Üniversiteden Haberler

20/ 02 / 2019
Bursiyerlerimizden mesaj var!

On sekiz yeni Anadolu Bursiyeri öğrencimiz, mezunlarımızın destekleri ile hayatlarında yeni bir sayfa açarak üniversitemizde eğitim almaya başladılar. Öğrencilerimizin size gönderdiği mesajları okuyun, üniversitemizdeki ilk günlerinin nasıl geçtiğini öğrenin.

Devamı

16/ 02 / 2019
Aynı sıralarda okuduğunuz KU mezunu arkadaşlarınıza ulaşmak için: KÜME

“2007” mezunu sınıf arkadaşlarım nerede, ne yapıyorlar? “İzmir’e” kimler döndü? “Sosyal Bilimler Fakültesi’nden” mezun olanlar hangi sektördeler? “Endüstri Mühendislerine” nasıl ulaşabilirim? Sorularının cevabı ve Koç Üniversitesi mezunlarıyla daha fazla iletişim için KÜME’ye katıl.

Devamı

15/ 02 / 2019
Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) Açıldı.

Sosyal bilimler, tıp ve mühendislik alanlarını bir araya getiren, “Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Başkanı Naci Ağbal’ın katıldığı törenle açıldı.

Devamı

22/ 01 / 2019
Daha fazla genç için eğitimde fırsat eşitliği

Her sınıftan birer başarılı öğrencinin daha aramıza katılması için 1995, 1996, 1997, 2014, 2015, 2017 ve 2018 mezunlarımızı sınıf fonlarına katkı sağlamaya davet ediyoruz. Gelin, geleceğine ortak olacağımız başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerle birlikte, arzu ettiğimiz değişimin yaratıcıları olalım.

Devamı

16/ 01 / 2019
KU mezunları hangi okullardan mezun, şimdi nerelerde okuyorlar? Cevabı KÜME'de!

Aynı liseden mezun olan Koç Üniversitesi mezunlarına nasıl ulaşabilirim? Master için kabul aldığıö okullardan hangisini seçmeliyim? Doktora yaptığım okulda tez danışmanımı seçmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Gideceğim okulda okuyan Koç Üniversitesi mezunu var mı? Sorularının cevabı ve Koç Üniversitesi mezunlarıyla daha fazla iletişim için KÜME’ye katıl.

Devamı

04/ 01 / 2019
Anadolu Bursiyerleri Programı 2019 tanıtım kitabı yayınlandı.

2011 yılında 14 öğrenci ile başlayan Anadolu Bursiyerleri Programı bugün 500 bursiyere ulaşıyor. 2019 yılında yayınlanan kitap ile bağışçı ve bursiyerlerimizi tanıyabilir, öğrencilerimiz ve mezunlarımızın program hakkındaki görüşlerini okuyabilir ve program hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Devamı

24/ 12 / 2018
2018 Bağışçı Listesi yakında yayınlanıyor.

İlk defa geçen yıl yayınlanan bağışçı listesinin ardından bu yıl ilk defa, Anadolu Bursiyerleri Programı’na yapılan destekleri “Bağış Çevreleri”ne göre yayınlayacağız. Destekçilerimiz, 31.12.2018 tarihine kadar yaptıkları bağışlar ile Bağışçı Listesi’nde ilgili çevre içerisinde yer bulacaklar. Şimdiye kadarki toplam desteklerinizi görüntüleyebilmek, bağış çevreleri hakkında bilgi almak ve bağış yapmak için tıklayınız.

Devamı

06/ 12 / 2018
Anadolu Bursiyerleri Programı Teşekkür Gecesi

Koç Üniversitesi’nin 25. yıldönümü ve Anadolu Bursiyerlerinin sayısının 500’e ulaşması şerefine program bağışçıları ve bursiyerler 4 Aralık akşamında özel bir davette bir araya geldiler. Geleneksel teşekkür yemeği, bu yıl 4 Aralık akşamında Rektör Umran İnan’ın ev sahipliğinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde ilk defa tüm bağışçıların, bursiyelerin, Koç Üniversitesi dekan, dekan yardımcısı ve yöneticilerinin katılımıyla 750 kişilik özel bir akşam yemeği şeklinde gerçekleşti.

Devamı

23/ 11 / 2018
Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Prof. Dr. Metin Sitti’nin oldu.

Koç Üniversitesi tarafından, evrensel bilgi birikimine katkıda bulunan başarılı ve öncü bilim insanlarını ödüllendirmek ve bilimin gelişmesini teşvik etmek amacıyla başlatılan, ‘Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası’nın bu yıl üçüncüsü sahibini buldu. Bu yıl, mikro ve nano biyomedikal robotik teknolojilerine öncü ve üstün katkıları nedeniyle Prof. Dr. Metin Sitti ödüle layık görüldü.

Devamı

16/ 11 / 2018
Koç Üniversitesi Yayınları’nın ilk kitabevi Beyoğlu’nda açıldı.

Koç Üniversitesi’nin akademik eğitimdeki öncülüğünü ilke edinen Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), ilk kitabevini Beyoğlu’nda açtı. KÜY Kitabevi, İstiklal Caddesi’ndeki Merkez Han’ın giriş katında okurlara hizmet verecek. Kitabevinde Koç Üniversitesi Yayınları’nın yanı sıra Koç Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren araştırma merkezleri VEKAM, ANAMED ve AKMED ile Sadberk Hanım Müzesi ve Pera Müzesi’ne ait kitaplar da satışa sunulacak.

Devamı

07/ 11 / 2018
Dijital platformda hayat bulan kurumsal belleğimiz: Koç Üniversitesi Kurumsal Bellek Koleksiyonu (KUCIM)

Suna Kıraç Kütüphanesi, üniversitemizin 25. Yıl kutlamaları kapsamında Koç Üniversitesi Kurumsal Bellek Koleksiyonu (KUCIM) erişime açıldı. Fotoğraf, video ve ses kayıtlarını bünyesinde barındıran bu dijital platform sayesinde siz de tanıklık ettiğiniz ya da merak ettiğiniz önceki dönemlere ait pek çok görsel içeriğe ulaşabileceksiniz.

Devamı

01/ 11 / 2018
İşte geleceğe armağan ettiğimiz 18 Bursiyerimiz!

Sevgili Mezunlarımız, Anadolu Bursiyerleri'ne yaptığınız destekler, on sekiz büyük hayale ortak oldu. İnanıyoruz ki bu hayaller, ileride büyük başarılara dönüşecek. Kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğine önem vererek gençlerimizin yanında olduğunuz için yürekten teşekkürler! Koç Üniversitesi Mezunları olarak geleceğe armağan ettiğimiz Anadolu Bursiyerlerimizle sizleri tanıştırmaktan gurur duyuyoruz.

Devamı

22/ 10 / 2018
Ülkemizin Geleceği için Koşuyoruz

Mezunlarımız, hocalarımız, öğrencilerimizi ve KU dostlarımız bu yıl da Anadolu Bursiyerleri için koşuyorlar. Maratonda koşan mezunlarımız adına gelecek bağışları başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerin kaliteli eğitime erişmesi için Mezun Sınıfı Fonlarına aktarıyoruz.

Devamı

12/ 10 / 2018
Anadolu Bursiyerlerimize sıcak bir karşılama

Bu ay KoçPera’da Anadolu Bursiyerlerimizi ağırladık. “Mezunlar Anadolu Bursiyerleri” olarak aramıza kattığımız on sekiz parlak gencimizle mezunlarımızı bir araya getirerek öğencilerimize içten bir ‘hoş geldin’ demiş olduk.

Devamı

10/ 10 / 2018
Kule Dergisi 25. Yıl Özel Sayısı

Yayın hayatına 2002 yılında başlayan, Koç Üniversitesi'nin kurumsal dergisi Kule’nin 25. Yıl Özel Sayısı okulun tarihine ışık tutuyor. Koç Üniversitesi’nin mükemmeliyet merkezi olmak için gerçekleştirdiği yolculuğuna eşlik eden dergide Kule’ye dair kapsamlı bir dosya, geçmiş sayılardan öne çıkan haberler ve röportajlar da yer alıyor.

Devamı

05/ 10 / 2018
Rahmi M. Koç’tan 25. Yıl Dersi: İtibar

4 Ekim 1993 tarihinde üniversitemizin kurucusu merhum Vehbi Koç’un ilk ders için kürsüye çıktığı Koç Üniversitesi’nde 25. yıl dersini “İtibar” başlığıyla Koç Holding Şeref Başkanı ve Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Onursal Başkanı Rahmi M. Koç verdi.

Devamı

05/ 10 / 2018
4 Ekim’de 25. yılımızı kutladık

Koç Üniversitesi’nin 25. kuruluş yıldönümü 4 Ekim 2018 günü Rumelifeneri Kampüsümüzde düzenlenen çeşitli aktivitelerle kutlandı. Kutlamalar öğle saatlerinde Öğrenci Meydanı’nda başladı. Akşam SGKM’de gerçekleştirilen törende Koç Ailesi, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri, Vehbi Koç Vakfı ve Koç Holding yöneticileri, Koç Üniversitesi çalışan, öğrenci, akademisyen ve mezunları ile birçok Koç Üniversitesi dostu duygu dolu bir törende bir araya geldi.

Devamı

15/ 09 / 2018
4 Ekim - Üniversitemizin Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Koç Üniversitesi'nin kuruluş yıl dönümünü tüm Koç Üniversitesi ailesi olarak 4 Ekim 2018 tarihinde hep birlikte kutluyoruz! Tüm mezunlarımızı bu özel günde aramızda görmek isteriz. Üniversitemizin yıl dönümünü kutlarken kampüsümüzde gerçekleşecek etkinliklerde hep birlikte eğlenmek; üniversitemizin hikayesini geçmişten bugüne hatırlamak ve yaşatmak için sizleri de mutlaka bekliyoruz!

Devamı

09/ 09 / 2018
Anadolu Bursiyerleri için 40. İstanbul Maratonu’ndayız!

Anadolu Bursiyerlerimiz için yanyana olmaya, amacımız için beraber koşmaya, köprüde birlikte selfie çekmeye ve beraber eğlenmeye var mısınız? 11 Kasım Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek icin bir olalım.

Devamı

14/ 08 / 2018
Panelist olun, deneyimlerinizi öğrencilerimize aktarın.

Öğrencilerimizle hikayenizi paylaşmak, edindiğiniz tecrübeleri anlatmak isterseniz sizleri önümüzdeki dönem üniversitemize davet ediyoruz. Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak Kariyer Gelişim Merkezi ile birlikte, mezunlarımızla öğrencilerimiz arasındaki dayanışmayı kuvvetlendirmek, öğrencilerimizin mezunlarımızın tecrübelerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla her dönem çeşitli konularda mezun panelleri düzenliyoruz.

Devamı

14/ 08 / 2018
Bayram tatilinde İstanbul’da olanlar için bir tatil noktası: Havuz

2007 yılında açılan ve yaz aylarında mezunlarımız için vazgeçilmez bir buluşma noktası olan ancak inşaat çalışmaları nedeniyle iki yıldır kapalı olan yüzme havuzu bu yaz yeniden açıldı.

Devamı

13/ 08 / 2018
Anadolu Bursiyerlerimizin sayısı 500’e ulaştı!

Anadolu Bursiyerleri Programı’na 2018-2019 eğitim dönemi için başvuru ve değerlendirme süreci tamamlandı. 79 ilden 4200 öğrencinin başvuru yaptığı programa yeni dönemde 57 farklı ilden 123 öğrenci seçildi. Böylelikle 2011 yılında 14 öğrenciye destek vererek başlayan Anadolu Bursiyerleri Programı’ndan yararlanarak Koç Üniversitesi’nin eğitim imkanlarıyla buluşan öğrencilerin sayısı 500’e ulaşmış oldu.

Devamı

10/ 08 / 2018
İnanıyoruz, bir olursak olur!

Her mezun sınıfımızdan sadece 50 mezunumuzun 50 TL düzenli bağış yapmasıyla bir öğrencimizin eğitimini karşılayabiliyoruz. Haydi siz de bu yıl sınıf olarak bir Anadolu Bursiyeri'ni desteklemek için düzenli bağış yapan 50 kişiden biri olun, 1 yıl boyunca ayda 50 TL ile ülkemizi ve dünyayı ileri taşıyacak gençlere destek verin.

Devamı

22/ 06 / 2018
Üniversitemizin 25.yılına özel etkinlikleri takip ediyor musunuz?

4 Ekim 1993’te Vehbi Koç’un verdiği ilk dersle akademik hayatı başlayan üniversitemiz bugün 25. yılını kutluyor. 25. yılımıza özel gerçekleştirilen etkinlikleri takip edebilir, 4 Ekim 2018’e kadar gerçekleşecek bu etkinliklere katılabilirsiniz.

Devamı

20/ 06 / 2018
Aynı sıralarda okuduğunuz KU mezunu arkadaşlarınıza ulaşmak için: KÜME

Yeni taşındığım kente nasıl adapte olacağım? Eğitim veya iş için gideceğim ülkede Koç Üniversitesi’nin başka mezunları var mı? İş kuracağım şehirde neleri bilmeliyim? Sorularının cevabı ve Koç Üniversitesi mezunlarıyla daha fazla iletişim için KÜME’ye katıl.

Devamı

10/ 06 / 2018
Toplantılar hakkındaki gerçeği KURIOUS’tan öğrenin

Araştırmalara göre toplantıların yarısına yakını geç başlıyor. Peki bu durum ortaya çıkacak fikirlerin sayısını, kalitesini ve uygulanabilirliğini nasıl etkiliyor? Nebraska Omaha Üniversitesi'nden Joseph Allen'ın araştırmasının sonuçları “Herkes için bilim” ilkesiyle yayın yapan KURIOUS’ta.

Devamı

25/ 05 / 2018
KU mezunlarının hangi şirketlerde çalıştıklarını öğrenmek için: KÜME

İlgilendiğim şirketlerde çalışan mezunlara nasıl ulaşabilirim? Yeni başladığım şirkette başka Koç Üniversitesi mezunu var mı? Koç Üniversitesi mezunları hangi şirketlerde, hangi pozisyonlarda çalışıyorlar? Sorularının cevabı ve Koç Üniversitesi mezunlarıyla daha fazla iletişim için KÜME’ye katıl.

Devamı

11/ 05 / 2018
Mezun Panelleri ile mezunların deneyimlerini öğrencilerle buluşturuyoruz

Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Mezunlar Derneği ve Kariyer Gelişim Merkezi tarafından ve öğrenci kulüpleriyle iş birliği içerisinde düzenlenen Mezun Panelleri’nde, belli sektör ve alanlarda çalışan veya belli bölümlerde eğitim almış mezunlarımızı ağırlıyor ve öğrencilerimizle buluşturuyoruz. 2017- 2018 akademik yılı içerisinde, beş mezun paneli ile on dört mezunumuzu kampüsümüzde ağırladık ve öğrencilerimizle bir araya getirdik.

Devamı

05/ 05 / 2018
Sınıflarımız birer birer hedefe ulaşıyor.

Ne mutlu bize! 25’inci yılımızda “Bir olursak olur” dedik ve her mezun sınıfımızın bir Anadolu Bursiyeri'ni okutması amacıyla yola çıktık. Geçtiğimiz haftalarda 2000, 2002, 2007 ve 2009 mezun sınıflarımız 30.000 TL’lik hedefe ulaşarak, dört Anadolu Bursiyeri’ne gereken desteği verdiler. Kampanyamızın bitmesine yaklaşık on gün daha var. Sınıf kampanyanızın hedefine ulaşabilmesi için, siz de sınıf fonunuzda eksik kalan miktarı tamamlayabilir ya da dilediğiniz miktarda katkı sağlayabilirsiniz. Tüm sınıflarımızın hedefe ulaşacağına inanıyoruz; çünkü "Bir olursak olur!"

Devamı

02/ 05 / 2018
Koç Üniversitesi’nden yeni yüksek lisans programı: Global-Minds

Uluslararası çaptaki akademik eğitim anlayışıyla dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Koç Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altında uluslararası bir psikoloji yüksek lisans programı başlattı. Küresel hareketlilik, kapsayıcılık ve çeşitlilik psikolojisi konularına odaklanan ve kısaca Global-MINDS olarak adlandırılan programa, lisansını psikoloji alanında tamamlayan öğrenciler başvurabilecek. Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Global-MINDS ile Erasmus Mundus (EMJMD) fonuyla desteklenen programlardan birine Türkiye'den ortak olan ilk kurum oldu.

Devamı

24/ 04 / 2018
Koç Üniversitesi Mezunları Ağı

Koç Üniversitesi Mezunları Veri Tabanı ve Sosyal Ağı KÜME ile neler yapabileceğinizi kırk saniyelik kısa videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Devamı

15/ 04 / 2018
Anadolu Bursiyeri Sivaslı Buğra Can’ın hikayesini izlediniz mi?

" Koç Üniversitesi'nde bir şeyleri başarmaya başlayınca hem hayallerim büyüdü hem de hayatta yapabileceklerime olan inancım arttı.” diyen Sivaslı Buğra Can’ın hikayesini mutlaka izleyin.

Devamı

11/ 04 / 2018
Ankara’da bir Koç Üniversitesi Kampüsü: VEKAM

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin Direktörü Filiz Yenişehirlioğlu ile bir araya gelerek VEKAM’ın etkinliklerinden ve Ankara Bağ Evi’nden söz ettik. Ankara’da yaşayan ya da Ankara’ya yolu düşen tüm mezunlarımızı Ankara Bağ Evi’ni ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Devamı

03/ 04 / 2018
Nisan ve Mayıs’ta kampüste rengârenk kulüp etkinlikleri

25. yılımızı kutlarken öğrenci etkinliklerimiz rengârenk. Tüm mezunlarımızı evlerine, kampüsümüze, bu kutlamaların bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Devamı

10/ 03 / 2018
Anadolu Bursiyeri Programımızın bu yılki başvuruları başladı!

Anadolu'daki başarılı gençleri üniversitemizin kaliteli eğitim imkanlarıyla buluşturan programımızdan şimdiye kadar 376 öğrenci yararlandı. Eğitimde fırsat eşitliğini hedefleyen Anadolu Bursiyerleri Programımıza geçen yıl 3600'ün üzerinde başvuru geldi ve bunların arasından 87 başarılı gencimizi kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle üniversitemize kazandırdık.

Devamı

05/ 03 / 2018
Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’na davetlisiniz.

Koç Üniversitesi’nin 25. yılı etkinlikleri kapsamında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü ortaklığı, Kurumsal Yönetim Forumu desteğiyle gerçekleşecek Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’na davetlisiniz.

Devamı

01/ 03 / 2018
2017 Bağışçı Mezunlarımız Kitapçığı çıktı!

25. Yılımıza özel olarak, bu yıl ilk kez hazırladığımız 2017 Bağışçı Mezunlarımız kitapçığının online versiyonunu bilgilerinize sunarız. Bağışlarıyla Anadolu Bursiyerleri Programı'nı destekleyen tüm mezunlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

Devamı

28/ 02 / 2018
Anadolu Bursiyeri Adıyamanlı Şevval’in hikayesini izlediniz mi?

" Koç Üniversitesi'nde aldığım eğitimin sonunda gelecekte insanlara fayda sağlayacak büyük bir değişim yaratmak istiyorum" diyen Adıyamanlı Şevval'in hikayesini mutlaka izleyin.

Devamı

25/ 02 / 2018
25. Yıl Futbol Turnuvası

25. yılımızda 25 takımın yarışacağı futbol turnuvası 17 Nisan’da başlıyor. Üniversite yıllarında birlikte futbol oynayan mezunlarımızı takımlarıyla yine üniversitemizde futbol oynamaya davet ediyoruz. Başvuru yapacak takım kaptanlarımız Önder Varol’a ovarol@ku.edu.tr adresinden ulaşabilirler. Bu özel yılın şampiyonu neden mezunlarımızdan çıkmasın?

Devamı

19/ 02 / 2018
Faruk Eczacıbaşı’nın kitabı, raflardaki yerini aldı: Daha Yeni Başlıyor

Koç Üniversitesi Yayınları tarafından yayınlanan Daha Yeni Başlıyor: Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf; TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın iş ve teknoloji dünyasındaki deneyimlerinin yanı sıra Türkiye’nin bu alanda yaşadığı dönüşümleri ve dünyadaki son gelişmeleri ele alıyor.

Devamı

01/ 02 / 2018
SGKM sanatla dolu!

Sevgi Gönül Kültür Merkezi Şubat ve Mart’ta yine dolu dolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıktı. Başka Sinema gösterimleri, Perşembe Klasikleri, tiyatro ve dans gösterileri ve daha fazlası için Şubat-Mart programını inceleyebilirsiniz.

Devamı

30/ 01 / 2018
Hangi sınıf hedefe daha yakın?

Ağustos ayından bu yana devam eden sınıf bağış kampanyalarımızı tamamlamak için son üç ayımız kaldı. Anadolu’nun dört bir yanından Anadolu Bursiyerleri Programı’na başvuran yirmi altı öğrencinin Koç Üniversitesi’nin imkanlarıyla kavuşmaları sınıf kampanyalarımızın başarılarına bağlı. Mayıs ayının sonuna kadar 30.000 TL hedefine ulaşabilen her sınıfımız bir Anadolu Bursiyerinin Koç Üniversiteli olabilmesini sağlayacak. Her katkı değerli! Bir olursak olur! Hedefe yakın sınıfları görmek, kendi sınıfınızın durumunu takip etmek ve bağış yapmak için: https://kume.ku.edu.tr/bagis

Devamı

29/ 01 / 2018
KOÇ-KAM’dan Geleceğin Rol Model Lider Kadınlar Projesi

Kendi sektörlerinde geleceğin lideri olmayı hedefleyen seksen genç kadının genel ve sektörel liderlik konularında eğitimlerden yararlanacakları Geleceğin Rol Model Lider Kadınları projesi başlıyor.Devamı

18/ 01 / 2018
KWORKS’ün Yeni Dönem Hızlandırma Programı’na başvurular başladı.

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS yeni dönem “Hızlandırma Programı” için başvuruları almaya başladı.

Devamı

16/ 01 / 2018
Anadolu Bursiyeri Trabzonlu Cengizhan’ın hikayesini izlediniz mi?

"Okulu bitirince, sevdiğim Türk edebiyatçılarının hayatlarını sinemaya uyarlayarak bu yazarların hayat öyküleriyle gençlere ilham vermesini istiyorum.” diyen Cengizhan’ın hikayesini mutlaka izleyin. Edirne'den Kars'a, Anadolu gençlerinin her zaman yanında olduk. Haydi siz de Anadolu Bursiyerleri'ne destek olun, bir gencin hayatına dokunup onu geleceğe taşıyalım. Bağış yapmak için: https://kume.ku.edu.tr/bagis

Devamı

09/ 01 / 2018
Bir Olursak Olur!

Her mezun sınıfımızın vereceği destek ile bir bursiyerimizi Koç Üniversitesi'nin eğitim imkânlarıyla buluşturma hedefimiz devam ediyor. Bildiğiniz üzere mezun sınıflarımızın bu hedefe ulaşabilmeleri için üniversitemiz de mezunlarımıza destek veriyor. Her mezun sınıfımız bağışlarıyla yıllık 30.000 TL tutarında kaynağa ulaştığında, üniversitemiz de iki misli oranında destek vererek bir öğrencinin yıllık gideri olan 90.000 TL'ye ulaşılmasını sağlayacak. Mezunlarımızın her ay düzenli olarak yapacağı bağışlarla bu hedefe kolaylıkla ulaşabileceğiz. Yeni bursiyerlerimizin aramıza katılabilmesi için çok değerli olan desteğinizi bekliyoruz.

Devamı

25/ 12 / 2017
Bazı hediyeler ömür boyu değerini korur.

Sevdiklerinizin adına Anadolu Bursiyerleri’ne bağış yapın, hem bir gencin hayatına dokunun hem de sevdiklerinizi onurlandırın.

Devamı

19/ 12 / 2017
Anadolu Bursiyeri Vanlı Fatma’nın hikayesini izlediniz mi?

"Koç Üniversitesi'nde aldığım eğitim kişisel olarak benim hayatıma doğrudan dokundu; hem bugünümü, hem de kaderimi değiştirdi." diyen Fatma'nın hikayesini mutlaka izleyin.

Devamı

12/ 12 / 2017
Bir Olursak Olur!

Sınıf bağış kampanyalarına vereceğiniz destek ile 25. yılımızda 25 yeni Anadolu Bursiyeri hedefimize hep birlikte ulaşalım. Bir Anadolu Bursiyeri'nin eğitimi için her bir mezun sınıfının toplaması gereken yıllık miktar 30.000 TL.

Devamı

27/ 11 / 2017
Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Prof. Dr. Daron Acemoğlu’nun oldu.

Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası”nın bu yıl ikincisi takdim edildi. Ödül, makroekonomik büyüme ve kalkınma, çalışma ekonomisi ve politik ekonomi konularında çığır açan katkıları nedeniyle Prof. Dr. Daron Acemoğlu’nun oldu.

Devamı

21/ 11 / 2017
Anadolu Bursiyeri Cemalettin’in hikayesini izleyin.

“Koç Üniversitesi’nde elde ettiğim bütün imkânların benim aracılığımla ileride başkalarına da fayda sağlamasını istiyorum.” diyen Samsunlu Cemalettin’in hikayesini mutlaka izleyin.

Devamı

14/ 11 / 2017
Bir Olursak Olur!

Bir olursak, gücümüzü birleştirirsek olur... Buna yürekten inanıyoruz. Gelin, sizlerin desteği sayesinde çok daha fazla gencimizin hayatına birlikte dokunup onları hayal ettikleri eğitim ortamı ile buluşturalım. Sınıf bağış kampanyalarına vereceğiniz destek ile 25. yılımızda 25 yeni Anadolu Bursiyeri hedefimize hep birlikte ulaşalım.

Devamı

09/ 11 / 2017
Zaman Kapsülü Web Sitesi Açıldı

10 Eylül 2017'de düzenlenen Mezunlar Günü'nde mezunlarımızın sınıflarına ait kapsüllere bıraktıkları objeler fotoğraflanarak https://zamankapsulu.ku.edu.tr/ sayfasında ölümsüzleştirildi. Zaman Kapsülü filmini izlemek, sınıfınıza ait zaman kapsülünü görmek ve tüm mezun yıllarına ait zaman kapsüllerini incelemek için haberin devamına tıklayın!

Devamı

31/ 10 / 2017
Anadolu Bursiyeri Göksu'nun hikayesini izleyin.

“Burada olmak, dünya görüşümü ve bakış açımı zenginleştirdi” diyen Muğlalı Göksu’nun hikayesini mutlaka izleyin. Edirne'den Kars'a, Anadolu gençlerinin her zaman yanında olduk. Haydi siz de Anadolu Bursiyerleri'ne destek olun, bir gencin hayatına dokunup onu geleceğe taşıyalım. Bağış yapmak için: https://bagis.ku.edu.tr/anadolu-bursiyerleri/

Devamı

18/ 10 / 2017
Koç Üniversitesi mezunlarını bir araya getiren sosyal ağ: KÜME

KÜME’ye hemen giriş yaparak tek tıkla 12.000’den fazla mezuna ulaş, gelişmiş mezun ağından faydalan, gelişmeleri takip et ve işbirlikleri kur. Tıkla, sınırsız iletişim ağına bağlan: http://kume.ku.edu.tr

Devamı

12/ 10 / 2017
Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’ndan Finansman Rehberi

KUSIF 2016-2018 yılları arasında uygulanmakta olan “Change with Business-Sosyal Girişimcilik Kapasite Geliştirme ” projesi kapsamında, Sosyal Finansman Rehberi’ni hazırladı.

Devamı

25/ 09 / 2017
Fırsat eşitliğine katkıda bulunmak için: KÜME

KÜME’ye hemen giriş yaparak Anadolu Bursiyerleri bağış fonunu destekle, kredi kartı ile bağış yap, düzenli ödeme seçeneği ile gelişimi sürdür. Tıkla, geleceğe katkıda bulun: http://kume.ku.edu.tr

Devamı

22/ 09 / 2017
Gelin, bursiyerlerimiz için koşalım!

39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda akademisyenlerimiz, idari çalışanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte Anadolu Bursiyerleri Programı’na destek olmak için birlikte koşuyoruz.

Devamı

23/ 08 / 2017
Anadolu Bursiyerleri, Ülkemizin Geleceği!

Tüm hayallerin ancak bu şekilde var olacağına inandık biz. Edirne’den Kars’a Anadolu’daki gençlerin her zaman yanında olduk. Tıpkı Adıyamanlı Şevval’in doktor olma hayalini gerçekleştirdiğimiz gibi… Tıpkı avukat olmak isteyen Vanlı Fatma’nın elinden tuttuğumuz gibi… Tıpkı elektroniğe olan yeteneğini gördüğümüz Muğlalı Göksu gibi…

Anadolu Bursiyerleri Programı’nın ruhuyla hazırlanan bu filmimizi, yüzünüzde bir tebessüm ve kalbinizde umutla izleyeceğinize inanıyoruz.

Devamı

18/ 08 / 2017
Anadolu Bursiyerleri Programı büyüyor!

Üniversitemizin Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörü Zeynep Başak Çivi ile biraraya gelerek Anadolu Bursiyerleri Programının başlangıcından bugüne gelişimini konuştuk. CASE tarafından Golden Award ile de ödüllendirilen program hakkında merak ettiklerinizi Zeynep Hanım'a sorduk.

Devamı

10/ 07 / 2017
Koç Üniversitesi mezun etkinliklerini takip etmek için: KÜME

KÜME’ye hemen giriş yaparak hayatına artı değer katacak etkinlikleri ve duyuruları takip et, tek tıkla katılımını bildir, etkinlik bültenlerine eriş.

Devamı

03/ 07 / 2017
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma Metinleri

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Aydınlatma metinlerini yayınladı. Tüm mezunlarımızın ve dernek üyelerinin kişisel verilerini güvence altına alan bu kanun kapsamında yayınlanan metinlere haberin içindeki linklerden ulaşabilirsiniz.

Devamı

21/ 06 / 2017
ANAMED’den Yeni Sergi - Bir Kazı Hikayesi: Çatalhöyük

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), Çatalhöyük Araştırma Projesi’nin 25. yılını bir sergiyle kutluyor. 21 Haziran’da açılan “Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük” sergisi arkeoloji meraklılarını tarihte 9 bin yıllık yolculuğa çıkarıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Çatalhöyük’te yürütülen bilimsel çalışmaların üç boyutlu modellemeyle buluntuları yeniden canlandırma, kazı alanlarının lazer taraması ve VR (sanal gerçeklik) teknolojisiyle Çatalhöyük binalarının deneyimlenmesi gibi interaktif sergileme yöntemleriyle aktaran sergi 25 Ekim tarihine kadar Beyoğlu, ANAMED’de açık kalacak.

Devamı

19/ 06 / 2017
Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği işlemleri için: KÜME

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği işlemleri için: KÜME KÜME’ye hemen giriş yaparak Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği (KUMED) üyelik bilgilerine eriş, aidat bilgilerini listele, online ödeme yap, mezunlar ağını güçlendir.

Devamı

17/ 06 / 2017
Koç Üniversitesi 23’üncü dönem mezunlarını verdi.

Koç Üniversitesi’nin “23. Yıl Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni” Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bu yıl 1024 öğrencinin diploma aldığı törende mezunlara seslenen Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, “Sizler, Cumhuriyetin ilke ve inkılapları doğrultusunda ilerleyen, demokrasiye inanan, laik, yenilikçi, kendine güveni tam, hür fikirli gençler olarak, memleketimiz ve insanlık için önemli işler yapacak olan yarının liderlerisiniz. Sizin değerli katkılarınızla gelecekte daha da müreffeh ve aydınlık bir dünyada yaşayacağımıza eminim” dedi.

Devamı

20/ 05 / 2017
Koç Üniversitesi mezunlarının güncel veri tabanı: KÜME

KÜME’ye hemen giriş yaparak mezunlar ağına katıl, bilgilerini güncel tut, detaylı arama özelliği ile KÜME’nin sağladığı imkanlardan faydalan, mezun arkadaşlarını dahil ederek veri tabanını güçlendir.

Devamı

16/ 05 / 2017
Hemşirelik Fakültemiz ACEN tarafından Türkiye’de uluslararası düzeyde akredite edilen ilk ve tek fakülte oldu.

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Eğitiminde Akreditasyon Komisyonu/Accreditation Commission for Education in Nursing-(ACEN) tarafından akredite edildi. Fakülte böylece, uluslararası düzeyde akredite edilen Türkiye’nin ilk ve tek hemşirelik fakültesi olma özelliğini kazandı.

Devamı

25/ 04 / 2017
Koç Üniversitesi mezunlarını bir araya getiren sosyal ağ: KÜME

KÜME’ye hemen giriş yaparak tek tıkla 12.000’den fazla mezuna ulaş, gelişmiş mezun ağından faydalan, gelişmeleri takip et ve işbirlikleri kur. Tıkla, sınırsız iletişim ağına bağlan: http://kume.ku.edu.tr

Devamı

21/ 04 / 2017
Bir yıl aradan sonra kaldığı yerden: Bahar Şenliği’17

Koç Üniversitesi Sosyal Aktiviteler Kulübü tarafından düzenlenen 22. Bahar Şenliği, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Katılımcılara müzik şöleni yaşatacak festivalde Yalın ve Kalben canlı performanslarıyla sahne alacak. Festival bu yıl sadece öğrencilerimiz ve mezunlarımıza özel olacak.

Devamı

16/ 03 / 2017
2016’da altı Anadolu Bursiyeri mezunlar camiamıza katıldı

2011 yılında on dört öğrenci ve altı bağışçı ile başlayan Anadolu Bursiyerleri Programı bugün yüz elli bağışçının desteğiyle yetmiş iki farklı ilden iki yüz seksen dokuz öğrenci ile devam ediyor. 2016 yılında ilk mezunlarını veren programa Anadolu Bursiyeri olabilmek için tüm illerden iki bin altı yüz öğrenci başvuru yaptı.

Devamı

17/ 02 / 2017
Koç Üniversitesi Yayınları’ndan yeni kitaplar

KÜY kitapları; radikal demokrasi yaklaşımını, çağdaş sanat dünyasının sorunlarını, mülkiyetsiz yapıp yapamayacağımızı, hayvanlarla insanların ortaklaşa yaşadığı bir toplumun temel ilkelerini, uygarlık dediğimiz şey yıkılırsa sıfırdan nasıl başlayabileceğimizi, küresel ısınmanın arz dengesini, toplumsal adaletin nasıl kurulması gerektiğini, genç olma takıntımızın sonuçlarını, acının tarihini, insanlığı nasıl bir genetik geleceğin beklediğini sorguluyor. Her yıl artan başlık sayısıyla KÜY, hem akademik yayıncılığın, hem de entelektüel dünyamızın boşluklarını en etkili şekilde doldurmaya çalışıyor.

Devamı

16/ 02 / 2017
Social Value Matters 2017

oç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Social Value International’ın Türkiye’de ilk kez düzenlecek konferansında sosyal etki aktörlerini buluşturuyor.

Devamı

13/ 02 / 2017
Yusuf Franko’nun İnsanları “Bir Osmanlı Bürokratının Karikatürleri”

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), Ömer M. Koç Koleksiyonu’nda yer alan, 19. yüzyıl sonu Osmanlı bürokratı, Hariciyeci, Mutasarrıf, cemiyet adamı ve aynı zamanda oyunbaz bir karikatürist Yusuf Franko Kusa Bey’e ait karikatür albümünü ve içindeki çizimleri ilk kez sergileyecek. “Yusuf Franko’nun İnsanları: Bir Osmanlı Bürokratının Karikatürleri” başlıklı sergi, Yusuf Franko’nun karikatürlerinde kendine yer bulabilmiş kişi ve mekânlara odaklanırken, albümün sessizliklerine de işaret edecek. 26 Ocak’ta kapılarını açacak olan sergi, 01 Haziran 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Devamı

12/ 01 / 2017
Kampüsten Kar Manzaraları

Her mevsim güzel olan kampüsümüzün karlar altındaki hali bir başka güzel. Kampüsü özleyenler için birbirinden güzel kar manzaraları…

Devamı

10/ 01 / 2017
2016’nın İlginç Keşifleri

Koç Üniversitesi bilim ve teknoloji portalı Kurious 2016’nın ilginç keşiflerini derledi. 2016’da, çok hücreli yaşama geçişin gizemi, en büyük asal sayı, evrimin en gizemli halkası duvara tırmanan balık keşfedildi; bir roket ilk kez ayaklarının üzerinde karaya indi, sibernetik implant felci yendi, Google’ın “Derin Aklı” dünya Go şampiyonunu yendi. Ayrıntılar ve daha fazla haber için tıklayın!

Devamı

19/ 12 / 2016
Mezunlarımızın Kampüse Erişimi Hakkında Duyuru

Kampüs giriş uygulamalarında yapılan değişiklikler hakkında detaylı bilgi almak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

Devamı

19/ 12 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Bizim aldığımız eğitimi Anadolu'nun parlak ve ihtiyaç sahibi gençlerinin de alması için, Koç mezunları olarak hep birlikte bir Anadolu Bursiyeri öğrencinin eğitim masrafını karşılamak üzere yola çıktık! Küçücük bir bağışla dünyayı değiştirmek için harekete geçtik, sen de mezun fonumuza destek olabilirsin.

Devamı

16/ 12 / 2016
KU Gönüllüleri Farkındalık Grubu’ndan 15. kütüphane Çanakkale’ye!

Koç Üniversitesi Gönüllüleri Farkındalık Grubu, her yıl gerçekleştirdiği ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesinin 15.’sini bu yıl Çanakkale’de hayata geçirdi. Çanakkale’nin Çan Etili İlk ve Ortaokulu’na giden KU Gönüllüleri, beraberinde götürdükleri 2 bin 500’ü aşkın kitapla bir kütüphane kurdu.

Devamı

06/ 12 / 2016
Bu yıl ilk kez verilen Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Prof. Dr. Aydoğan Özcan’ın oldu.

Koç Üniversitesi, bilimin gelişmesini teşvik etmek amacıyla Türkiye’nin yetiştirdiği yurt içinde veya dışında evrensel bilgi birikimine katkıda bulunan başarılı ve öncü bilim insanlarını ödüllendirmek üzere, “Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası” programını başlattı. Bu yıl ilk kez verilen ödül, “Fen, Mühendislik ve Tıp” alanında dünya çapında ses getiren çalışmaları ile Prof. Dr. Aydoğan Özcan’ın oldu.

Devamı

30/ 11 / 2016
Mezun Anketine katılın

25. Yıl kapsamında gerçekleştireceğimiz mezunlara yönelik etkinlik ve programlar ile kaynak geliştirme çalışmalarımızla ilgili hazırlıklarımızı yaparken mezunlarımızın görüş ve önerileri bizim için çok değerli. Sizlerden beş dakikanızı ayırarak özellikle etkinlikler, programlar ve kaynak geliştirme konulu bu anketimizi cevaplamanızı rica ediyoruz.

Devamı

18/ 11 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Ayda 100 lira verip kuş olup uçmak istesen de uçamazsın! Ama sen, Koç Üniversitesi mezunu olarak Anadolu'daki üstün başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin edebiyat dünyasında söz sahibi olmalarını sağlayabilirsin! Hem de ayda sadece 100 lira vererek!

Devamı

16/ 11 / 2016
Uluslararası Üniversite: Mezunların Rolü

Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcılığı ofisinde Global Engagement Coordinator olarak görev yapan Melissa Abache ile Koç Üniversitesi’nin uluslararasılaşma süreci ve bu süreçte mezunların rolleri hakkında görüştük.

Devamı

26/ 10 / 2016
Mezunlar Mutfakta: Cool Cook

Cool Cook, yemek kültürü üzerine eğitim alarak, dünya mutfaklarından farklı lezzetler üretmeyi öğrenebileceğiniz bir mutfak atölyesi.

Devamı

06/ 10 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Haftada 10 lira vererek radyasyonun zararlı etkilerinden kurtulamazsın! Ama sen, Koç Üniversitesi mezunu olarak Anadolu'daki üstün başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin edebiyat dünyasında söz sahibi olmalarını sağlayabilirsin! Hem de haftada sadece 10 lira vererek!

Devamı

01/ 08 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Günde 3 lira vererek olmak ya da olmamak meselesini çözemezsin! Ama sen, Koç Üniversitesi mezunu olarak Anadolu'daki üstün başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin edebiyat dünyasında söz sahibi olmalarını sağlayabilirsin! Hem de günde sadece 3 lira vererek!

Devamı

14/ 07 / 2016
Mezun El Kitabı

Mezun camiasına yönelik hizmetler, mezun etkinlikleri ve tüm diğer bilgileri bulabileceğiniz bir kaynak olan Mezun El Kitabı yayında!

Devamı

18/ 06 / 2016
Koç Üniversitesi 22’nci mezunlarını verdi

Koç Üniversitesi’nin “22. Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni” Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Törende 23 yıl sürdürdüğü Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç’a devreden Rahmi M. Koç kısa bir konuşma ile mezunlara veda etti.

Devamı

14/ 06 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Yılda 250 liraya zamanda yolculuk yapamazsın! Ama sen, Koç Üniversitesi mezunu olarak Anadolu'daki üstün başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin edebiyat dünyasında söz sahibi olmalarını sağlayabilirsin! Hem de yılda sadece 250 lira vererek!

Devamı

31/ 05 / 2016
Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı adına Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ve Sürdürülebilir Kalkınma Unesco Kürsüsü kuruldu

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) Direktörü ve Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı adına “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma UNESCO Kürsüsü” kuruldu.

Devamı

25/ 05 / 2016
Prof. Dr. Aziz Sancar Mardinli öğrencilerin eğitim umudu olacak

Koç Üniversitesi’ni ziyaret eden Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen “Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini nasıl koruduğunu haritalandıran araştırmaları” hakkında seminer verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Devamı

24/ 05 / 2016
Kurumsal Yönetimin Aile Şirketlerine Katkıları

Koç Üniversitesi tarafından Heidrick&Struggles ve Siemens işbirliğiyle kurulan Koç Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu, Bahar Konferansı 2016'da 'Kurumsal Yönetimin Aile Şirketlerine Kazandırdıkları' konu başlığıyla aile şirketlerini masaya yatırdı.

Devamı

15/ 05 / 2016
Sektöre yön veren isimler perakendedeki değişen dinamikleri tartıştı

Perakende dünyasının temsilcileri, Koç Üniversitesi ve Migros işbirliği ile bu yıl altıncı kez düzenlenen KÜMPEM Forum Perakende Konferansı’nda bir araya geldi. Konferansın bu yılki teması ‘Yeni Cesur Dijital Dünyada Operasyon Yönetimi’ oldu.

Devamı

21/ 04 / 2016
Mezun Oryantasyonu

Mezunlarla İlişkiler Ofisi, KUMED ve Kariyer Gelişim Merkezi ile birlikte mezun adaylarına mezuniyet sonrasını anlatıyor!

Devamı

15/ 04 / 2016
Küçücük bir adımla dünyayı değiştirmeye ne dersin?

Anadolu Bursiyerleri Programı, 2011’den bu yana Anadolu’da yaşayan, başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle ülkemizin en donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim imkanı bulamayan öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlıyor.

Devamı

07/ 04 / 2016
Koç Üniversitesi ve Arçelik A.Ş. geleceği şekillendirecek araştırmalara imza atacak

Koç Üniversitesi ve Arçelik A.Ş. işbirliğiyle, Türkiye’de yaratıcı endüstrilerin üretim kapasitesini, kalitesini ve uluslararası rekabet gücünü artıracak araştırma çıktıları elde etmek amacıyla, Koç Üniversitesi Arçelik Yaratıcı Endüstriler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUAR) kuruldu.

Devamı

06/ 04 / 2016
Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Filika Teslim Töreni

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu eşgüdüm ve işbirliğiyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan alınan ve Koç Üniversitesi Yelken Kulübü’ne devredilen ‘Beş Çifte Yelkenli Filika’nın teslim töreni, 6 Nisan 2016 tarihinde Hasköy Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirildi. “Filika Teslim Töreni”ne; Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı ve Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Direktörü Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ve Forumun Danışma Kurulu üyeleri katıldı. Filikanın bayrağı Rahmi M. Koç, jurnali ise Prof. Dr. Umran İnan tarafından Koç Üniversitesi Yelken Kulübü’ne takdim edildi.

Devamı

12/ 03 / 2016
Gibney Dans Topluluğu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için 8 Mart’ta SGKM’deydi

KOÇ-KAM’ın toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla Gibney Dance New York işbirliğiyle düzenlediği “Move Against Violence” projesi kapsamında Türkiye’ye gelen Gibney Dans Topluluğu, 8 Mart akşamı saat 19:30’da SGKM’de bir çağdaş dans gösterisi sahneledi.

Devamı

12/ 03 / 2016
Mezun ID Kartınız ile kampüs imkanlarından 24 saat yararlanmaya devam edin

Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak Mezun ID Kartı için başvuru yapan tüm mezunlarımızın kartlarını yeni kartlarla uyumlu hale getirmek amacıyla yeniden hazırladık ve daha önce başvuru yapan mezunlarımızın Mezun ID Kartlarını* kendilerine ulaştırdık. Siz de henüz Mezun ID Kartınızı almadıysanız, şimdi başvurabilirsiniz.

Devamı

03/ 11 / 2016
SGKM’de Mart

Sevgi Gönül Kültür Merkezi Mart ayında da dünyaca ünlü isimleri ağırlıyor. SGKM sahnesi, Mart ayında dünyaca ünlü viyolonselci Jiri Barta, Golden Horn Brass, Soprano Selma Sallıoğlu Coşkuner ile İtalyan piyanist Paolo Villa ve Şirin Soysal’ın konserleriyle sanatseverleri müziğe doyuruyor.

Devamı

11/ 02 / 2016
Yeni Sınıf Temsilcilerimizi Aramıza Bekliyoruz

Mezunlarla İlişikliler Ofisi olarak mezunlarımızın üniversitemiz ile olan bağlarını ve kendi aralarındaki iletişimlerini güçlendirmek için çalışıyoruz.

Devamı

07/ 02 / 2016
Kurious'tan bir makale: Susevmez Yüzeyler

Kimya ve BiyolojiMühendisliği ve Fizik bölümlerinden bir grup araştırmacının susevmez yüzeyler oluşturma alanındaki çalışmaları, kullanılan yöntemin basitliği ve ucuzluğuyla ticari ve endüstriyel uygulamaların yaygınlaşmasını kolaylaştıracak nitelikte.

Devamı

04/ 02 / 2016
Koç Üniversitesi Yayınları’ndan üç yeni kitap

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Mimarlık ve Sanat Tarihi, Tarih ve Antropoloji alanında üç yeni kitap yayınladı. KÜY kitaplarının gelirleri Koç Üniversitesi Burs Fonu’na aktarılıyor.

Devamı

08/ 01 / 2016
“Günlük Sesler” ANAMED’de Sergilenecek

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED), yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kent yaşamına dair çeşitli seslerin deneyimlenebileceği “Günlük Sesler: Sesi Gündelik Hayat Üzerinden Keşfetmek” sergisinde, gündelik hayatta dikkatten kaçan sesler de ziyaretçilerle buluşacak.

Devamı

16/ 12 / 2015
Teşekkürler! Mezunlarımız 2015 boyunca Eğitimin Gücüne Güç Kattılar

Gelin siz de 2016’da Anadolu Bursiyerleri Programı'na küçük de olsa bağışlarınızla destek verin, Ahmet gibi öğrencilerin üniversitemizde tam burslu eğitim görmelerini sağlayın..

Devamı

07/ 12 / 2015
Koç Üniversitesi’nden Türkiye’nin ilk Sosyal Etki Ölçümleme Konferansı

Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi isimlerin yer aldığı konferansta, sosyal etki ölçümleme alanında fon verenlerin rolü, sivil toplumun ve sosyal girişimcilerin iyi uygulamaları ele alındı.

Devamı

04/ 12 / 2015
Koç Üniversitesi’nde kurulan “Denizcilik Forumu” Türkiye’nin “Denizcileşmesine” katkıda bulunacak

Koç Üniversitesi bünyesinde, ülkemiz denizciliğine katkı sağlayan temel alanlarda hedef, politika ve strateji belirlenmesi amacıyla Denizcilik Forumu kuruldu.

Devamı

14/ 11 / 2015
Koç Üniversitesi Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi açıldı

Koç Üniversitesi ve Stavros Niarchos Vakfı işbirliğiyle Rumeli Feneri Kampüsü’nde kurulan, Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi (GABAM) bilim ve arkeoloji dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı törenle 13 Kasım 2015 Cuma günü hizmete açıldı.

Devamı

12/ 11 / 2015
İdealleri doğrultusunda insanlara yol göstermek isteyen öğrencilerimiz desteğinizi bekliyor

Siz de başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimizin “en iyi”ye layik olduğunu düşünüyorsanız, gelin siz de Anadolu Bursiyerleri Programı'na bağışlarınızla katkı sağlayın; ülkemizin ve dünyamızın geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olun!

Devamı

11/ 11 / 2015
Mentor olun, deneyimlerinizi öğrencilerimizle paylaşın

Temel amacı öğrencilerimizin profesyonel hayata geçişlerini kolaylaştırmak olan bu yenilenmiş platform sayesinde Koç Üniversitesi öğrencileri ile kendi kariyeriniz süresince edindiğiniz tecrübelerinizi ve görüşlerinizi paylaşarak, onlara yol gösterebilir; ‘keşke bunu öğrenciyken biliyor olsaydım’ dediklerinizi öğrencilerimize aktararak kariyerlerine bir adım önde başlamalarına önayak olabilirsiniz.

Devamı

08/ 11 / 2015
Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu’ndan Sosyal Girişimcilere Destek

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle; Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı, Estonya Sosyal Girişimcilik Ağı ve Social Value UK işbirliğiyle “Know Your Impact” projesini gerçekleştiriyor.

Devamı

05/ 11 / 2015
Sevgi Gönül Kültür Merkezi 15’inci Yılını Fazıl Say ile Kutladı

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nin (SGKM) 15. yılı çerçevesinde düzenlenen özel etkinlikte dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say yer aldı.

Devamı

25/ 10 / 2015
Herkes için Bilim” diyen KUrious’tan bilim ve teknoloji haberleri

Ay’ı hiç böyle görmediniz; paleo denizlerin canavarı; uzayda yerli mahsul ziyafeti; kontak anahtarı genler; görkemli ölüm; içyüzünü açıklıyoruz mri nedir; zihnimizin gariplikleri; üzgünüz bin yıl sonra nasıl görüneceğimize dair bilimsel bir görüş yok; gözlerime bak ne yediğimi anlarsın; giyilebilir teknoloji ile başımız dik; ekrandaki evren internet. Merak ediyorsanız tıklayın…

Devamı

20/ 10 / 2015
Türkiye’nin örnek alınan bir ülke olması için çalışmak isteyen öğrencilere destek olun, eğitimin gücüne güç katın!

“Türkiye’nin örnek alınan bir ülke olması için çalışmak istiyorum” diyen Burakhan gibi 232 başarılı Anadolulu genç, bu imkânlara, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na bağışçı olarak destek veren kişi ve kurumlar sayesinde sahip oluyor.

Devamı

15/ 10 / 2015
Koç Üniversitesi dünyada 251-300, Türkiye’de ise birinci sırada!

Times Higher Education (THE) üniversiteler sıralamasında üniversitemiz Türkiye’den en üst dereceyi elde etmiştir. Bu güzel haberi mezunlarımızla paylaşırken Rektörümüz Prof. Umran İnan’ın mektubunu da iletmek istiyoruz.

Devamı

10/ 09 / 2015
Kriz Bankacılığı: Küresel Finansal Krizlerde Banka Davranışları ve Dayanıklılık

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) yayımladığı ve Doç. Dr. Caner Bakır tarafından kaleme alınan Kriz Bankacılığı: Küresel Finansal Krizlerde Banka Davranışları ve Dayanıklılık adlı kitap raflardaki yerini aldı.

Devamı

10/ 08 / 2015
“İzlemek yerine değişime katkıda bulunmak” isteyen öğrencilere destek olun, eğitimin gücüne güç katın!

"Dünyada olup bitenleri sessizce izlemek yerine değişime katkıda bulunmak” istediğini söyleyen Zeynep gibi 175 başarılı Anadolulu genç, bu imkânlara, Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı’na bağışçı olarak destek veren kişi ve kurumlar sayesinde sahip oldu.

Devamı

01/ 08 / 2015
Koç MBA Avrupa’da 60. sırada

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü MBA Programı, QS Global tarafından açıklanan en iyi iki yüz MBA Programı listesinde Türkiye’den yer alan tek program oldu!

Devamı

06/ 07 / 2015
Anadolu Bursiyerleri Programı’na Uluslararası Ödül

Başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle yükseköğrenim fırsatı bulamayan gençlere tam bursla uluslararası standartta eğitim vermeyi amaçlayan Koç Üniversitesi’nin Anadolu Bursiyerleri Programı, dünyanın en saygın eğitim birliklerinden biri olan The Council for Advancement and Support of Education (CASE) tarafından Altın Ödül’e layık görüldü.

Devamı

22/ 06 / 2015
Koç Üniversitesi 21’inci mezunlarını verdi

Koç Üniversitesi’nin “21. Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni”, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan ve Christiane Amanpour’un katılımıyla Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Devamı

14/ 05 / 2015
Fung ve Koç’tan İpek Yolu için stratejik adım

Vehbi Koç Vakfı kuruluşu olan Koç Üniversitesi ile Hong Kong merkezli dünyaca ünlü Fung Grubu'na bağlı Victor & William Fung Vakfı arasında akademik bağların güçlendirilmesini sağlayacak bir anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında ilk aşamada Çin’den Koç Üniversitesi’ne doktora yapmak üzere gelecek öğrencilere fon sağlanacak.

Devamı

13/ 05 / 2015
Athena, Kenan Doğulu, MFÖ ve Teoman Bahar Şenliği'ndeydi

SAK tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’15, 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Katılımcılara müzik şöleni yaşatan festivalde Athena, Kenan Doğulu, MFÖ ve Teoman canlı performanslarıyla sahne aldı. Yapı Kredi Play’in ana sponsorluğunda düzenlenen festivalde, birçok etkinlik ve ödüllü yarışmalar yapıldı ve 7000 kişiye ulaşıldı.

Devamı

07/ 05 / 2015
Athena, Kenan Doğulu, MFÖ ve Teoman Bahar Şenliği’nde

Koç Üniversitesi Sosyal Aktiviteler Kulübü tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’15, 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Katılımcılara müzik şöleni yaşatacak festivalin ana sahnesinde Athena, Kenan Doğulu, MFÖ ve Teoman canlı performanslarıyla sahne alacak. Yapı Kredi Play’in ana sponsorluğunda düzenlenecek festivalde, bu yıl yine birçok etkinlik ve ödüllü yarışmalar yapılacak.

Devamı

04/ 05 / 2015
Eğitimin Gücüne Güç Katın

 

Üniversitemiz, Anadolu Bursiyerleri isimli sosyal sorumluluk programıyla 2011’den beri Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yaşayan, başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle ülkemizin en donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim fırsatı bulamayan öğrencilere geleceğin kapılarını aralıyor. Siz de başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimizin “en iyi”ye layık olduğunu düşünüyorsanız, gelin siz de Anadolu Bursiyerleri Programı'na bağışlarınızla katkı sağlayın; ülkemizin ve dünyamızın geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına yardımcı olun!

Devamı

13/ 04 / 2015
Koç Üniversitesi’nde kültür ve sanat etkinliklerinin patronu: Oğuz Öner

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi Sanat Direktörü Oğuz Öner ile bir araya geldik, üniversitedeki kültür sanat etkinlikleri ve SGKM’nin çalışmaları hakkında konuştuk. Mezunlarımızı da kampüsteki kültür-sanat ortamını tatmaya davet ediyoruz.

Devamı

09/ 04 / 2015
Hepimizde Biraz Mikropluk Var!

 

Bilimdeki son gelişmeler ve buluşlarla ilgili haber, araştırma, proje ve çalışmaların yer aldığı popüler bilim portalı KURIOUS’ta Raşit Gürdilek tarafından kaleme alınan “İnsan genomunda bakteri, virüs, alg genleri” konulu yazıyı mezunlarımızla paylaşıyoruz.

Devamı

06/ 04 / 2015
Çocuklarınız bu yaz ELC for Kids ile İngilizce öğreniyor

 

Koç Üniversitesiʼnin Rumelifeneri Kampüsüʼnde düzenlediği English Language Center (ELC) for Kids programı, gündüz ve yatılı seçenekleriyle bu sene de devam ediyor. 4 - 13 yaş arası katılımcıların, hem kampüs olanaklarından yararlandıkları, hem de gün boyunca ana dili İngilizce olan mentor ve eğitmenlerle İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirme fırsatı buldukları programlarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanın tam zamanı!

Devamı

10/ 03 / 2015
Savaş ve Propaganda Sergisi

 

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)’nin 1. Dünya Savaşı’nın 100. Yılını anmak üzere gerçekleştirdiği “1. Dünya Savaşı’nda İttifak Cephesinde Savaş ve Propaganda” sergisi 2 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek. Ziyaretçilerden yoğun ilgi gören sergi, Bahattin Öztuncay küratörlüğünde Ömer M. Koç Koleksiyonu’ndan seçilen eserlerle hazırlandı..

Devamı

24/ 02 / 2015
Çocuklar neden evde başka dışarıda başka davranıyorlar?

 

Psikoloji Bölümümüzün yürüttüğü bir çalışmada 4-6 yaş arasındaki çocuğunuzla yer alabilir; hem çalışmaya destek verebilir hem de araştırma sonuçlarını içeren rapordan yararlanabilirsiniz.

Devamı

07/ 01 / 2015
Semahat Arsel Onur Ödülü UNESCO’nun ilk kadın başkanı Irina Bokova’ya verildi

 

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM), dünya çapında önemli konumlarda bulunan kadınlar, kadın ve toplumsal cinsiyet konusunda çalışmalar yürüten kişilerin ödüllendirileceği “Semahat Arsel Onur Ödülü” uygulamasını başlattı.

Devamı

01/ 01 / 2015
Mezun ID Kartınız ile kampüs imkanlarından 24 saat yararlanın

 

2014 yılında başlayan yeni bir uygulama ile tüm mezunlarımıza Mezun ID Kartı* veriyoruz. Bu kart ile kampüse 24 saat giriş yapabilecek ve kampüs olanaklarından yararlanmaya devam edebileceksiniz.

Devamı

26/ 12 / 2014
Koç Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan dört ödül

 

TÜBİTAK 2014 yılı Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri açıklandı. Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep Aycan Sosyal Bilimler alanındaki çalışması nedeniyle TÜBİTAK Bilim Ödülü’ne layık görülerken, Prof. Dr. Özgür Barış Akan Mühendislik Bilimi alanındaki çalışmasıyla, Doç. Dr. Fuat Balcı ve Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak Sosyal Bilimler alanındaki çalışmalarıyla, TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne hak kazandı.

Devamı

01/ 12 / 2014
Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) Açıldı

 

Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri, İstanbul Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı, Sarıyer Belediyesi ve Boğaziçi Engelliler Derneği işbirliğiyle yürütülecek olan Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) açıldı.

Devamı

03/ 11 / 2014
Merak İnsan Yaratıcılığının Motorudur: Bırakalım Merak Egemen, İnsan Ruhu Özgür Olsun

 

Koç Üniversitesi'nin ülkemizde bilim okuryazarlığı düzeyinin geliştirilmesi amacıyla "Herkes için Bilim" sloganıyla öncülüğünü yaptığı popüler bilim portalı KURIOUS'un amacı toplumda merakı körükleyip canlı tutmak için bilimsel ilerlemeleri, teknolojik gelişmeleri kitlelere anlaşılır bir dille aktarmak. Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan da KURIOUS'un misyonunu açıklayan, merakın yaratıcılığın gelişmesinde ve insan ruhunun özgürleşmesindeki rolüne vurgu yapan yazısıyla portala katkıda bulundu.

Devamı

23/ 10 / 2014
Peter Greenaway Koç Üniversitesi’nde Sinemaseverlerle Buluştu

 

Filmleri kadar resimleriyle de adından söz ettiren İngiliz yönetmen ve ressam Peter Greenaway, 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Koç Üniversitesi Design Lab tarafından düzenlenen etkinlikle İstanbul’daydı.

Devamı

01/ 10 / 2014
Koç Üniversitelilerin Ortak Noktası: KUPoint

 

Bir de bakmışsınız tam hayal ettiğiniz anda bir indirim almış ya da fırsat kazanmışsınız! KUPoint ile anlaşmalı mağazalar, restoranlar ve online alışverişlerinizde harika fırsatlar sizi bekliyor!

Devamı

24/ 09 / 2014
“Herkes İçin Bilim” Sitesi Kurious 20 Ekim’de Yayında

 

Türkiye’nin bilim ve teknolojide gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşması için bilim ve bilimsel gelişmelerin sadece akademisyenlerin uğraş alanı olmaktan çıkması gerektiğine inanan Koç Üniversitesi, herkesin “merakla” izleyeceği popüler bilim portalı “KURIOUS”u 20 Ekim’de yayına açıyor.

Devamı

19/ 09 / 2014
Sosyal Aktiviteler Kulübü Koç Üniversitesi Açılış Festivali '14'ü gururla sunar!

 

Bu güzel Eylül gününde sizi kendinize ve dostlarınıza biraz zaman ayırmaya, Koç Üniversitesi’ nin eşsiz atmosferinde unutulmaz bir gün yaşamaya davet ediyoruz. Sosyal Aktiviteler Kulübü'nün düzenlediği Açılış Festivali'ni kaçırmayın!

Devamı

15/ 09 / 2014
SGKM Sonbahar Sezonu Açıldı

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde Sonbahar sezonu açıldı. Okula Dönüş Filmleri Festivali ile sezonu açan kültür merkezi , SalıCaz konserleri ile geçen yıl kaldığı yerden kampüste caz esintilerine devam etti. Açılış Konserini Kerem Görsev Trio ve Fatih Erkoç’un verdiği SGKM, mezunlarımızı Ekim ayında düzenlenecek İstanbul Klarnet Korosu Solistleri Konseri, Peter Greenaway ile Sinematik Bir Sohbet ve Yaşamaya Dair-Dostlar Tiyatrosu etkinliklerine bekliyor.

Devamı

10/ 09 / 2014
Geleceğe Dokunmaya Var mısın?

 

Bu sonbahar Koç Üniversitesi mezunları olarak hep birlikte bir öğrencinin hayatına dokunalım! Başarılı ve ihtiyaç sahibi bir öğrenciye imkan sağlamak üzere her birimiz bağış yapalım! Böylece, bir gencin bizim gibi Koç Üniversitesi’nde okumasına ve kaliteli bir eğitim almasına fırsat yaratalım! Gelin bu sonbahar hep birlikte kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunalım!

Devamı

28/ 08 / 2014
Kariyer Gelişim Merkezi’nden eski ve yeni tüm mezunlara mesaj var!

 

Kariyer Gelişim Merkezimiz yeni mezun olup iş arayışında olan ya da kariyerinde ilerlerken Koç mezunları ile çalışmak isteyen tüm mezunlarımıza sesleniyor. KUcareerlink ile güncel ilanları takip edebilir ya da kurumunuza yeni Koçluların gelmesini sağlayabilirsiniz.

Devamı

24/ 08 / 2014
Gelenek Bozulmadı, En İyiler Yine Koç’ta:2014 LYS Yerleştirme Sonuçları

 

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre bu yıl da başarılı öğrenciler üniversitemi tercih ettiler. Bu güzel tabloyu bu yıl da mezunlarımızla paylaşmaktan gururluyuz.

Devamı

22/ 07 / 2014
İndirim ve avantajlar noktası: KUPoint

 

KUPoint, Koç Üniversitesi idari ve akademik çalışanlarının, öğrencilerinin ve mezunlarının*, çeşitli markaların indirimleri ve kampanyalarıyla buluştuğu noktadır.

Devamı

18/ 07 / 2014
Yaz seninle güneşini paylaşacak, sen de güneşini dostlarınla paylaş!

 

Bu yaz Koç Üniversitesi mezunları olarak bir öğrencinin hayatına dokunalım.

Devamı

16/ 06 / 2014
KULE’38 - Yaz 2014 “İnternet” dosya konusu ile çıktı

 

“İnsanlık tarihinin en büyük buluşlarından, 21. yüzyılı ayrıcalıklı kılan, ilerlemenin en önemli aktörlerinden biri olan ama belki de en önemlisi, bilginin paylaşılması ve yaygınlaştırılması için matbaanın keşfinden bugüne sahip olduğumuz en muazzam araç: İnternet. Biz de bu sayımızın dosya konusu olarak, teknolojik gelişmeler ve bilimsel ilerleme açısından baktığımızda başlı başına değerlendirilmesi gereken bu konuyu seçtik.”

Devamı

14/ 06 / 2014
Yirminci mezunlarımızı verdik

 

Kuruluşunun yirminci yılını kutlayan üniversitemizde, lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlayan 1.342 öğrenci diplomasını aldı.

Devamı

05/ 06 / 2014
Koç Üniversitesi’nde insana dokunarak oynanan oyun tasarlandı

 

Design Lab’de, bilgisayar oyunlarının mouse, joystick gibi araçlar yerine insanların birbirine dokunarak oynamasını sağlayan sistem tasarlandı.

Devamı

04/ 06 / 2014
“KUGlobalAid” Bosna Hersek’teki yardım çalışmalarını büyütüyor

 

Koç Üniversitesi Uluslararası Programlar Ofisi (OIP) öncülüğünde kurulan öğrenci yardım grubu KUGlobalAid, Bosna Hersek’te savaşın yaralarını sarmak amacıyla geçen yıl başlattığı “Nar Projesi” kapsamında tekrar Bosna’da.

Devamı

08/ 05 / 2014
Medya ve Görsel Sanatlar Öğrencilerimizden İki Sergi

 

Rumeli Feneri Kampüsümüz, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü öğrencilerinin çalışmalarından oluşan iki farklı sergiye ev sahipliği yapıyor. MAVA ve RAMPA Gallery’de açılacak olan sergiler, 8 Mayıs - 8 Ekim 2014 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Devamı

24/ 04 / 2014
KU Gönüllüleri’nden 23 Nisan’a Özel Program

 

Gogol Bordello, Sıla , Duman , Mabel Matiz, Triggerfinger , Shantel , Jehan Barbur, Büyük Ev Ablukada ve Dearhead Koç Üniversitesi Bahar Şenliği'14’te.

Devamı

28/ 04 / 2014
Bahar Şenliği'14 Yaklaşıyor!

 

Gogol Bordello, Sıla , Duman , Mabel Matiz, Triggerfinger , Shantel , Jehan Barbur, Büyük Ev Ablukada ve Dearhead Koç Üniversitesi Bahar Şenliği'14’te.

Devamı

01/ 04 / 2014
İlkbahar seninle bahar çiçeklerini paylaşacak. Sen de hayallerini dostlarınla paylaş.

 

Bu bahar Koç Üniversitesi mezunları olarak hep birlikte bir öğrencinin hayatına dokunalım! Başarılı ve ihtiyaç sahibi bir öğrenciye imkan sağlamak üzere her birimiz bağış yapalım! Böylece, bir gencin bizim gibi Koç Üniversitesi’nde okumasına ve kaliteli bir eğitim almasına fırsat yaratalım!

Devamı

30/ 03 / 2014
SGKM’de Bahar!

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde bu bahar da çok renkli. 14-24 Nisan tarihleri arasındaki 13. Sevgi Gönül Tiyatro Festivali, 7-8 Mayıs’taki Koç Üniversitesi Dans Festivali ve 12 Mayıs’taki Ladies & Gentlemen Müzikal Kulübü Konseri’nin yanı sıra SGKM bu sezon özellikle SalıCaz Konserleri ile Cenk Erdoğan Trio, Elif Çağlar ve Funky Dervish Yinon Muallem gibi isimlere de ev sahipliği yapıyor.

Devamı

26/ 03 / 2014
Koç Üniversitesi’nden “Bilime Övgü”

 

Bilimsel yayınlarıyla bilgi üretimine katkıda bulunmayı amaç edinen Koç Üniversitesi Yayınları, Koç Üniversitesi’nin 20. Yılı kapsamında “Bilime Övgü” kitabını okuyucularla buluşturdu.

Devamı

24/ 03 / 2014
Koç Üniversitesi’nden Çocuklar için Eğlenceli İngilizce Yaz Programı

 

Koç Üniversitesi, “Koç University English Language Center for Kids” Yaz Programları’na başvurular başlıyor. Programlarda 4-11 ve 11-14 yaş aralığındaki çocukların, farklı atölyeler, spor aktiviteleri ve sosyal etkinliklerle, İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Devamı

10/ 03 / 2014
Mobil Down Cafe Koç Üniversitesi’nde

 

Koç Holding’in “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi”ne Koç Üniversitesi de Mobil Down Cafe ile destek veriyor. Zihinsel engelli yedi gencin dönüşümlü olarak hizmet verdiği Mobil Down Cafe, Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde açıldı.

Devamı

04/ 03 / 2014
Koç Üniversitesi 20. Kuruluş Yıldönümü Konseri

 

Üniversitemizin 20. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Arjantin doğumlu İsrailli virtüöz büyük şef Daniel Barenboim 450 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski ve saygın orkestralarından biri kabul edilen Staatskapelle Berlin ile birlikte 14 Mayıs 2014 Çarşamba akşamı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek özel bir konser verecek.

Devamı

02/ 02 / 2014
2012 ve 2013 mezunları için "Mezuniyet Sonrası Anketi"

 

Üniversitemizden 2012 ve 2013 yılında mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyer tercihleri hakkında bilgi toplamak amacıyla hazırlanan “Mezuniyet Sonrası Anketi”ni sizlerle paylaşmak isteriz.

Devamı

28/ 01 / 2014
Sanofi ve Koç Üniversitesi, Türkiye’de ilaç alanında Araştırma ve Geliştirmeyi desteklemek üzere ‘Niyet Mektubu’ imzaladı

 

Dünyanın önde gelen sağlık şirketleri arasında yer alan Sanofi, insan sağlığı alanındaki bilgileri ve inovasyon iklimini geliştirmek üzere yenilikçi bir ortamın yaratılmasına yönelik stratejik bir işbirliği oluşturmak amacıyla, Koç Üniversitesi ile bir “Niyet Mektubu” imzaladı.

Devamı

17/ 01 / 2014
Koç Üniversitesi CEMS MIM öğrencileri Barselona’da diplomalarını aldılar

 

Türkiye’den tek üniversite olarak ortaklığımızı sürdürdüğümüz CEMS Birliği ile yürütmekte olduğumuz CEMS MSc in International Management Programı’nı başarı ile tamamlayan yirmi öğrencimiz, geçtiğimiz ay sonunda Barselona/İspanya’da gerçekleştirilen ve CEMS Birliği’nin 25. Yıl Kutlamalarını da kapsayan görkemli bir törenle diplomalarını aldılar.

Devamı

10/ 01 / 2014
Avrupa Araştırma Konseyi’nden Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özgür Barış Akan’a 1,8 milyon Avro’luk destek

 

Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Barış Akan, Avrupa Araştırma Konseyi’nin (European Research Council - ERC) 1,8 milyon Avroluk araştırma fonunu almaya hak kazandı.

Devamı

01/ 01 / 2014
Yeni yılda geleceğe dokunmaya var mısın?

 

Yeni yılda tüm hayalleriniz gerçek olurken siz de bir hayali gerçekleştirebilirsiniz! Bu yıl, Koç Üniversitesi mezunları olarak hep birlikte bir öğrencinin hayatına dokunalım.

Devamı

15/ 12 / 2013
FENER: Teknoloji Transferiyle Bilgi Odaklı Kalkınma

 

Koç Üniversitesi Araştırma Dergisi FENER’in sekizinci sayısı “Teknoloji Transferiyle Bilgi Odaklı Kalkınma” başlığı ile çıktı.

Devamı

22/ 11 / 2013
ABD Enerji Bakanı Koç Üniversitesi’ni ziyaret etti

 

ABD Enerji Bakanı Dr. Ernest Moniz ve yeni ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, 22 Kasım Cuma günü Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nü ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan ABD Enerji Bakanı Dr. Ernest Moniz, ABD’nin iklim değişikliği ile mücadele politikalarına ve yeşil enerji uygulamalarına değindi.

Devamı

12/ 11 / 2013
Radyonun sesini açar mısın?

 

İş Dünyasından Sivil Topluma: Sosyal Değişimin Liderleriyle Sohbetler' radyo programı 9 Ekim 2013 tarihinde yayın hayatına başladı. Program, iş dünyası ve sivil toplumda öne çıkan ve başarılarıyla örnek olacak konukları ve göze çarpan konularıyla her Çarşamba canlı olarak 12:00-13:00 saatleri arasında Koç Üniversitesi radyosu KURadyo'da canlı olarak dinlenebilir.

Devamı

08/ 11 / 2013
Koç’ta 20.Yıl Sergisi: Bilimsel sorgulamalar

 

Araştırmalar yol gösterdi, yedi sanatçı Koç Üniversitesi’nin 20. yılı için üretti. Koç Üniversitesi, 20. yıl etkinlikleri kapsamında “Bilimsel Sorgulamalar” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. Koç Üniversitesi öğretim üyelerinin gerçekleştirdiği araştırmalarından seçilenler, küratör ve sanatçıların ortak çalışmalarıyla 7 çağdaş sanat eserine dönüştü.

Devamı

30/ 10 / 2013
Koç Üniversitesi GSVC ile Sosyal Girişimciler Arıyor.

 

Koç Üniversitesi’nin bölgesel ortak olarak bu yıl üçüncüsünü organize ettiği Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması’na (GSVC) başvurular başlıyor.

Devamı

24/ 10 / 2013
Farkındalık Grubu Down Cafe ile beraber Mutfakta!

 

24 Ekim Perşembe Günü gerçekleşen etkinlikte 23 gönüllümüz Down Cafe’den gelen 12 down sendromlu genç arkadaşımız ile küçük gruplar halinde cupcake yaptılar.

Devamı

10/ 10 / 2013
Prof. Dr. Michio Kaku: Bilim 21. Yüzyılı Nasıl Değiştirecek?

 

Koç Üniversitesi, kuruluşunun 20. yılı nedeniyle gerçekleştirilen, “Bilim 21. Yüzyılı Nasıl Değiştirecek?” başlıklı konferansa ev sahipliği yaptı. Konferansa, kuramsal fizik alanında dünyanın önde gelen isimlerinden, sicim alanı ve süper sicim kuramlarının kurucularından Prof. Dr. Michio Kaku konuşmacı olarak katıldı.

Devamı

01/ 10 / 2013
Mezunlara Soruyoruz!

 

Sosyal medya hesaplarımızın kullanımından düzenlediğimiz sosyal etkinliklere kadar herşeyi mezunlarımıza soruyor, çalışmalarımızı mezunlarımızın istek ve ihtiyaçları yönünde şekillendiriyoruz.

Devamı

30/ 09 / 2013
Koç Üniversitesi ve Coursera’dan online eğitim işbirliği

 

Koç Üniversitesi internet üzerinden ders içeriği paylaşım sitesi Coursera ile işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında, platforma ücretsiz üye olan öğrenciler, dünyanın sayılı bilim insanlarının ders videolarını ücretsiz izleyebilecek.

Devamı

24/ 09 / 2013
Türkiye’nin ilk özel enerji araştırma merkezi KUTEM açıldı.

 

Koç Üniversitesi ve Tüpraş işbirliği ile kurulan; Türkiye’nin özel sektör destekli ilk enerji merkezi “Koç Üniversitesi Tüpraş Enerji Merkezi” (KUTEM) faaliyete geçti.

Devamı

17/ 09 / 2013
Sezon başladı, SGKM kapılarını açtı.

 

SGKM Kültür Merkezi sezona SalıCaz Konserleri, Back to the College Film Geceleri ve Şefika Kutluer Açılış Konseri ile hızlı bir giriş yaptı.

Devamı

14/ 08 / 2013
Avrupa Araştırma Konseyi’nden Prof.Dr. Hakan Ürey’e 2,5 milyon Avro’luk destek

 

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ürey, Avrupa Araştırma Konseyi’nin (European Research Council - ERC) 2,5 milyon avroluk araştırma fonunu almaya hak kazandı.

Devamı

14/ 08 / 2013
Prof. Dr. Ayşegül Özsomer’e Tamer Çavuşgil Ödülü

 

Prof. Dr. Ayşegül Özsomer’in, “Global ve Yerel Markalar arasındaki Etkileşim: Marka küreselleşme algısı ve yerel simgeleşmeye yakından bakış” başlıklı makalesi Journal of International Marketing Editörleri tarafından verilen Tamer Çavuşgil ödülüne layık görüldü.

Devamı

14/ 08 / 2013
Yrd Doç. Dr. Şener Aktürk’e Joseph Rothschild Ödülü

 

Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şener Aktürk’ün, “Almanya'da, Rusya'da ve Türkiye'de Etnisite Rejimleri ve Milliyet” isimli kitabı Joseph Rothschild ödülüne layık görüldü.

Devamı

05/ 08 / 2013
Her yıl yükselen grafik: LYS 2013 Değerlendirmesi

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavları sonucu ortaya çıkan güzel tabloyu ve yükselen grafiği mezunlarımızla paylaşmak istiyoruz.

Devamı

20/ 07 / 2013
Tıp Fakültemiz Fizyoloji öğretim üyesi Prof.Dr.Oğuz Kerim Başkurt’u 20 Temmuz 2013 günü kaybettik.

 

Oğuz Hoca Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Fizyoloji doktorasını aynı kurumda tamamlamıştı.Kurulmakta olan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosuna 2010 yılında ilk katılan öğretim kadrosu içinde yer alıyordu.

Devamı

26/ 07 / 2013
Mühendislik ve İktisadi-İdari Bilimler Fakültelerimizde Dekan değişiklikleri

 

Mühendislik Fakültesi Dekanımız Murat Tekalp üç yıllık dekanlık sürecinin ardından görevi Fikri Karaesmen’e; İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Barış Tan ise altı yıllık dekanlık döneminin ardından dekanlık görevini Ali Çarkoğlu’ya devretti.

Devamı

26/ 07 / 2013
Kampüs Çocuklarla renklendi.

Koç Üniversitesi, “Koç University English Language Center for Kids” 2013 yılında iki ayrı İngilizce programıyla çocuklara fark yaratan iki yaz etkinliği sundu.

Devamı

23/ 07 / 2013
Bir Tercih Dönemi’ni daha tamamladık.

En iyi öğrencileri üniversitemize çekmek, son yıllarda devamlı yükselen puanlarımızı daha da yükseltmek için Kurumsal İletişim Ofisimiz, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz yine çok başarılı bir Tercih Dönemi’ne imza attılar.

Devamı

22/ 07 / 2013
Koç Üniversitesi Yayınları’ndan yeni kitaplar…

Koç Üniversitesi’nin araştırma, yaratıcılık, disiplinlerarası sorgulama ve sınıf içi-sınıf dışı eğitim gibi konularda mükemmeliyetçiliğe olan bağlılığının simgelerinden olan Koç Üniversitesi Yayınevi’nden 4 yeni kitap raflarda yerini aldı.

Devamı

19/ 07 / 2013
Koç Üniversitesi’nde iş imkanları

Üniversitemizdeki idari görevlere başvurabilir, ilanlarını uygun olduğunu düşündüğünüz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Devamı

28/ 06 / 2013
KOÇ-KAM VE UNESCO’dan Büyük İşbirliği

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet, Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) ve United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) karar verme süreçlerinde kadın-erkek eşitliği odaklı eğitim programının ulusal düzeyde uygulanması için işbirliği protokolü imzaladı.

Devamı

24/ 06 / 2013
Bizans İstanbul’u AnaMed’de sergileniyor

“Artamonoff: Bizans İstanbul’u İmgeleri, 1930-1947” sergisinde, kentin tarihiyle yakından ilgilenen Artamonoff’un perspektifinden İstanbul’daki Bizans mirası sunuluyor. Sergi, 6 Ekim’e kadar ziyaretçileri ağırlayacak.

Devamı

20/ 06 / 2013
Koç Üniversitesi Dünya'da 31’inci ve Türkiye'de Birinci !

Koç Üniversitesi 50 yaşından genç üniversiteler arasında yapılan Times Higher Education sıralamasında dünya klasmanında 31'inci sırada yer almıştır.

Devamı

15/ 06 / 2013
Koç Üniversitesi 19’uncu mezunlarını verdi

Koç Üniversitesi’nin 19’uncu mezunları, Rumelifeneri Kampüsü’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rahmi M. Koç törende yaptığı konuşmada, Koç Üniversitesi’nin dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasına girdiğini vurgulayarak, yeni hedeflerinin ilk 100 üniversite arasında yer almak olduğunu söyledi.

Devamı

04/ 06 / 2013
Mezunların Kampüste Yaz Buluşma Noktası: Havuz

Yazları mezunlarımız için vazgeçilmez bir buluşma noktası olan Açık Yüzme Havuzumuz bu sezon da tüm mezunlara ücretsiz. Muhteşem orman manzaralı, yarı olimpik, geniş bir çim alanın yanındaki havuz ziyaretçilerine günübirlik bir tatil kaçamağı duygusunu yaşatıyor.

Devamı

08/ 05 / 2013
Anadolu’nun parlak gençlerinin Üniversitemizle buluştuğu program: Anadolu Bursiyerleri

 

Üniversitemiz, “Anadolu Bursiyerleri Programı”yla son üç yıldır başarılı oldukları halde ekonomik nedenlerle ülkemizin en iyi üniversitelerinde öğrenim fırsatı bulamayan öğrencilere geleceğin kapılarını aralıyor.

Devamı

03/ 05 / 2013
Öğrencilerden bir sanat dergisi : Kutu

Kutu Dergisi 2011 yılının kış döneminde yayına başlayan, Koç Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan bir kültür sanat dergisi. Dergi hakkında Kutu’nun Genel Yayın Yönetmenliğini yapan, hem 2012 Endüstri mühendisliği ve İşletme mezunumuz hem de Ekonomi master öğrencimiz Mert Gümren ile görüştük.

Devamı

30/ 04 / 2013
Sosyal Aktiviteler Kulübü Koç Üniversitesi Bahar Şenliği '13'ü gururla sunar!

 

Bu güzel Mayıs gününde sizi kendinize ve dostlarınıza biraz zaman ayırmaya, Koç Üniversitesi’nin eşsiz atmosferinde unutulmaz bir gün yaşamaya davet ediyoruz.

Devamı

15/ 03 / 2013
ELC for Kids mezunlarımızın çocuklarına %10 indirimli.

Bu yaz çocuğunuzun sınıfa girmeden, eğlenerek İngilizce pratiği yapmasını ister misiniz?

Devamı

14/ 03 / 2013
Tıp Bayramı'nı kutladık.

Tıp Fakültemiz Tıp Bayramı’nı “Beyaz Önlük Giyme Töreni”yle kutladı.Törende 43 yeni Tıp öğrencimiz beyaz önlük giydi.

Devamı

09 / 03 / 2013
Tarihi Hayallemek: Sagalassos

“Tarihi Hayallemek: Sagalassos” adıyla oluşturulan sergi 9 Mart’ta AnaMed’de sanatseverlerin ziyaretine açılacak. Bu güzel sergiyi görmeye tüm mezunlarımızı davet ediyoruz.

Devamı

31 / 01 / 2013
İşletme eğitiminin geleceği Koç Üniversitesi'nde tartışıldı.

Dünyanın sayılı işletme okullarından gelen dekanlar ve direktörler, 2013 EFMD Dekanlar ve Direktörler Konferansıkapsamında, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü'nde bir araya geldi.

Devamı

25 / 12 / 2012
Koç Üniversitesi, Times Higher Education sıralamasında dünyanın ilk 250 üniversitesi arasında yer aldı.

 

Rektörümüz Prof. Umran İnan'ın bu konu hakkındaki değerlendirmelerini mezunlarımızla paylaşmak isteriz.

Devamı

25 / 12 / 2012
Hemşirelik öğrencilerimizden Üreme Sağlığı konusunda akran eğitimi projesi 

 

Güz döneminde Hemşirelik bölümü öğrencilerimiz Rumelifeneri Kampüsümüzde üreme sağlığı konusunda akranlarına danışmanlık verdiler. Koç Üniversitesi Hemşirelik bölümü mezunu ve Hemşirelik Okulumuzun okutmanlarından Ayda Kebapçı'06 ile görüştük, projenin nasıl oluştuğunu konuştuk.

Devamı

06 / 12 / 2012
Türkiye ve Çin Buluşması: Enerji Gündemi

Koç Üniversitesi ve Çin'in önde gelen akademik kuruluşlarından Fudan Üniversitesi'nin işbirliğiyle düzenlenen, "Türkiye ve Çin Buluşması: Enerji Gündemi" başlıklı konferans Koç Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Devamı

12 / 12 / 2012
Ülkem için engel tanımıyorum: Zihinsel Engelliler Sempozyumu 2012 Koç Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

 

Koç Holding, "Ülkem İçin Projesi'nin" 2012 – 2013 yılı uygulamasını Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle, "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" başlığı altında sürdürüyor. İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı( İZEV), Türk Psikologlar Derneği(TPD) ve Koç Üniversitesi iş birliği ile zihinsel engelli çocukların aileleri ve eğitmenlerine yönelik düzenlenen "Zihinsel Engelliler 2012 Sempozyumu" Koç Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Devamı

12 / 11 / 2012
KU-Gönüllüleri 11 yıldır hız kesmiyor!

Bu yıl kuruluşunun 11. Yılını kutlayacak olan Koç Üniversitesi Gönüllüleri ve ona bağlı çalışmakta olan KU-TOG ve Farkındalık gibi alt gruplar Anadolu'nun pek çok yerinden Koç Üniversitesi'ne gelen yardım çağrılarını cevapsız bırakmamak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Devamı

12 / 11 / 2012
John Mearsheimer'dan Koç Üniversitesi'nde iki seminer: "Obama İktidarında İsrail Lobisi ve ABD Dış Politikası" ve "Gerçekçilik Kuramı ve Çin'in Yükselişi"

 

 

Uluslararası ilişkiler alanında dünyanın en önde gelen akademisyenlerinden Prof. John Mearsheimer, Koç Üniversitesi ev sahipliğinde konuşma yapmak üzere İstanbul'a geldi.

Devamı

12 / 11 / 2012
Global Social Venture Competition (GSVC) 2013: Topluma yararlı olacak bir iş planın var mı?

 

GSVC hem finansal hem de sosyal açıdan en yüksek potansiyele sahip iş planlarını, yani bir diğer deyişle "katma değerli projeleri" ödüllendiriyor.

Devamı