Rektörümüz Umran İnan, Amerika'da gerçekleştireceği seyahati sırasında DC ve Miami çevresinde yaşayan mezunlarımızla birer akşam yemeği organizasyonu ile ağırladı.

26 Nisan Cumartesi akşamı DC'de ve 27 Nisan Pazar akşamı Miami'de gerçekleşen yemeklere bu şehirlerde yaşan mezunlarımız katıldılar. DC’de gerçekleşen yemeği organize eden mezunumuz Nihal Aydoğan ve Miami’de gerçekleşen yemeği organize eden mezunumuz İbrahim Güldiken yemeklere dair izlenimlerini bizlerle paylaştılar.

“Sayın Rektörümüz Umran İnan’ın Washington DC'de mezunlarla buluşmak istediğini öğrendiğimizde DC mezunları olarak oldukça mutlu olduk. 26 Nisan Cumartesi akşamı Washington DC'de Zaytinya'da buluştuk. Haftasonu olması sebebiyle bir önceki organizasyonumuza göre daha fazla arkadaşımız katılabildi. 14 kişilik ekibimizle müthiş keyifli bir akşam geçirdik. Umran Hocamız bizi Koç Üniversitesindeki yeniliklerden haberdar etti. Öncelikle Anadolu Bursiyerleri programını biz mezunlarla paylaştı ve açıkçası bu yenilikten oldukça memnun olduk. Koç Üniversitesi’nin bir parçası olma ayrıcalığını Anadolu'da yaşayan arkadaşlarımızla paylaşacak olmak hepimizi heyecanlandırdı. Koç Üniversitesi'nin kuruluş yılının çok uzak geçmişe dayanmadığı halde dünya sıralamasında çok üst sıralarda yer aldığını öğrenmenin gururunu yaşadık. Mezunlarımız ayrıca Umran hocamızla mezunlarla üniversite ilişkilerini nasıl daha yakın tutabileceklerine dair fikirlerini paylaştı. Yemeğin sonunda DC’de yaşayan mezunlar olarak, önümüzdeki günlerde bir piknik organizasyonu için buluşma planları yaparak ayrıldık. Umran Hocamıza bu güzel akşam için çok teşekkür ediyoruz.”

Sevgiler,
Nihal Aydogan Kaygusuz’11

DC buluşmasına katılan mezunlarımız:

Ufuk Akçiğit’03
Berna Öztekin’06
Elif Erder Türe’06
Ferhan Türe’06
Bora İnci’07
Egemen Egemenoğlu’09
Ezgi Canpolat’10
Melis Kızıltay’10
Mert Başdoğan’11
Nihal Aydogan Kaygusuz’11
Handan Uslu’13

“Miami'de yaşayan Koç Mezunları ilk resmi mezunlar buluşmamızı 27 Nisan Pazar akşamı değerli Rektörümüz Umran İnan’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Hep birlikte Miami Beach’teki Casa Tua Restaurant'ta güzel bir akşam yemeği yedik. Gecede çoğunlukla Umran Hoca'dan okulda olan yenilikler ve değişiklikler hakkında bilgi aldık. Koç Üniversitesi’nin yeni yüksek lisans programları, doktora ve araştırma imkânları, KU Anadolu Bursiyerleri en çok konuştuğumuz konular arasındaydı. Ayrıca, Amerika’daki Koç ve diğer üniversite mezunlarını bir araya getirecek ve Türkiye’deki üniversitelere burs ve başka imkanlar yaratacak bir dernek kurmak ve mezunları daha sık bir araya getirmek üzere anlaştık.”

İbrahim Güldiken’01
guldiken2008@gmail.com
* İletişime geçmek isteyen tüm mezunlarımız bana e-mail atabilirler.

Miami buluşmasına katılan mezunlarımız:

M. Uğur Güngör’98
İbrahim Güldiken’01
Demek Çek’09
Mert Tuncer’13