.

Habere Git
18. Kadir Has Ödülleri Dünyada Sürdürülebilir Ekonomi Alanında Üstün Başarı Ödülü – Prof. Dr. Ziya Öniş
15
Mayıs 2023, Pazartesi

18. Kadir Has Ödülleri Dünyada Sürdürülebilir Ekonomi Alanında Üstün Başarı Ödülü, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Ziya Öniş’e verildi. Kalkınmacı devlet ve küresel politik ekonomi, kalkınmanın ekonomi politiği, küreselleşmenin ve demokrasinin geleceği, yükselen güçlerin karşılaştırmalı politik ekonomisi ile Avrupa ve Türkiye politikaları konuları üzerine yaratıcı ve çığır açıcı çalışmaları, bu konular üzerine sunduğu özgün dersler ve titiz eğitmenliğinden dolayı Prof. Dr. Ziya Öniş, Değerlendirme Kurulu tarafından 2023 yılında “Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Habere Git
Cinsiyet Eşitliği Ofisi Koordinatörü Behice Pehlivan ile Röportaj
15
Mayıs 2023, Pazartesi

Koç Üniversitesi Cinsiyet Eşitliği Ofisi Koordinatörü Behice Pehlivan ile Cinsiyet Eşitliği Ofisi’nin kuruluş amacı ve projeleri hakkında konuştuk. Behice Pehlivan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda, mezunlarımızın Koç Üniversitesi’nin Cinsiyet Eşitliği çalışmalarına nasıl destek verebileceğini bulabilirsiniz.

Habere Git
Yeni Enfeksiyonlara Uluslararası Bir Bakış: Alanında Uzman Bilim İnsanları İstanbul’da Buluştu
14
Nisan 2023, Cuma

Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID), Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi (KUISCID) iş birliğiyle, 19-20 Ocak 2023 tarihlerinde, 3 yıldır devam eden COVID-19 pandemisi başta olmak üzere yeni salgınları değerlendirmek için bir toplantı düzenledi.

Habere Git
Kanserin Tetikçisi Protein Bulundu – Prof. Dr. Devrim Gözüaçık
16
Ocak 2023, Pazartesi

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Devrim Gözüaçık ve ekibi, kanserli hücrelerin mikro çevreleri ile etkileşimlerini inceledikleri çalışmada, normal doku gelişimi ve onarımındaki etkileriyle bilinen CT-1 adlı bir molekülün şaşırtıcı bir rolünü keşfettiler.

Habere Git
Bilim Kahramanları Derneği 2021 Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü – Doç. Dr. Didem Unat
16
Ocak 2023, Pazartesi

Bilim Kahramanları Vakfı’nın, bilim ve mühendislik alanlarına katkı sağlayan 38 yaşını geçmemiş genç bilim insanlarına yönelik olan 2021 Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Didem Unat aldı.

Habere Git