Bu iletiyi düzgün göremiyorsanız online versiyonu görüntülemek için lütfen tıklayınız.
 

2018 Bağışçı Listesi yakında yayınlanıyor.

Yirmi Gencin Mutluluğunda Payınız Çok Büyük

25. yılımızda, her mezun sınıfımızın bir Anadolu Bursiyeri okutması hedefiyle yola çıkmış ve Koç Üniversitesi Mezunları olarak on sekiz Anadolu Bursiyeri’nin eğitimini destekleyecek kaynağa ulaşmıştık. 2019 yılında iki yeni Anadolu Bursiyeri’nin eğitimini destekleyecek kaynağa ulaşarak mezunlarımızın desteklediği bursiyer sayısını yirmiye çıkarmıştık. Koç Üniversitesi Mezunları olarak Anadolu Bursiyerleri Programı'na destek olmaya devam ediyoruz.
İyi eğitim imkanları ile buluşturduğumuz yirmi bursiyerimizin mezunlarımıza mesajı var. Bursiyerlerimizin mesajlarını görüntülemek için haberin devamına tıklayınız. Haberin devamı!

New York’ta yaşayan mezunlarımız buluşuyor.

Halk Sağlığı Alanında Çalışmalar Yapan Mezunumuz Kubilay Kaymaz’19 ile Röportaj

Yale Üniversitesi’nde halk sağlığı yüksek lisansı yapmakta olan, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019 Anadolu Bursiyeri mezunumuz Kubilay Kaymaz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kubilay’ın kariyeri, öğrencilik yılları ve COVID-19’un halk sağlığı çalışmalarına etkinleri hakkındaki sohbetimizin detaylarını bu röportajda bulabilirsiniz.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Gezgin Mezunumuz Cem Yılmaz’11’in Seyahatnamesi Hakkında Sohbet

İşletme ve Ekonomi mezunumuz Cem Yılmaz’11’in ilham verici öyküsünü konu alan bir röportaj gerçekleştirdik. Gezgin mezunumuzun “Memleket: Travels Through Seemingly Unconnected Places” isimli seyahatnamesi hakkında bilgiler edindik. Cem’in Koç Üniversitesi öğrencilik yıllarında temellerini attığı kitabının öyküsünü ve gezginlik serüvenlerini bu röportajda bulabilirsiniz.

Haberin devamı!

Anadolu Bursiyerleri Programı Teşekkür Gecesi

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bertil Emrah Oder’e, Dünya Çapında İlk Defa Verilen “Anayasacılığın Savunucusu” Ödülü Takdim Edildi.

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bertil Emrah Oder, insan hakları ve eşitlik konularında uluslararası alanda yürüttüğü çalışmalarıyla, Anayasacılığın Geleceği Uluslararası Forumu’nun, "Anayasacılığın Savunucusu" Ödülü'ne layık görüldü. Dünya çapında ilk defa verilen bu ödül Türkiye’den Prof. Dr. Bertil Emrah Oder’e online olarak düzenlenen, ‘Global Zirve’de takdim edildi.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Merve Yanıkoğlu’16 ile “Sugar Excuse” İsimli Girişimi Hakkında Sohbet

Ekonomi bölümünden 2016 yılında mezun olan Merve Yanıkoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Merve’nin hayallerini gerçekleştirme yolculuğunu, Paris’te aldığı pastacılık eğitimini ve Sugar Excuse isimli girişimini kurma hikayesini bu röportajda bulabilirsiniz.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Burcu Durdu’11 ile “Selam Dünyalı Biz Dostuz” Girişimi Hakkında Sohbet

Uluslararası İlişkiler mezunumuz olan girişimci Burcu Durdu’11 ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Daha önce farklı girişimleri ile tanıdığımız Burcu’nun kariyer öyküsü ve iletişim odaklı bir kart oyunu olan Selam Dünyalı Biz Dostuz hakkında gerçekleştirdiğimiz sohbetin detaylarını bu röportajda bulabilirsiniz.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Pekkan’ın Çocuklar İçin Yapay Kalp Pompası Projesine Avrupa’dan Destek

Prof. Dr. Pekkan, “Çocuklar için Yapay Kalp Pompası Üretimi” projesi kapsamında aldığı 150 bin euro destek fonuyla çocuklarda sağ kalp yetmezliğinde kullanılacak yapay kalp pompasını geliştirerek, üretiminin sağlanmasını hedefliyor. Proje kapsamında, ilk olarak kamuoyunda mavi çocuk hastalığı olarak bilinen Fontan kalp hastası çocuklara odaklanılacak.

Haberin devamı!

Ve Dahası...

Genç girişimci: Onur Yalınkılınç’19

KUMED ON THE WEB: Pandemi Döneminde Ebeveynlik

Farklı bir dönemden geçiyoruz. Bizler gibi çocuklarımız da zaman zaman zorlanıyor. İhtiyaç duydukları noktalarda onlara destek verebilmek için gerekli ebeveynlik becerilerini konuşmaya ne dersiniz? Psikolog Burcu Gençer'03 ile KUMED On The Web serimizde bu sefer Pandemi Döneminde Ebeveynlik üzerine konuşacağız.

Haberin devamı!


10. 15. ve 20. Mezuniyet yılımızı kutladık.

KUMED AKADEMİ: Duygusal Okuryazarlık Sertifika Programı

KUMED AKADEMİ Serimizde bu sefer konumuz, 2001 mezunumuz Deniz Ünal ile Duygusal Okuryazarlık olacak. Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden başarıyla mezun olduk, akademik olarak donanımlı ve kendimize güvenliyiz. İş hayatına atıldık ama beklemediğimiz noktalarda zorlanıyoruz. Acaba neleri daha iyi yapabiliriz? İletişim ve duygusal becerilerimizi yönetmekte daha iyi olabilir miyiz? Bu eğitimin amacı, iş hayatında ihtiyaç duyduğumuz duygusal becerileri öğrenmek, bireysel olarak ve ikili ilişkilerde uygulayarak daha mutlu, güvenli ve başarılı hale gelmektir.

Haberin Devamı!


Koç Üniversitesi Yayınları’nın ilk kitabevi Beyoğlu’nda açıldı.

EÇADEM Kurum Müdürü Güler Başaran ile Röportaj

2011 Ekonomi Bölümü mezunu Aslı Yantra, Koç Üniversitesi Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) Müdürü Güler Başaran ile kurumun faaliyetleri hakkında bir sohbet gerçekleştirdi. EÇADEM hakkında farkındalık yaratan sohbetin detaylarını ve mezunlarımızın EÇADEM’e nasıl destek olabileceğinize dair bilgileri röportajımızda bulabilirsiniz.

Haberin devamı!


 

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.