Kokopelli’yi şehre getiren mezunlar: Yasemin’06 ve Elif’06
15
Mart 2018, Perşembe

Yolları ilkokuldan beri ayrılmayan 2006 mezunlarımız Elif Oğuzbal Çatıkkaş ve Yasemin Kurtulmuş Kırkağaçlıoğlu, yeni girişimleri

Habere Git
Kanser Savaşçılarımız: Hanife Ebru Dönmez’07 ve Gizem Tokça’11
07
Şubat 2018, Çarşamba

Hemşirelik Fakültesi’nden 2007’de mezun olan Hanife Ebru Dönmez ve 2011’de mezun olan Gizem Tokça’nın yolları Kanser Savaşçıları Derneği ile kesişmiş.

Habere Git
Koç Üniversitesi yurtlarından ortaklığa: Deux Lapins
12
Ocak 2018, Cuma

2005 Ekonomi mezunumuz Bige Duyulmuş ve 2006 İşletme mezunumuz Müge Yaşar yurtlarda başlayan dostluklarını yeni kurdukları girişimleri Deux Lapins’e taşıdılar.

Habere Git
Zeynep Keleş’ten Gaea Restoran
09
Ocak 2018, Salı

Aile şirketinde kazandığı deneyimleri yeme-içme sektöründe pekiştiren Endüstri Mühendisliği mezunumuz Zeynep Keleş İntema Yaşam Merkezi’nin içinde açtığı yeni restoranı Gaea ile mutfağı hayatın kalbine yerleştiriyor.

Habere Git
Mezunlardan üç yeni kitap
13
Aralık 2017, Çarşamba

2002 mezunumuz Birce Gürbaşkan’ın yazdığı “Rubikon: Bir Reklamcılık Efsanesi Süheyl Gürbaşkan ve İstanbul Reklam”, 2003 mezunumuz Suzi Amado’nun yazdığı ve 2004 mezunumuz İpek Yeğinsü’nün illüstrasyonlarını yaptığı "Ruhuna Pansuman" ve 2004 mezunumuz Kaan Varnalı’nın yazdığı "Müşteri Deneyimi" kitapları raflarda yerlerini aldı.

Habere Git
Kariyerinin başında bir Koç: Ayça Balaban’16
24
Ekim 2017, Salı

Genç yaşında profesyonel koçluğa yönelen 2016 İşletme mezunumuz Ayça Balaban ile biraraya gelerek koçluk ve Ayça’nın kariyer hedefleri hakkında konuştuk.

Habere Git
Silikon Vadisi’nde öğrenci-mezun işbirliği: Şahin Boydaş’05 ve Engin Kurt
19
Ekim 2017, Perşembe

ilikon Vadisi’nde çalışma hayalleri olan öğrencimiz Engin Kurt, girişimci mezunumuz Şahin Boydaş’05 sayesinden bu hayaline kavuştu. Geçen yaz Silikon Vadisi’nde staj yapan Engin ve Şahin ile bu süreç hakkında konuştuk.

Habere Git
Koçlu bir uzay mühendisi: Ozan Kara’16
09
Ekim 2017, Pazartesi

Makine Mühendisliği yüksek lisans mezunumuz ve doktora öğrencimiz Ozan Kara ile doktora çalışmaları ve geçtiğimiz günlerde katıldığı Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen “Küresel Sağlık için Uzay İşbirliklerini Güçlendirme” konulu konferans hakkında konuştuk.

Habere Git
Alternatif kariyerli Kariyer Gelişim Merkezi Direktörümüz: Tuna Dağlı’07
11
Ağustos 2017, Cuma

2007 yılında Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programımızdan mezun olan Tuna Dağlı yaklaşık iki yıldır Kariyer Gelişim Merkezimizin Direktörlüğü’nü yürütüyor. Kimya Mühendisliği derecesinden sonra psikoloji ve insan kaynakları alanlarına kayarak kendisi de alternatif bir kariyere geçen Tuna ile hem kendi kariyer hikayesi hem de üniversitemizin Kariyer Gelişim Merkezi’nin mezunlarımıza yönelik çalışmaları hakkında konuştuk.

Habere Git
Katar’da bir akademisyen: Evren Tok’02
29
Temmuz 2017, Cumartesi

Katar’da Hamad Bin Khalifa Üniversitesi’nde akademisyen olan ve kamu politikası bölümü program direktörlüğü yapan 2002 Ekonomi bölümü mezunumuz Evren Tok ile kariyer hikayesi, akademik çalışmaları ve yeni çıkan kitabı “Policy Making in a Transformative State: The Case of Qatar” hakkında konuştuk.

Habere Git
Gönülden bir bağışçı: Barlas Hünalp’05
19
Haziran 2017, Pazartesi

2005 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Barlas Hünalp Anadolu Bursiyerleri Bağış Kampanyası’na yaptığı bağışlarla hem Anadolu’dan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir gence destek olurken hem de bu bağışları sevdiği kişilere hediye ederek çevresine umut dağıtmış oldu.

Habere Git
Ödüllü bir doktora öğrencisi: Ozan Kuru’12
12
Haziran 2017, Pazartesi

Güncel politik olaylar, tartışmalar ve siyasetçiler hakkındaki kamuoyu algısının şekillenmesi ve kamuoyunun anketler, istatistikler ve çeşitli raporları anlama süreçleri üzerine Michigan Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yapan 2012 psikoloji mezunumuz Ozan Kuru ile doktora çalışmaları ve yakın zamanda kazandığı ödüller hakkında konuştuk.

Habere Git