Bu iletiyi düzgün göremiyorsanız online versiyonu görüntülemek için lütfen tıklayınız.
 

2018 Bağışçı Listesi yakında yayınlanıyor.

2020 Mezunları, Mezunlar Camiamıza Hoş geldiniz.

Her geçen gün büyüyen mezunlar camiamıza 2020 mezunlarımızın da katılmalarının gurunu yaşıyoruz. Bu yıl COVID-19 salgını nedeniyle gerçekleşmeyen mezuniyet törenimizin burukluğunu yeni mezunlarımızla paylaşıyoruz. Sizleri, Mezunlar Derneği Yönetim Kurulumuzun 2020 mezunlarımıza seslendiği videoyu izlemeye davet ediyoruz.

İzle!

Ödüllü bir yönetmen: Emre Ökten'15

Ödüllü bir yönetmen: Emre Ökten’15

Çektiği kısa filmler ile Seul Uluslararası Film Festivali’nden ve St. Louis Film Festivali’nden ödül alan, şimdilerde ise Warner Bros için çalışmaya başlayan mezunumuz Emre Ökten’15 ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Haberin devamı!

Ömer İnönü'08 ile Peak Oyun Şirketinin Hikayesi

Ömer İnönü'08 ile Peak Oyun Şirketinin Hikayesi

KUMED Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe İnal’06, KUMED on the WEB serimiz kapsamında Türkiye’nin ilk Unicorn’u, milyar dolarlık oyun şirketi Peak Games’in Strateji Direktörü ve bu ses getiren satışın ardındaki ekibin bir parçası olan 2008 mezunumuz Ömer İnönü’yü canlı yayında ağırladı.

Haberin devamı!

Yarım-Dünya: Gezegenimizin Hayatta Kalma Mücadelesi

Yarım-Dünya: Gezegenimizin Hayatta Kalma Mücadelesi

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan “Yarım-Dünya: Gezegenimizin Hayatta Kalma Mücadelesi” kitabı ekoloji kategorisinde raflardaki yerini aldı. Edward O. Wilson’un kaleme aldığı kitap, Sami Oğuz tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Haberin devamı!

Ve Dahası...

KUMED’le Sivil Toplum Sohbetleri

KUMED’le Sivil Toplum Sohbetleri

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, sivil topluma destek veren mezunlarımızı konuk ederek çalışmalarını dinliyor ve mezunlar camiasıyla paylaşıyor. Uzun yıllardır yürüttüğü gönüllülük faaliyetleriyle sivil toplum alanında önemli işlere imza atmış KUMED Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Yantra’11, profesyonel, üye veya gönüllü olarak çeşitli kuruluşlarda yer alan mezunlarımızı Sivil Toplum Sohbetleri’nde ağırlıyor.

Haberin devamı!


KWORKS COVID-19 Ekspres Platformu başvuruları açıldı

KWORKS COVID-19 Ekspres Platformu başvuruları açıldı

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS’ün İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle kurduğu KWORKS COVID-19 Ekspres Platformu başvuru almaya başladı. Platform COVID-19 salgınının olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik hızlı uygulanabilecek çözümler geliştiren ileri aşama girişimler ile bu girişimlere finansal kaynakları dışındaki kaynaklarını dayanışma içinde açacak şirketleri eşleştirecek ve eşleşme sonucu oluşan iş birliği projelerinin hızlandırılmasını sağlayacak.

Haberin devamı!


Mezunlarımız Gençlerimizin Yanında, 2019 Bağışçı Listesi Yayında

Mezunlarımız Gençlerimizin Yanında, 2019 Bağışçı Listesi Yayında

Mezunlarımız, Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası ile ülkemizin aydınlık geleceğine filiz veren tohumlar ekmeye devam ediyor. 2017 yılından bu yana mezunlar camiası için gurur verici olan bu sosyal sorumluluk hareketinin çıktılarını her yıl “Bağışçı Listesi” ile mezunlarımızla paylaşıyoruz. 2019 yılındaki destekçilerimizi görmek ve program hakkında en güncel bilgileri edinmek için 2019 Bağışçı Listesi’ni inceleyebilirsiniz.

Haberin devamı!

 

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.