Kanserin Tetikçisi Protein Bulundu – Prof. Dr. Devrim Gözüaçık
16
Ocak 2023, Pazartesi

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Devrim Gözüaçık ve ekibi, kanserli hücrelerin mikro çevreleri ile etkileşimlerini inceledikleri çalışmada, normal doku gelişimi ve onarımındaki etkileriyle bilinen CT-1 adlı bir molekülün şaşırtıcı bir rolünü keşfettiler.

Habere Git
Bilim Kahramanları Derneği 2021 Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü – Doç. Dr. Didem Unat
16
Ocak 2023, Pazartesi

Bilim Kahramanları Vakfı’nın, bilim ve mühendislik alanlarına katkı sağlayan 38 yaşını geçmemiş genç bilim insanlarına yönelik olan 2021 Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Didem Unat aldı.

Habere Git
2022 Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası’nın Sahibi Prof. Dr. Bilge Yıldız Oldu
16
Ocak 2023, Pazartesi

Türkiye’nin yetiştirdiği, evrensel bilgi birikimine katkıda bulunan başarılı bilim insanlarını ödüllendirmek amacıyla verilen Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası bu yıl pandeminin ardından Rahmi M. Koç Müzesi’nde yeniden yüz yüze gerçekleştirilen törenle sahibini buldu. Bu yıl yedincisi verilen madalyanın kazananı, çalıştığı teknolojilerle dünya çapında enerji verimliğini artırıp karbondioksit salımını azaltarak, iklim ve enerji krizlerine karşı ürettiği bilime dayalı çözümlerle öne çıkmış bilim insanı, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (Massachusetts Institute of Technology - MIT)

Habere Git
Koç Üniversitesi Bilimsel Araştırmaların Merkezi Olmayı Sürdürüyor: Avrupa Araştırma Konseyi’nde 7,1 Milyon Avro Destek
16
Aralık 2022, Cuma

Koç Üniversitesi farklı disiplinlerden dört araştırması için Avrupa Araştırma Konseyi’nden (ERC) toplam 7,1 milyon avroluk destek almaya hak kazandı. Bu yıl Türkiye’den ERC desteğiyle bilime katkı sağlayacak projeler moleküler biyoloji ve hastalıkların tanımlanması, demokratik gerilemenin dinamikleri, çevre dostu lojistik çözümler, enerji ve fotovoltaik teknolojiler gibi farklı araştırma alanlarına odaklanıyor.

Habere Git
Financial Times’ın En İyiler Listesinde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden Rekor Yükseliş
16
Aralık 2022, Cuma

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, en prestijli yayınlardan biri olan Financial Times’ın tüm dünyadaki işletme okullarının “Executive MBA” (EMBA) programlarını değerlendirdiği sıralamada sağladığı olağanüstü yükselmeyle 31’inciliğe yerleşerek bu yıl da Türkiye birinciliğini korudu. Dünyanın en iyi işletme okullarının yer aldığı bu devler liginde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, bir kez daha Türkiye’den ilk 100’e giren tek okul oldu. Kadın öğretim üyesi oranında %50’ye ulaşan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, bu kriterde ise üç üniversiteyle 1’inciliği paylaştı.

Habere Git
MNG Kargo CEO’su Kağan Gündüz’06 ile Röportaj
16
Aralık 2022, Cuma

Koç Üniversitesi'nden 2006 yılında İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olan Kağan Gündüz ile Röportaj gerçekleştirdik. MNG Kargo şirketinde CFO pozisyonunda görev yapan Kağan Gündüz'06'nın yöneticilik deneyimlerini konuştuğumuz ilham veren sohbetimizin detaylarını röportajımızda bulabilirsiniz. 

Habere Git
Sosyal Girişimler ve Sorumlu Şirketler Bir Araya Geldi
18
Kasım 2022, Cuma

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF)’in, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Vehbi Koç Vakfı (VKV) ve Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği (Impact Hub İstanbul) ortaklığında gerçekleştirdiği Sosyal Girişim İstanbul Projesi’nin en önemli ayaklarından PartnerUp Hızlandırma Programı’nın beş aylık ilk döngüsü tamamlandı.

Habere Git
Koç Üniversitesi Türkiye’nin EQUIS Akreditasyonlu Tek Üniversitesi Olmayı Sürdürüyor 
18
Kasım 2022, Cuma

Koç Üniversitesi, yönetim bilimleri ve işletme alanında faaliyet gösteren yükseköğrenim kurumlarının kalite değerlendirmesi ve gelişimi amacıyla oluşturulan Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi (EQUIS) tarafından yeniden akredite edildi. Koç Üniversitesi, Türkiye’den bu akreditasyonu alan tek akademik kurum olma özelliği taşıyor. 

Habere Git
Mustafa Barış Güneş’07 ile Röportaj: Çocuklar İçin Kodlama
18
Kasım 2022, Cuma

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Mustafa Barış Güneş'07 ile röportaj gerçekleştirdik. Mustafa Barış Güneş'07 ile çocuklar için kodlama ve çocuklar için kodlama kitapları hakkında konuştuk. Sohbetimizin detaylarını röportajımızda bulabilirsiniz.

Habere Git
Sırma Er’12 ile Röportaj: İngiltere’de 48 Saatte Şirket Kurmak
18
Kasım 2022, Cuma

Koç Üniversitesi'nden 2012 yılında mezun olan Sırma Er ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kariyeri ve wamo hakkında ilham veren bilgiler veren Sırma Er, İngiltere'de şirket kurmak hakkında konuştu. Sohbetin detaylarını röportajımızda bulabilirsiniz.

Habere Git
Kerem Görkem Orhan’16-’17 ile Üniversite Yılları ve Google Hakkında Röportaj
20
Ekim 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği ve Ekonomi bölümleri mezunumuz Kerem Görkem Orhan ile keyifli ve bir o kadar ilham verici bir sohbet gerçekleştirdik. Kerem Görkem Orhan'ın üniversite yılları ve kariyeri hakkındaki röportajımızda Google şirketi hakkında da birçok faydalı bilgiye erişebilirsiniz.

Habere Git
Koç Üniversitesi Mezunları Her Yerde Bir Arada.
20
Ekim 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi'nin mezunları Dünya'nın hemen hemen her köşesinde bir araya geliyorlar.

Habere Git