2007 mezunları Buşra ve Emre “YürüüBee” diyorlar!
28
Şubat 2014, Cuma

2007 İşletme ve Matematik mezunu Buşra Durceylan ve 2007 İşletme mezunu Hasan Emre Fırıncıoğlu ile Kasım 2013’te Japonya’dan başladıkları Asya Pasifik seyahatlerini ve kurumsal hayata ara verip nasıl böyle bir maceraya atıldıkları üzerine konuştuk. Buşra ve Emre’nin uzaklardan selamı var…

Habere Git
Zamandaki Yabancı
31
Ocak 2014, Cuma

2011 Fizik bölümü mezunumuz Alhun Aydın’ın Zamandaki Yabancı ismini taşıyan ilk müzik albümü çıktı. Alhun’la bir araya gelerek müzik kariyeri ve yeni albümü hakkında konuştuk.

Habere Git
Doktor randevuları bir tıkla hizmetinizde: DoktorSaati.com
31
Ocak 2014, Cuma

2011 Ekonomi bölümü mezunumuz Erdoğan Yücel yeni girişimi DoktorSaati.com ile sağlık alanında önemli bir hizmet sunuyor. Erdoğan ile diş hekimliğinden beslenme ve diyet uzmanlığına kadar pek çok alanda görev yapan uzman ve doktorlardan tek tıkla randevu almanın mümkün olduğu DoktorSaati ve hizmetleri hakkında konuştuk.

Habere Git
Üç Koçlu’dan Kolay Depo
20
Aralık 2013, Cuma

İşletme bölümü 2007 mezunlarımız Egemen Döven, Berk Çağlar ve Hakan Bilgütay iş yaşamlarına üç yeni girişim ile devam ediyorlar. Egemen, Berk ve Hakan ile biraraya geldik, girişimcilik öykülerini ve özellikle Kolay Depo’yu konuştuk.

Habere Git
Ayşe Tekbaş’tan Human Design Sistemi
29
Kasım 2013, Cuma

1997 MBA mezunlarından Ayşe Tekbaş Eylül ayında kurduğu şirketi ile bu ay içerisinde hizmet vermeye başlıyor. Şirket portföyünde Human Design Sistemi ile kişisel gelişim, kariyer analizleri ve şirket yapılandırması konusunda ürünler olacak. Ayşe ile kariyer yolcuğunu ve Human Design sistemini konuştuk.

Habere Git
Tiyatro sahnesinde iki Koçlu: Sürgün
24
Kasım 2013, Pazar

2002 Ekonomi mezunumuz Emrah Ülkü ve 2009 Endüstri Mühendisliği mezunumuz Gizem Ünlü’nün rol aldıkları tiyatro oyunu Sürgün MSGSÜ Bomonti Kampüsü’nde Şebnem Selışık Aksan Sahnesi sergilendi. Oyunu izleyen 2004 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Pınar Özyürek Emrah ve Gizem’le tiyatro serüvenleri ve yeni oyunları Sürgün’le ilgili keyifli bir sohbet yaptı.

Habere Git
Deloitte’un yeni ortağı: Şule Firuzment’99
28
Ekim 2013, Pazartesi

1999 Ekonomi Bölümü mezunumuz Şule Firuzment 14 yıldır görev yaptığı Uluslararası denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman şirketi Deloitte’un yeni ortaklarından oldu.Şule ile kariyeri ve yeni görevi hakkında konuştuk.

Habere Git
Bay Kariyer – Alper Kul’98 ilk kitabını yayınladı.
25
Ekim 2013, Cuma

Bugüne kadar verdiği onlarca eğitim ve seminer ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin kariyer yolculuklarına rehberlik eden 1998 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Alper Kul, “Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun” isimli ilk kitabıyla da okurlarla buluştu.

Habere Git
Yeni Bir Koç Mezunu Girişimi: Doktorburada.com
26
Eylül 2013, Perşembe

2008 Kimya-Biyoloji Mühendisliği mezunlarımızdan Pelin Anlı Bedirhanoğlu, dört yıllık yatırım bankacılığı deneyiminin ardından bir internet girişimi ile kariyerine yeni bir yön verdi. Pelin’le bir araya gelerek kariyerindeki değişimi ve yeni girişimini konuştuk.

Habere Git
Deniz Utku’06 Silikon Vadisi’nden bildirdi…
05
Eylül 2013, Perşembe

Teknokrasi’nin kurucusu 2006 İşletme mezunumuz Deniz Utku Dijital Pazarlama eğitimi almak için bu yaz Silikon Vadisi’ndeydi. Biz sorularımızı sorduk, Deniz Silikon Vadisi’nden cevapladı.

Habere Git
Mezunlar Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı aynı ekranda…
04
Eylül 2013, Çarşamba

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı Nur Erdem Özeren, yıllardır verdiği Kariyer ve İletişim eğitimlerinden sonra 24 Ağustos’ta TGRT Haber TV’de “Bu İş’te İŞ Var” isimli bir programa başladı.

Habere Git
Eğitim sektöründe girişimci bir mezun daha: F. Nur Tatari
18
Temmuz 2013, Perşembe

Psikoloji mezunumuz Nur Tatari’06 Helen Doron eğitim sistemini uyguladığı yeni bir öğrenim merkezi ve anaokulu açtı. Acarlar’daki Helen Doron Early English merkezini ziyaret edip Nur’la sohbet ettik.

Habere Git