Üç Mezun Buluşması: Gaziantep, Boston ve Chicago

July 31, 2019

CASE Dekanımız Prof. Ali Çarkoğlu ve Prof. Sami Gülgöz Amerika seyahatleri sırasında Boston’da ve Chicago’da yaşayan mezunlarımızla bir araya geldiler. Uzun zamandır gerçekleşmesi planlanan Gaziantep Buluşması ise 24 Nisan’da gerçekleşti. Organizasyonu gerçekleştiren Gaziantep mezun temsilcimiz Ali Arpacıoğlu’10 buluşma ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

“24 Nisan 2016 Pazar günü Gaziantep’teki Koç mezunları olarak yapılan ilk buluşma bir kahvaltı organizasyonu ile Gaziantep Tenis ve Atıcılık Kulübü’nde gerçekleştirildi. Mezunlarla İlişkiler Koordinatörümüz Güneş İngin’03 de bu buluşmada bizimleydi; onun desteği de bizim için çok anlamlıydı. Kendileri, tanıdığımız ancak Koç mezunu olarak unuttuğumuz kişileri bize hatırlatmada çok yardımcı oldular. Bu da daha çok katılımlı bir buluşma gerçekleştirmemizi sağladı.

Buluşmaya, 1 kişi Kahramanmaraş’tan, 12 kişi Gaziantep’ten olmak üzere toplam 13 Koç mezunu ve bu mezunların eşleri ve çocuklarıyla toplam 35 kişi katıldı. Buluşmada, 1996 girişli arkadaşlarımızın Koç’un ilk kuruluş yıllarında İstinye kampüsündeki ortamlarından; 2014 mezunu arkadaşlarımız vasıtasıyla, şu anki ortamına dönüş hikayesini dinledik. Eski hatıralar, hocalar ve dersler anıldı. Bilhassa eski ortak derslerden “Civilization” ve “History” dersleri çok konuşuldu. Şu anki mezunlarımızın artık bilemeyeceği “Double F” sisteminin nasıl olduğu yeni mezunlara anlatıldı. Onun dışında yeni tanışan mezunlarımızın arasında çalıştıkları yerler ve sektörleri ile ilgili fikir alışverişleri yapıldı.

İlk etapta 2013 yılında 17 kişi ile “Koc Universitesi Mezunlari – Gaziantep” adıyla kurulan Facebook grubumuzun tanıtımı yapıldı. Ve yeni mezunların ve mevcut üyelerin katkılarıyla gruptaki Koçlu üye sayısı 33 kişiye yükseltildi. Haberleşme ve organizasyonu bu grup vasıtasıyla devam ettirebileceğimiz konuşuldu. Ulaşamadığımız Gaziantep’te yaşayan diğer mezunlarımız veya yeni mezun olacakların da bu gruba katılmaları ve böylece ilerideki buluşmalardan haberdar olmaları istendi.

Gaziantepli mezunlarımız bir kısmı İstanbul’da ikamet ettiği için, ayrıca kampüsle bağlantımızı sıkılaştırmak için ileriki tarihlerde İstanbul’da yaşayan Gaziantepliler ile birlikte kampüste bir buluşma düzenlenmesi kararı alındı.”

Gaziantep buluşmasına katılan mezunlarımız:

Güneş İngin (Psikoloji’03) (Mezunlarla İlişkiler Ofisi)
Nuri Tekerekoğlu (İşletme’00)
Halil Öğücü (İşletme’01)
Bora Tezel (MBA’05)
Serhan Akgönen (İşletme’05)
Gizem Eğin (İşletme’08)
Zeki Öztürkmen (Ekonomi’08)
Ali Arpacıoğlu (Endüstri Mühendisliği’10)
Ezgi Bakbak (Uluslararası İlişkiler’11)
Aysun Erkmen (İşletme’11)
Mert Leblebici (Bilgisayar Mühendisliği’12)
Ebru Kaleoğlu (İşletme’13)
Tuğçe Topçuoğlu (Uluslararası İlişkiler’14)
Seda Eruslu (Psikoloji’14)