NETWORKING: SAĞLIKTA DİJİTAL DÖNÜŞÜM

April 28, 2022

Son 2 yıla damgasını vuran olay hiç kuşkusuz COVID-19 pandemisi olmuştur. Sosyal, ekonomik ve politik etkileri uzun yıllar devam edecek olan pandemi nedeniyle sağlık sektörünün geleceği de son 2 yıl içerisinde yön değiştirmiş ve küresel kültürel değişimlere yol açmıştır. Kuşkusuz, en önemli değişiklik sağlığın dijital dönüşümünün momentum kazanmış olmasıdır. Hastane bilgi yönetim sistemleri, dijital hemşirelik, giyilebilir sağlık cihazları, sağlıkta büyük verinin ve yapay zekanın kullanımı ve sağlık sektöründeki start-up’lara giderek artan ilgi ve yatırımı konuşacağız.

-Sağlıkta bilgi teknolojileri ve dijital sağlık neden önemli?

-Son yıllarda sağlık teknolojilerinde ne tür gelişmeler yaşandı?

-COVID-19 pandemisinin, sağlıkta dijital dönüşüme etkileri nasıl oldu?

-Bu sektördeki iş ve araştırma olanakları neler?

-Küresel anlamda gelecekte bizi neler bekliyor?

MUSTAFA MERT METİN

Doktor – Deneyim Ofisi ve CRM Müdürü

Dr. Mustafa Mert Metin, 2010 yılında TED Ankara Koleji’nden, 2016 yılında Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2017 yılında Amerikan Hastanesi’nde Proje Planlama ve Operasyon Uzmanı olarak göreve başlamış ve 2018 yılı itibari ile Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları Deneyim Ofisi ve CRM Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları Dijital Dönüşüm Komitesi’nde görev almaktadır.

ŞAHİKA MERT

Hemşire – Hemşirelik Hizmetleri Yöneticisi

Şahika Mert, 2006 yılında Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndan, 2016 yılında Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. 2006 yılında Kardiyoloji servisinde hemşirelik görevine başlamış, Radyasyon Onkolojisi Hemşireliği, İdari Supervisor, Sindirim Sistemi Sağlığı Klinik Supervisor’lığı yapmış, 2022 senesinde Hemşirelik Hizmetleri Yöneticiliği’ne atanmıştır. Hastanenin HBYS değişiminde hemşirelik modüllerinin kurulmasında aktif rol almaktadır.

SAMET EĞRİDERE

Veri Analitiği ve İş Zekası Müdürü

Samet Eğridere, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olmuş, aynı üniversitede 2017 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıstır. Çeşitli sektörlerde analitik ekiplerinde çalıştıktan sonra 2020-2022 yılları arasında Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları Analitik CRM Yöneticisi olarak çalışmış, bu dönemde Dijital Dönüşüm Komitesi’nde de görev almıştır. Şu anda TANI firmasında Veri Analitiği ve İş Zekası Müdürü olarak meslek hayatını sürdürmekte olup, aynı zamanda Koç Üniversitesi Veri Bilimi yüksek lisans programına devam etmektedir.