2017'nin ilk mezunlar buluşması 9 Şubat'ta Londra'da gerçekleşti. Doggett's Coat & Badge Pub'ının üst katında gerçekleşen buluşmada yaklaşık 60 mezunumuz bizimleydi.

Farklı ülkelerde yaşayan mezunlarımızın dayanışma içerisinde olmasını ve iletişimini arttırmak amacıyla olan buluşmalar, mezunların katılımıyla, çok değerli paylaşım platformlarını oluşturuyor. Mezunlar buluşmaları, yeni şehir değişimi yapan ve ya yüksek eğitimini tamamlamak üzere gelen mezunlarımıza adaptasyon sürecinde çok büyük destek sağlıyor.

Çoğunluk taze mezunlarımızdan oluşurken, her seneden katılanları aramızda görmek bizi keyiflendirdi.

Londra'da yaşayan ve mezunlar etkinlikleri ile ilgili çalışmalarla ilgilenen mezunlarımız Murat Aktaş (Uluslararası İlişkiler'03) ve Sezer Erkılınç (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'09) bu gecenin organizasyonunu üstlendiler. Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Güneş İngin de (Psikoloji'03) buluşmamıza İstanbul'dan katıldı. Bu yıl Londra’ya yerleşen ve mezun temsilcilerimiz arasına katılan mezunumuz Cansu Öngel’15 ilk defa katıldığı buluşmayı anlattı.

“Herkese merhaba,

Öncelikle, hava dışında kusursuz geçen organizasyon için bu etkinliği sağlayan Londra temsilcilerimiz Murat’a ve Sezer’e teşekkür etmek istiyorum. Şubat ayında her ne kadar Londra’nın havasından herhangi bir beklentimiz olmasa da, geçen buluşmalarımızın aksine terası kullanamamak biraz şansızlıktı. Gerçi bu durum, sigara molalarının azalmasına ve doğal olarak da mezunların daha birlikte daha çok vakit geçirip daha hızlı kaynaşmasına vesile oldu.

Şahsen bu kadar fazla Koç Üniversitesi mezununun İngiltere'de (Londra çoğunluk olmak üzere, Coventry, Brighton, ve Oxford) bulunduğunu bilmiyordum. Özellikle başka şehirlerden bile yanımızda olmak için etkinliğe gelen mezunları görmek çok güzeldi. Herkes kendi maceralarını birbirine anlatırken sanırım en çok hoşuma giden ortamın samimiyeti ve doğallığıydı. Sohbetle dolu geçen buluşmada tüm mezunlar sıcak ve samimi bir ortamın verdiği rahatlıkla eski arkadaşlarıyla buluştu, daha önceden tanımadığı mezunlarla tanışıp değerli arkadaşlıklar kurdu.

Etkinliğin sonlarına yaklaşırken bu yaşadığım güzel deneyimin bir parçası olmak istediğimi ve benim gibi bu maceraya adım atmak isteyen yeni mezunların yanında olmak istediğimi temsilciler ile paylaşınca beni taze kan olarak ekibe dahil ettikleri için yeniden çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Yurt dışında bulunan temsilciler ve düzenledikleri bu tarz organizasyonların ne kadar değerli olduğunu kendi tecrübelerimden de anlatmak isterim. Londra'ya gelişime iki hafta kala üniversiteyi ziyarete gittim. Güneş hanımın yanına uğrayıp "Ben Londra'ya gidiyorum, burada nasıl diğer Koçlu mezunlarla iletişime geçebilirim?" diye sordum. Bana çok yardımcı oldu, "Şehir Temsilcileri" ile iletişime geçmemi söyledi. Daha önceden başka ülkelerde temsilcilerimizin olduğu hakkında bir bilgim yoktu, web sitesinden baktığım zaman ondan fazla ülkede ve Türkiye'de şehir temsilcimiz olduğunu ve yurtdışı ile bağlantılarının yüksek olduğu bir üniversitenin mezunu olmanın ne kadar değerli olduğunu gördüm. Temsilcilerle iletişime geçince o geride bırakmanın verdiği burukluğun yerini güven aldı.

Yaklaşık yedi ay kadar önce Londra'ya yerleşme kararı aldım ve bir aylık bir süreçte her şeyi ayarlayıp buraya geldim. Bu bir aylık hazırlık; yeni bir şehir, farklı bir hayat, taze bir başlangıç düşünceleri ile çok heyecan verici olarak başlarken, yakın arkadaşlarımı, ailemi ve tüm alışkanlıkları geride bırakmak zaman zaman burukluk yarattı.

Şimdi ise altı aydır burada yaşıyorum ve çalışıyorum. Her gün iyi ki bu kararı verip arkasında durmuşum diyorum. Bazen küçük gibi görünen destekler, Murat'ın ve Sezer'in bana sağladığı gibi, insanların hayatında çok büyük değişiklikler yaratabiliyor. Bu yüzden mezunlar ile iletişim, mezunlar etkinliklerinin gerçekten değerli olduğunu düşünüyorum.

Umarım en kısa zamanda yeni etkinliklerle, daha da fazla mezunlarımızın katılımı ile buluşuruz.

Facebook ve Instagram'dan paylaşımları takip etmeyi unutmayın!

Cheers,

Cansu Öngel'15, Kimya”

Etkinliğe katılan mezunlarımız: Yaprak Gürsoy'00
Selman Dipşar'01
Efe Yucemen’01
Kunter Barlak'01
Murat Aktaş'03
Güneş İngin'03
Fatma Betül Yenilmez'05
İbrahim Kanalıcı'05
Şerin Baykam'05
Seden Mutlu'06
Büşra Aşıkhasanoğlu Kanalıcı'07
Gülru Gücenmez Yiğit'07
Hakan Çelebisoy'07
Hazra Gül Tekcan'09
Doğuş Albayrakoğlu'09
Yiğit Güngör'09
İlkay Gözde Çıldır'09
Sezer Erkılınç'09
Duygu Boğan'10
Bekir Nacar'10
Merve Nacar'10
Burak Özgen'10
Tolga Serin'10
Ender Candemir Çevik'12
Mehmet Yalçın'13
Alican Oğuz'13
Ezgi Cengiz'13
Erdi Bastıyalı'13
Kerem Uzun'14
Tarek Sabbagh'14
Melissa Doyuker Marks'14
Musa Sönmez'15
Zeynep Sevin Üstün'15
Büşra Tavusbay'15
Sergen Kömür'15
Mehmet Kadıoğlu'15
Doğukan Atmaca'15
Cansu Öngel'15
Nilsu Türkben'15
Gizem Yalçın'16
Ecem Şenel'16
Doğukan Ayhan'16
Afra Koyuncuoğlu'16
Hazal Çolak'16
N. Melih Bilen'16
İlayda Çetin'16
Sinan Özyürek'16
Betül Gül'16
Ece Özge Emeksiz'16
Tuba Öğünç'16
Esra Öğünç'16
Tays Boynuinceoğlu'16
Cemre Eker'16
Iris Cizmecioglu'16