Koçlu bir uzay mühendisi: Ozan Kara’16
09
Ekim 2017, Pazartesi

Makine Mühendisliği yüksek lisans mezunumuz ve doktora öğrencimiz Ozan Kara ile doktora çalışmaları ve geçtiğimiz günlerde katıldığı Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen “Küresel Sağlık için Uzay İşbirliklerini Güçlendirme” konulu konferans hakkında konuştuk.

Habere Git
Alternatif kariyerli Kariyer Gelişim Merkezi Direktörümüz: Tuna Dağlı’07
11
Ağustos 2017, Cuma

2007 yılında Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programımızdan mezun olan Tuna Dağlı yaklaşık iki yıldır Kariyer Gelişim Merkezimizin Direktörlüğü’nü yürütüyor. Kimya Mühendisliği derecesinden sonra psikoloji ve insan kaynakları alanlarına kayarak kendisi de alternatif bir kariyere geçen Tuna ile hem kendi kariyer hikayesi hem de üniversitemizin Kariyer Gelişim Merkezi’nin mezunlarımıza yönelik çalışmaları hakkında konuştuk.

Habere Git
Katar’da bir akademisyen: Evren Tok’02
29
Temmuz 2017, Cumartesi

Katar’da Hamad Bin Khalifa Üniversitesi’nde akademisyen olan ve kamu politikası bölümü program direktörlüğü yapan 2002 Ekonomi bölümü mezunumuz Evren Tok ile kariyer hikayesi, akademik çalışmaları ve yeni çıkan kitabı “Policy Making in a Transformative State: The Case of Qatar” hakkında konuştuk.

Habere Git
Gönülden bir bağışçı: Barlas Hünalp’05
19
Haziran 2017, Pazartesi

2005 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Barlas Hünalp Anadolu Bursiyerleri Bağış Kampanyası’na yaptığı bağışlarla hem Anadolu’dan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir gence destek olurken hem de bu bağışları sevdiği kişilere hediye ederek çevresine umut dağıtmış oldu.

Habere Git
Ödüllü bir doktora öğrencisi: Ozan Kuru’12
12
Haziran 2017, Pazartesi

Güncel politik olaylar, tartışmalar ve siyasetçiler hakkındaki kamuoyu algısının şekillenmesi ve kamuoyunun anketler, istatistikler ve çeşitli raporları anlama süreçleri üzerine Michigan Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yapan 2012 psikoloji mezunumuz Ozan Kuru ile doktora çalışmaları ve yakın zamanda kazandığı ödüller hakkında konuştuk.

Habere Git
Gülşah Bilen’den İsveç’te Eğitim: SwedenEdu
17
Mayıs 2017, Çarşamba

2013 İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunumuz Gülşah Bilen İsveç’te aldığı eğitim sonrası kurduğu SwedenEdu ile bilgi ve deneyimlerini İsveç’te üniversite eğitimi almak veya yüksek lisans yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak aktarıyor.

Habere Git
2013 mezunları İlayda Soylu ve Ayda Timer’den mütevazı bir güzellik: Elia Sunglasses
11
Mayıs 2017, Perşembe

Türkiye’ de tamamen el işçiliğiyle üretilen ilk güneş gözlüğü markalarından biri olan Elia Sunglasses’ın kurucuları 2013 mezunlarımız İlayda ve Ayda ile biraraya geldik. Farklı ürün arayışında olan ve zor beğenenler mezunlarımız sipariş üzerine kendi tasarımlarını, renklerini seçebilir ve kendi tarzlarını yaratabilirler.

Habere Git
İlk öğrencilerimizden: Karel Franco Valansi’98
30
Nisan 2017, Pazar

Üniversitemizin ilk öğrencilerinden Karel Franco Valansi’98 ‘En Huzurlu An’ adlı öyküsü ile Ankara Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Öykü Yarışmasında birinci oldu. Aldığı ödül sonrası biraraya geldiğimiz Karel ile gazetecilik kariyeri, edebiyata ilgisi ve Koç Üniversitesi’nin ilk günleri hakkında konuştuk.

Habere Git
Gül Aslan’dan Mumu Dizayn
22
Nisan 2017, Cumartesi

Dünyada İnovasyon Yöneticiliği Sertifikası’nı (Certified Innovation Manager - IAOIP) alan ilk kişiler arasında olan 2002 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gül Aslan ile biraraya geldik, Koç Üniversitesi yıllarını ve kurumsal hayattan girişimciliğe uzanan kariyer hikayesini konuştuk. Risk yönetimi konusunda uzman olan Gül, kurumsal hayattan taşıdığı tecrübeleri aktardığı Mumu Dizayn’ı anlattı.

Habere Git
OECD’de bir Koçlu: Umur Gökçe’07
10
Nisan 2017, Pazartesi

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Paris ofisinde çalışan 2007 Endüstri Mühendisliği ve Ekonomi mezunumuz Umur Gökçe ile kariyeri hakkında konuştuk. Umur, AB tarafından desteklenen, Türkiye’deki bölgesel rekabet edebilirliği geliştirmeyi hedefleyen bir proje kapsamında yayınlanmasına öncülük ettiği “Strengthening the Spatial Dimension in Türkiye” başlıklı raporu da bizimle paylaştı.

Habere Git
Seray Cengiz’den Little Yucca
21
Mart 2017, Salı

Türkiye’nin ekolojik kumaşlar kullanarak tasarım yapan ilk markalarından birini kuran 2004 mezunumuz Seray şimdi de Little Yucca ile 0-2 yaş için modern, bir bebek için olsa da tasarım dili güçlü ve karakterli kıyafetler üretiyor. Seray’la kariyer yolculuğunu ve Litte Yucca’yı konuştuk.

Habere Git
Kutlu Simple Community ile hayat buluyor: Selay Yarımoğlu’10
12
Mart 2017, Pazar

2010 İşletme mezunumuz Selay Yarımoğlu, modayı takip eden ve trend sahibi olan ancak yalınlığa önem veren, aşırıdan kaçan, seyahat meraklısı, anın tadını çıkarmaya çalışan ve anı biriktirme meraklısı kişileri hedeflediği yeni markası Simple Community ile kutnu kumaşa yeniden hayat veriyor. Selay’la bir araya geldik ve Simple Community hakkında konuştuk. Mezunlarımıza yönelik indirim imkanlarını da hatırlatalım.

Habere Git