Geçtiğimiz ay içerisinde CASE Fakültesi mezunlarımızı KoçPera’da ağırladık. Ayrıca Hocalardan Dinleyelim etkinlik serimizin ikinci bölümünde, öğretim üyelerimizden Doç. Erdem Yörük ile refah devleti, toplumsal hareketler ve seçimler üzerine keyifli bir seminer gerçekleştirdik.

İktisadi İdari Bilimler (CASE) Mezunları buluştu

CASE fakültesi mezunları ve akademisyenleri 22 Ekim 2015 tarihinde KoçPera’da bir araya geldi. Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Mezunlar Derneği ve fakültenin birlikte organize ettiği etkinliğe 35 mezunumuz katıldı. CASE Fakültesi Dekanı Prof. Ali Çarkoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, mezunlarımız uzun yıllardır görmedikleri arkadaşları ve hocalarıyla keyifli zaman geçirdiler.

Hocalardan Dinleyelim etkinlik serisi Erdem Yörük ile devam etti

Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Mezunlar Derneği işbirliğinde düzenlenen en yeni etkinlik serimizde bu sefer İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Erdem Yörük’ü konuk ettik.

Öğretim üyemiz, kendisinin çalışma alanı olan refah devleti ve refah politikaları çerçevesinde Brezilya ve Türkiye'de hükümetler, sosyal refah uygulamaları, toplumsal hareketler ve seçim politikaları üzerine "Yükselen ekonomilerde toplumsal hareketler, seçimler ve refah sistemleri” üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Mezunlarımızın büyük ilgiyle dinledikleri konuşmada Sn. Erdem Yörük Türkiye’deki refah devleti uygulamaları, toplumsal hareketler ile refah devletlerinin yeniden şekillenmesi ve yoksulların özellikle Türkiye ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerde siyasal konjonktürlerin değişiminde oynadığı önemli rollerden bahsetti. Erken seçim öncesinde gerçekleşen bu konuşmada aynı zamanda Türkiye’deki siyasi partilerin, refah devleti politikalarını seçim propagandalarına dahil etme yöntemlerini ve oy verme davranışlarını belirlemede refah devleti vaatlerinin rolünü de mezunlarımızla birlikte tartıştık.

Oldukça keyifli geçen bu etkinliğimize yaklaşık 20 mezunumuz katıldı. Hocalardan Dinleyelim Etkinliklerimizin ilkini de CASE Fakültesi Dekanı Prof. Ali Çarkoğlu ile gerçekleştirmiştik ve dekanımızın “Haziran’15 Seçimlerine Giderken Kamuoyu Dinamikleri” konulu sunumunu keyifle dinlemiştik.

Bir sonraki etkinliğimize mezunlarımızın katılımlarını bekliyoruz.