Deloitte’un yeni ortağı: Şule Firuzment’99
28
Ekim 2013, Pazartesi

1999 Ekonomi Bölümü mezunumuz Şule Firuzment 14 yıldır görev yaptığı Uluslararası denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman şirketi Deloitte’un yeni ortaklarından oldu.Şule ile kariyeri ve yeni görevi hakkında konuştuk.

Habere Git
Bay Kariyer – Alper Kul’98 ilk kitabını yayınladı.
25
Ekim 2013, Cuma

Bugüne kadar verdiği onlarca eğitim ve seminer ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin kariyer yolculuklarına rehberlik eden 1998 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Alper Kul, “Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun” isimli ilk kitabıyla da okurlarla buluştu.

Habere Git
Yeni Bir Koç Mezunu Girişimi: Doktorburada.com
26
Eylül 2013, Perşembe

2008 Kimya-Biyoloji Mühendisliği mezunlarımızdan Pelin Anlı Bedirhanoğlu, dört yıllık yatırım bankacılığı deneyiminin ardından bir internet girişimi ile kariyerine yeni bir yön verdi. Pelin’le bir araya gelerek kariyerindeki değişimi ve yeni girişimini konuştuk.

Habere Git
Deniz Utku’06 Silikon Vadisi’nden bildirdi…
05
Eylül 2013, Perşembe

Teknokrasi’nin kurucusu 2006 İşletme mezunumuz Deniz Utku Dijital Pazarlama eğitimi almak için bu yaz Silikon Vadisi’ndeydi. Biz sorularımızı sorduk, Deniz Silikon Vadisi’nden cevapladı.

Habere Git
Mezunlar Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı aynı ekranda…
04
Eylül 2013, Çarşamba

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı Nur Erdem Özeren, yıllardır verdiği Kariyer ve İletişim eğitimlerinden sonra 24 Ağustos’ta TGRT Haber TV’de “Bu İş’te İŞ Var” isimli bir programa başladı.

Habere Git
Eğitim sektöründe girişimci bir mezun daha: F. Nur Tatari
18
Temmuz 2013, Perşembe

Psikoloji mezunumuz Nur Tatari’06 Helen Doron eğitim sistemini uyguladığı yeni bir öğrenim merkezi ve anaokulu açtı. Acarlar’daki Helen Doron Early English merkezini ziyaret edip Nur’la sohbet ettik.

Habere Git
Sibel Şengül’07 soruyor: Neden Hala Bekarsınız?
24
Haziran 2013, Pazartesi

2007 Ekonomi mezunumuz Sibel Şengül bekarlar için tavsiyerlerinin yeraldıği yeni kitabı “Neden Hala Bekarsınız?”ı yayınladı. Sibel’le biraraya geldik ve kitap hakkında konuştuk.

Habere Git
Yollarda biz Koçlu: Savaş Balaban’08
27
Mayıs 2013, Pazartesi

2008 EMBA mezunumuz Savaş Balaban Temmuz ayı başında Bodrum’dan başlayan ve Ağustos ayı sonunda Japon Denizi kıyısında noktalanacak yeni bir yolculuğa çıkıyor. Savaş’la bir araya gelerek seyahatleri ve yol tutkusu hakkında konuştuk.

Habere Git
Anne ve babaların rehberi: Sinem Olcay Kademoğlu
02
Mayıs 2013, Perşembe

Anneler ve Babalar Günlerinin yaklaştığı bu günlerde İstanbul Parenting Class’ın kurucularından 2006 Gelişim Psikolojisi yüksek lisans mezunumuz Sinem Olcay Kademoğlu ile görüştük.

Habere Git
Aslı Yıldırım’ın fotoğrafları JetLife Nisan sayısında yer aldı.
26
Nisan 2013, Cuma

Geçtiğimiz yıl ilk kişisel fotoğraf sergisinin açan 2003 Uluslararası İlişkiler ve 2006 MBA mezunumuz Aslı Yıldırım’ın çektiği fotoğraflar AtlasJet havayollarının JetLife dergisinin Nisan sayısında yer aldı.

Habere Git
Mezunlarımızdan yurttaş gazeteciliği uygulaması: hoodcast
02
Nisan 2013, Salı

2009 mezunlarımızdan Hayati Fırat Güvence ve Enes Kılıç’ın programlayıp geliştirdiği hoodcast uygulaması, sosyal medya tabanlı yurttaş gazeteciliğin öne çıkan temsilcilerinden birisi.

Habere Git
Aslı’nın Dolabı
28
Mart 2013, Perşembe

2004 işletme mezunumuz Aslı Güvenç “Aslı’nın Dolabı” ile çok başarılı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Habere Git