Anne Ben Barbar Mıyım?

August 1, 2019

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak, İstanbul’u, “iki yılda bir” dünya sanat çevrelerinin de ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştüren İstanbul Bienali’ni 29 Eylül Pazar günü rehber eşliğinde hep beraber gezdik.

Küratörlüğünü Fulya Erdemci’nin yaptığı ve temasını Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından alan ‘Anne, ben barbar mıyım?’ 13. İstanbul Bienali’nin odak noktası, siyasi bir forum olarak kamusal alan fikri. Son dönemde üzerinde özellikle çok tartışılan bu kavram, güncel demokrasi biçimlerini sorgulaması, günümüzün mekansal-ekonomik politikalarını tartışmaya açması, uygarlık ve barbarlık kavramlarını karşılaştırması açısından zamanlaması çok yerinde bir güncel sanat ortamı sunuyor.

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, Dernek üyelerine fiyat avantajı sunarak her dönem en az iki kültürel etkinlikle mezunları bir araya getiriyor. 29 Eylül Pazar günü 23 Koç Mezunu ve yakınıyla beraber özel rehberlerimiz eşliğinde Bienal’i beraber gezdik. 13. Bienal’de dört farklı sergi mekanı kullanılmış. Bizim turumuz saat 13:00’de Antrepo 3’de başladı. Daha kaliteli bir rehberli tur keyfi yaşamak adına grubumuz ikiye ayrıldı. Yaklaşık 1.5 saat süren Antrepo 3 turundan sonra dileyen mezunlarımız diğer Bienal mekanları olan Galata Özel Rum İlkokulu, Arter ve Salt Beyoğlu’nda geziye devam ettiler.

Henüz ziyaret etmediyseniz 20 Ekim’e kadar Pazartesi hariç her gün açık olan 13. İstanbul Bienali’ni görmenizi tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi için: 13b.iksv.org.tr

Yakında yeni bir kültür gezisi duyurusu ile karşınızda olacağız.

Görüşmek dileğiyle,

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği

Bilgi güncellemeleriniz ve üyelik için: alumni@ku.edu.tr veya 0532 2753313