20 Şubat akşamı Amsterdam’da ikinci kez gerçekleşen mezunlar buluşmasının ardından, bu yıl ilk defa Almanya’da yaşayan mezunlarımız da Münih’te biraraya geldiler. 27 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen etkinliği Münih temsilcimiz ve etkinliğin organizasyonunu üstlenen mezunumuz Ceyhun Emrah Hayman’08 anlattı.

27 Şubat’ta Almanya’daki Koç mezunları olarak ilk buluşmamızı Münih’te gerçekleştirdik. Aslında daha çok Güney Almanya – Lüksemburg buluşması diyebiliriz, çünkü Almanya’daki mesafelerden dolayı Berlin veya Hamburg yakınlarında yaşayan mezunlarımızdan sadece bir kişi katılabildi. Mezunlarla İlişkiler Koordinatörümüz Güneş İngin'03 de bu buluşmada bizimleydi; onun desteği de bizim için çok anlamlıydı. Okul ile olan bağımızı kaybetmediğimizi bize hissettirdi.

Münih dışında Berlin, Stuttgart ve Lüksemburg’tan da katılımcılarımız vardı. Bavyera usulü atıştırmalıklarla donanmış masamızda sohbet etmek imkânı bulduk. Uzun zamandır Almanya’da yaşayanlar ve daha kısa süre önce buraya yerleşmiş mezunlarımızın farklı deneyimlerini dinlemek ilgi çekiciydi.

Tabii bu buluşmaları Almanya’nın diğer bölgelerinde yaşayan arkadaşları da kapsayacak şekilde daha fazla katılımcıyla düzenlemek, düzenli hale getirmek konusunda bütün katılımcı mezunlarımız hemfikirdi. İlk etapta Facebook grubumuzu aktif hale getirdik, adı “Almanya'daki Koç Üniversitesi Mezunları”. Haberleşme ve organizasyonu bu grup vasıtasıyla devam ettirebiliriz diye düşündük. Ulaşamadığımız Almanya’da yaşayan diğer mezunlarımız da direkt bu gruba katılabilirler ve böylece ilerideki buluşmalardan haberdar olabilirler.

Bir dahaki buluşmada görüşmek üzere,
Ceyhun Emrah Hayman'08

Münih buluşmasına katılan mezunlarımız:

Mehmet Tezcan (Ekonomi’98)
Elif Sanal (Uluslararası İlişkiler’03)
Eslin Levi (Ekonomi’05)
İ. Ekin Akkuş (Makine’05 – MS Elektrik ve Bilgisayar Müh’07)
Ceyhun Emrah Hayman (Endüstri Müh’08)
Onur Yilmaz (Makine Müh’08)
Sanran Gülşen (Makine Müh’08)
Irmak Mutlu (Endüstri Müh’10 – MIM’12)
Burcu Kepsutlu (Kimya-Biyoloji Müh’11 – MS Kimya-Biyoloji Müh’13 )
Cansu Sağdıç (Kimya-Biyoloji Müh’13)
Zeynep Kandemir (Endüstri Müh’13)