Gamze Buğday Sönmez’den İstanbul TALKS
13
Ocak 2016, Çarşamba

2000 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gamze Buğday Sönmez kariyer hikayesini, aile şirketi olan Sipahiler Events’i ve yeni projeleri olan İstanbul TALKS’u anlattı. Gamze, büyük ses getirecek bu konferanslar serisine tüm mezunlarımızı davet ediyor.

Habere Git
Çiğdem Okşaroğlu’06 iki yeni girişime imza atıyor
11
Ocak 2016, Pazartesi

2006 Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji mezunumuz Çiğdem Okşaroğlu aile şirketi kariyerinden sonra iki yeni şirket ile girişimciliğe atıldı. Doğal kozmetik ürünleri markası Eleonore ve doğal şarküteri markası Beyaz Manda hakkında konuştuk, Çiğdem’in girişimcilik hikayesini dinledik.

Habere Git
Yarının Yıldızı bir startup: LALA
28
Aralık 2015, Pazartesi

2015 mezunlarımız Furkan Taşel ve Tekin Öztekin ile öğrencimiz Eray Erdoğan’ın kurduğu LALA, Yarının Yıldızı 100 Startup listesinde yer aldı. Mezunlarımız Furkan ve Tekin ile görüştük, LALA’yı mezunlarımızla paylaşmalarını istedik.

Habere Git
“Tecrübe Kazandı”
25
Aralık 2015, Cuma

Koç Üniversitesi 23. Futbol Turnuvası’na katılan mezunlar takımı 3. oldu. Takım kaptanı Yarkın Doğanbey’10 turnuvayı ve kazandıkları üçüncülüğü anlattı.

Habere Git
Bir Koçlular Grubu: ColorTV
15
Aralık 2015, Salı

2008 mezunlarımız Gizem Göker ve Cömert Mert yeni çıkan albümleri Life As a Linear Momentum’u ve grupları ColorTV’yi anlattılar. Lise sıralarında başlayan ve beyaz yaka olarak devam eden bu güzel yolculuğu mezunlarımızla paylaşmak isteriz.

Habere Git
Kerem Özerdoğan’dan Takım-Mahalle Aşkına
09
Kasım 2015, Pazartesi

Üç Koç mezununun yapımcılığını üstlendiği Takım-Mahalle Aşkına Ekim ayında gösterime girdi. Filmin hem öyküsünü yazan hem de yapımcısı olan 2004 Ekonomi mezunlarımızdan Kerem Özerdoğan’la bir araya geldik, Takım-Mahalle Aşkına’yı konuştuk.

Habere Git
Sevgi Gönül’de bir girişimci: Şahin Boydaş’05
15
Eylül 2015, Salı

Bilgisayar Mühendisliği bölümü 2005 mezunlarımızdan Şahin Boydaş, 15 Eylül 2015 Salı günü Sevgi Gönül Kültür Merkezi'nde Koç Üniversitesi Girişimcilik Kulübü'nün düzenlediği etkinlikte girişimciliğe ilgili öğrencilerimizle bir araya geldi.

Habere Git
Ruhunuzu ve midenizi şımartacak tatlar Ayşe Şenol’06’dan: Canella Bakery
09
Haziran 2015, Salı

Derneğimizde 4 Haziran 2015 Perşembe günü gerçekleşen Mezunlar Günü etkinliğimizde butik pastanesinin müthiş lezzetleriyle bize eşlik eden mezunumuz Ayşe Şenol’06, atölyesinin hikâyesini anlatıyor.

Habere Git
Sosyal Sorumluluk alanında tutkulu, deneyimli ve yenilikçi bir mezun: Aslı Yantra’11
05
Haziran 2015, Cuma

2011 Ekonomi mezunlarımızdan Aslı Yantra ile sosyal sorumluluk projeleri ve kurucusu olduğu Sarıyer LEO kulübü hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aslı’nın bu konudaki motivasyonu, enerjisi ve tecrübelerini siz mezunlarımızla da paylaşmak istedik.

Habere Git
SalıCaz! Sahnesinde bir Koçlu: İpek Aktar’04
04
Haziran 2015, Perşembe

Bahar aylarında Koç Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarını caz müziği ile buluşturan SalıCaz! etkinlik serisinde ilk defa bir mezunumuz sahne aldı. 2004 İşletme Bölümü mezunumuz İpek Aktar ile müzik serüvenini konuştuk.

Habere Git
Güven Bölükbaşı’05: Bilişim ve Sosyal Sorumluluk Arasındaki Köprü
04
Mayıs 2015, Pazartesi

2005 Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz Güven Bölükbaşı ile bilişim alanındaki çalışmaları ve programlama deneyiminin sosyal sorumluluk projeleri ve bağış kültürünün geliştirilmesine yönelik katkılarını konuştuk.

Habere Git
Koç Üniversitesi’nden bir milletvekili adayı: Aysu Bankoğlu’12
16
Nisan 2015, Perşembe

Bartın’da önseçimleri geçerek milletvekili adayı olan 2012 Hukuk Fakültesi mezunumuz ve Kamu Hukuku Yüksek Lisans öğrencimiz Aysu Bankoğlu ile siyasete atılma ve milletvekili adayı olma serüvenini konuştuk.

Habere Git