Güven Bölükbaşı’05: Bilişim ve Sosyal Sorumluluk Arasındaki Köprü
04
Mayıs 2015, Pazartesi

2005 Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz Güven Bölükbaşı ile bilişim alanındaki çalışmaları ve programlama deneyiminin sosyal sorumluluk projeleri ve bağış kültürünün geliştirilmesine yönelik katkılarını konuştuk.

Habere Git
Koç Üniversitesi’nden bir milletvekili adayı: Aysu Bankoğlu’12
16
Nisan 2015, Perşembe

Bartın’da önseçimleri geçerek milletvekili adayı olan 2012 Hukuk Fakültesi mezunumuz ve Kamu Hukuku Yüksek Lisans öğrencimiz Aysu Bankoğlu ile siyasete atılma ve milletvekili adayı olma serüvenini konuştuk.

Habere Git
Çocuk-Ebeveyn İletişimi / Ebeveyn Sohbetleri-1
04
Nisan 2015, Cumartesi

2009 Mezunlarımızdan Uzman Klinik Psikolog Melis Kısmet Kuralay, Ebeveyn – Uzman Sohbetleri ile KoçPera’da.

Habere Git
Instagram’da bir roman: Aşk’a 3 Kala
23
Mart 2015, Pazartesi

Psikoloji Bölümü 2010 mezunumuz Gözde Attila Aşk’a 3 Kala adlı ilk romanını Türkiye’de ilk defa Instagram üzerinden yayınlandı. Gözde’ye yazma serüveni ve ilk romanı hakkında konuştuk.

Habere Git
Geleceğin Ustası: Zübeyde Yalçınkaya’06
23
Mart 2015, Pazartesi

Öğrencilik yıllarında Ebru Kulübü’nde Ebru Sanatı ile ilgilenmeye başlayan Hemşirelik Bölümü 2006 mezunumuz Zübeyde Yalçınkaya, Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından “Geleceğin Ustası” seçildi. Zübeyde ile Nişantaşı-Rumelifeneri arasında başlayan ve bugüne gelen Ebru macerası hakkında konuştuk.

Habere Git
Örnek Bir Bağışçı: Mehmet Arca Akalın’11
10
Mart 2015, Salı

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Arca Akalın’11 Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı tarafından bireysel bağışçılara örnek gösterildi!

Habere Git
İbrahim Uyanık’12 doğal kuzuları yayladan sofranıza getiriyor
23
Şubat 2015, Pazartesi

2012 İşletme bölümü mezunumuz İbrahim Uyanık ile yeni kurduğu doğal hayvancılık şirketi Nebyan Doğal hakkında konuştuk. Sadece doğal şekilde yaylalarda yetişen kuzuları sofrasında görmek isteyen mezunlarımızın ilgisini çekecek bir sohbet gerçekleştirdik.

Habere Git
Zomato Türkiye Müdürü: Oytun Çalapöver’01
10
Şubat 2015, Salı

Mekanist.net’i de satın alarak hızlı büyümesini sürdüren Zomato’nun Türkiye Müdürü 2001 Ekonomi bölümü mezunumuz Oytun Çalapöver ile biraraya geldik. Oytun’la kariyeri, Zomata’nun hikayesi ve Oytun’un bundan sonra Zomato’nun Hindistan’daki merkezinde devam edecek Global Pazarlar Büyüme sorumluluğu rolü hakkında konuştuk.

Habere Git
Uludağlı bir mezundan haberler: Burak Berecen’08
10
Şubat 2015, Salı

2008 Makine Mühendisliği mezunumuz Burak Beceren Uludağ’da Beceren Otel’de bir yandan 70 yıllık aile işini sürdürürken bir yandan da kendi girişimi olan Uludağ Kayak Merkezi mobil uygulamasını hayata geçirdi. Burak’la aile işi ve girişimlerini, Uludağ’da bu sezonun nasıl geçtiği hakkında konuştuk.

Habere Git
Öğrencilerimize staj imkanı sağlayan bir Koçlu: Serhan Erdoğanyılmaz’11
31
Ocak 2015, Cumartesi

Çalıştığı şirkette öğrencilerimize staj imkanı sağlayan, 2011 Endüstri Mühedisliği mezunumuz Serhan Erdoğanyılmaz ile biraraya geldik. Çalışma hayatı ve öğrencilerimize görterdiği imkanlar hakkında konuştuk.

Habere Git
Khan Academy Türkçe Yöneticisi Alp Köksal’05
27
Ocak 2015, Salı

Khan Academy Türkçe yöneticisi 2005 İşletme bölümü mezunumuz Alp Köksal’la Khan Academy Türkçe’nin açılış öyküsünden, neler hedeflediklerinden ve neler yaptıklarından konuştuk. Mezunlarımız Khan Academy’nin gönüllü elçileri olarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilir, eğitimlerden kişisel olarak faydalanabilir ve derslerin Türkçe’ye aktarılmasına destek verebilirler.

Habere Git
Gençlik ve Diplomasi: Emre Cenker’07
20
Ocak 2015, Salı

Diplomasi ve İşbirliği Gençlik Komisyonu Başkanı, 2007 Makine Mühendisliği mezunumuz Emre Cenker ile çalışmaları ve Y20 Gençlik Zirveleri hakkında görüştük. Emre, 30 yaş altı mezunlarımızı Y20 2015 zirvesine davet ediyor.

Habere Git