Yeni Nesil Kariyer Sitesi: İşteYaşam.com
01
Temmuz 2014, Salı

2005 yılı Psikoloji ve Sosyoloji mezunumuz Merve Can, Kariyer Koçluğu deneyimine yeni nesil kariyer sitesi İşteYaşam.com’u da ekledi. Merve ile biraraya gelerek yeni girişiminden, deneyimli ve yeni mezunlarımızın bu siteden nasıl yararlanabileceğinden konuştuk.

Habere Git
Yeliz Utku’03 tariflerini paylaşıyor: veganyemekler.com
05
Haziran 2014, Perşembe

2003 Kimya mezunumuz Yeliz Utku Vegan Yemekler.com’da veganlık deneyimlerini ve özel yemek tariflerini paylaşıyor. Yeliz’le veganlık hakkında doğru bilinen yanlışları, Yeliz’in vegan olma sürecini, Türkiye’de vegan olmayı ve veganyemekler.com’u konuştuk.

Habere Git
Açelya Şahin Fırat’tan MONOMENTE
07
Nisan 2014, Pazartesi

Geçtiğimiz yıl “Mutlu Çocuk Mutlu Yetişkin” isimli kitabı hakkında haber yaptığımız 2005 Psikoloji bölümü mezunumuz Açelya Şahin Fırat ile yeni açtığı MONOMENTE Dil & Konuşma, Bireysel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi hakkında konuştuk.

Habere Git
galeri mcrd’de ilk sergi: arayış
29
Mart 2014, Cumartesi

İstanbul’un yeni sanat galerilerinden galeri mcrd’nin direktörü 2004 Uluslararası İlişkiler ile 2007 Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi mezunumuz İpek Yeğinsü ile ilk sergileri “arayış” hakkında konuştuk.

Habere Git
Oy ve Ötesi’nden Yasemin Örs’03 Mezunları Çağırıyor
03
Mart 2014, Pazartesi

Yasemin Örs, 2003 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu, British American Tobacco şirketinde çalışıyor ve kendisi aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul’un gündemine oturan ve sandıklara gönüllü toplayan Oy ve Ötesi Platformu’nun da kurucularından. Hukuk Fakültesi öğrencilerimizden Melda Şener, Yasemin ile mezuniyet sonrası yaptıkları ve Oy ve Ötesi hakkında konuştu.

Habere Git
Yemeğin ve fotoğrafın en lezzetlisi: Gurme Mutfak Hikayeleri
02
Mart 2014, Pazar

2000 Ekonomi mezunumuz profesyonel yemek fotoğrafçısı ve stilisti Gözde Durusoy, hayatta sevdiği üç şeyi, yazmayı, yemek yapmayı ve fotoğraf çekmeyi “Gurme Mutfak Hikayeleri” adlı blogunda birleştiriyor. Gözde’yle hem keyifli hem de lezzetli bir sohbet gerçekleştirdik.

Habere Git
Hummingbird Ventures’dan Armut.com’a Yatırım
28
Şubat 2014, Cuma

2002 MBA mezunumuz Başak Taşpınar Değim’in kurucusu olduğu Armut.com, boyacı, nakliyat, temizlik, tadilat-dekorasyon gibi hizmetlerde ücretsiz fiyat teklifi alma modeliyle 2011’den beri kategorisinde liderliğini sürdürüyor. Armut.com, daha önce Çiçek Sepeti, Peak Games ve MarkaVip’e yatırım yapmış olan Hummingbird Ventures’dan ilk yatırımını aldı.

Habere Git
Merve Purde’10 sofralarımızı Pina ile şenlendiriyor
28
Şubat 2014, Cuma

2010 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunlarından Merve Purde gıda sektörüne sağlıklı bir şekilde giriş yapıyor. Ürettikleri doğal zeytinyağı Pina ile karşımıza çıkan Merve, kendisinden ve yeni şirketinden bahsetti. Gelin hep birlikte göz atalım.

Habere Git
2007 mezunları Buşra ve Emre “YürüüBee” diyorlar!
28
Şubat 2014, Cuma

2007 İşletme ve Matematik mezunu Buşra Durceylan ve 2007 İşletme mezunu Hasan Emre Fırıncıoğlu ile Kasım 2013’te Japonya’dan başladıkları Asya Pasifik seyahatlerini ve kurumsal hayata ara verip nasıl böyle bir maceraya atıldıkları üzerine konuştuk. Buşra ve Emre’nin uzaklardan selamı var…

Habere Git
Zamandaki Yabancı
31
Ocak 2014, Cuma

2011 Fizik bölümü mezunumuz Alhun Aydın’ın Zamandaki Yabancı ismini taşıyan ilk müzik albümü çıktı. Alhun’la bir araya gelerek müzik kariyeri ve yeni albümü hakkında konuştuk.

Habere Git
Doktor randevuları bir tıkla hizmetinizde: DoktorSaati.com
31
Ocak 2014, Cuma

2011 Ekonomi bölümü mezunumuz Erdoğan Yücel yeni girişimi DoktorSaati.com ile sağlık alanında önemli bir hizmet sunuyor. Erdoğan ile diş hekimliğinden beslenme ve diyet uzmanlığına kadar pek çok alanda görev yapan uzman ve doktorlardan tek tıkla randevu almanın mümkün olduğu DoktorSaati ve hizmetleri hakkında konuştuk.

Habere Git
Üç Koçlu’dan Kolay Depo
20
Aralık 2013, Cuma

İşletme bölümü 2007 mezunlarımız Egemen Döven, Berk Çağlar ve Hakan Bilgütay iş yaşamlarına üç yeni girişim ile devam ediyorlar. Egemen, Berk ve Hakan ile biraraya geldik, girişimcilik öykülerini ve özellikle Kolay Depo’yu konuştuk.

Habere Git