Gülşah Bilen’den İsveç’te Eğitim: SwedenEdu
17
Mayıs 2017, Çarşamba

2013 İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunumuz Gülşah Bilen İsveç’te aldığı eğitim sonrası kurduğu SwedenEdu ile bilgi ve deneyimlerini İsveç’te üniversite eğitimi almak veya yüksek lisans yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak aktarıyor.

Habere Git
2013 mezunları İlayda Soylu ve Ayda Timer’den mütevazı bir güzellik: Elia Sunglasses
11
Mayıs 2017, Perşembe

Türkiye’ de tamamen el işçiliğiyle üretilen ilk güneş gözlüğü markalarından biri olan Elia Sunglasses’ın kurucuları 2013 mezunlarımız İlayda ve Ayda ile biraraya geldik. Farklı ürün arayışında olan ve zor beğenenler mezunlarımız sipariş üzerine kendi tasarımlarını, renklerini seçebilir ve kendi tarzlarını yaratabilirler.

Habere Git
İlk öğrencilerimizden: Karel Franco Valansi’98
30
Nisan 2017, Pazar

Üniversitemizin ilk öğrencilerinden Karel Franco Valansi’98 ‘En Huzurlu An’ adlı öyküsü ile Ankara Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Öykü Yarışmasında birinci oldu. Aldığı ödül sonrası biraraya geldiğimiz Karel ile gazetecilik kariyeri, edebiyata ilgisi ve Koç Üniversitesi’nin ilk günleri hakkında konuştuk.

Habere Git
Gül Aslan’dan Mumu Dizayn
22
Nisan 2017, Cumartesi

Dünyada İnovasyon Yöneticiliği Sertifikası’nı (Certified Innovation Manager - IAOIP) alan ilk kişiler arasında olan 2002 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gül Aslan ile biraraya geldik, Koç Üniversitesi yıllarını ve kurumsal hayattan girişimciliğe uzanan kariyer hikayesini konuştuk. Risk yönetimi konusunda uzman olan Gül, kurumsal hayattan taşıdığı tecrübeleri aktardığı Mumu Dizayn’ı anlattı.

Habere Git
OECD’de bir Koçlu: Umur Gökçe’07
10
Nisan 2017, Pazartesi

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Paris ofisinde çalışan 2007 Endüstri Mühendisliği ve Ekonomi mezunumuz Umur Gökçe ile kariyeri hakkında konuştuk. Umur, AB tarafından desteklenen, Türkiye’deki bölgesel rekabet edebilirliği geliştirmeyi hedefleyen bir proje kapsamında yayınlanmasına öncülük ettiği “Strengthening the Spatial Dimension in Türkiye” başlıklı raporu da bizimle paylaştı.

Habere Git
Seray Cengiz’den Little Yucca
21
Mart 2017, Salı

Türkiye’nin ekolojik kumaşlar kullanarak tasarım yapan ilk markalarından birini kuran 2004 mezunumuz Seray şimdi de Little Yucca ile 0-2 yaş için modern, bir bebek için olsa da tasarım dili güçlü ve karakterli kıyafetler üretiyor. Seray’la kariyer yolculuğunu ve Litte Yucca’yı konuştuk.

Habere Git
Kutlu Simple Community ile hayat buluyor: Selay Yarımoğlu’10
12
Mart 2017, Pazar

2010 İşletme mezunumuz Selay Yarımoğlu, modayı takip eden ve trend sahibi olan ancak yalınlığa önem veren, aşırıdan kaçan, seyahat meraklısı, anın tadını çıkarmaya çalışan ve anı biriktirme meraklısı kişileri hedeflediği yeni markası Simple Community ile kutnu kumaşa yeniden hayat veriyor. Selay’la bir araya geldik ve Simple Community hakkında konuştuk. Mezunlarımıza yönelik indirim imkanlarını da hatırlatalım.

Habere Git
Koçlu Lider Kadınlar B&N’de buluştu
11
Mart 2017, Cumartesi

GittiGidiyor sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz, 17. Business & Networking etkinliğimiz, Koçlu Lider Kadınlar’da buluştuk.

Habere Git
Berker Soyluoğlu’ndan yeni bir oyun: Crowner
10
Mart 2017, Cuma

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2006’da mezun olan Berker Soyluoğlu, kurumsal çalışma hayatının ardında hayalindeki oyunu hayata geçirdi. İstanbul Oyun Fuarı’nda tanıtılan ve güzel tepkiler alan oyun Crowner hakkında Berker’le konuştuk.

Habere Git
Onur Gürkan’dan bir fotoğraf kitabı: Tatil
20
Şubat 2017, Pazartesi

2012 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Onur Gürkan yeni çıkan fotoğraf kitabı Tatil hakkında Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyesi Aslı Yantra’11 ile konuştu.

Habere Git
Selen Yörüger’den tasarımlar: Lelia
08
Şubat 2017, Çarşamba

2013 Ekonomi mezunumuz Selen Yörüger takı tasarımlarını Lelia markası ile hayata geçirdi. Selen ile bir araya gelerek tasarımlarını ve yeni girişimi Lelia’yı konuştuk.

Habere Git
Türkiye’nin ilk su someliyesi Alican Akdemir’12
10
Ocak 2017, Salı

Almanya’da bulunan Doemens Academy’den aldığı eğitim sonrası Türkiye’nin ilk su someliyesi olan 2012 Ekonomi bölümü mezunumuz Alican Akdemir ile kariyeri ve su someliyesi olma süreci hakkında konuştuk.

Habere Git