Bu iletiyi düzgün göremiyorsanız online versiyonu görüntülemek için lütfen tıklayınız.
KoçPera Açıldı!!!

Beyoğlu Anamed Binamızın en üst iki katında yer alan KoçPera mezunlarımızı bekliyor. Yeni buluşma noktamız KoçPera 18 Haziran akşamı coşkulu bir şekilde mezunlara “merhaba” dedi. Bu keyifli geceyi, Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve organizasyon komitesi başkanı, Hemşirelik bölümü mezunumuz Begüm Yalçın’08 anlattı.

Haberin devamı!

Yeni Nesil Kariyer Sitesi: İşteYaşam.com

2005 yılı Psikoloji ve Sosyoloji mezunumuz Merve Can, Kariyer Koçluğu deneyimine yeni nesil kariyer sitesi İşteYaşam.com’u da ekledi. Merve ile biraraya gelerek yeni girişiminden, deneyimli ve yeni mezunlarımızın bu siteden nasıl yararlanabileceğinden konuştuk.

Haberin devamı!

Yirminci mezunlarımızı verdik

Kuruluşunun yirminci yılını kutlayan üniversitemizde, lisans ve lisansüstü eğitimini tamamlayan 1.342 öğrenci diplomasını aldı. 2013-2014 yılı Mezuniyet Töreni Rumelifeneri Kampüsümüzde gerçekleştirildi. Mezuniyet Töreni’nde konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Rahmi M. Koç, üniversitemizin yirmi yılda dünyanın en iyi üç yüz üniversitesi arasına girdiğini, elli yaşın altındaki üniversiteler arasında ise ilk ellide bulunduğunu söyledi.

Haberin devamı!

Geleceğe Dokunmaya Var mısın?

Yaz seninle güneşini paylaşacak. Sen de güneşini dostlarınla paylaş!
Bu yaz Koç Üniversitesi mezunları olarak hep birlikte bir öğrencinin hayatına dokunalım! Başarılı ve ihtiyaç sahibi bir öğrenciye imkan sağlamak üzere her birimiz bağış yapalım! Böylece, bir gencin bizim gibi Koç Üniversitesi’nde okumasına ve kaliteli bir eğitim almasına fırsat yaratalım!
Gelin bu yaz hep birlikte kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğine katkıda bulunalım!

Haberin devamı!

Ve Dahası...


2014 Okul Birincisi: Ekin Seçinti

20. Mezuniyet Töreninde okul birincisi olarak kürsüye çıkan, üniversitemizdeki ilk tekerlekli sandalye kullanıcısı Ekin ile görüştük, okul birinciliği ve engelsiz üniversite hakkında konuştuk.

Haberin devamı!İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Buluştuk!!!

Mühendislik ve Hukuk Fakültelerinin ardından İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunları da 12 Haziran’da KoçPera’da keyifli bir gecede buluştular. Eski ve yeni hocalarımız ve her dönemden mezunlarımızın katıldığı geceyi Mezunlar Derneğimizin yeni Genel Koordinatörü, kendisi de 2003 Ekonomi mezunumuz olan Burcu Güçlü İnan anlattı.

Haberin devamı!KULE’38 - Yaz 2014 “İnternet” dosya konusu ile çıktı

“İnsanlık tarihinin en büyük buluşlarından, 21. yüzyılı ayrıcalıklı kılan, ilerlemenin en önemli aktörlerinden biri olan ama belki de en önemlisi, bilginin paylaşılması ve yaygınlaştırılması için matbaanın keşfinden bugüne sahip olduğumuz en muazzam araç: İnternet. Biz de bu sayımızın dosya konusu olarak, teknolojik gelişmeler ve bilimsel ilerleme açısından baktığımızda başlı başına değerlendirilmesi gereken bu konuyu seçtik.”

Haberin devamı!

 


Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği KUrBAĞ Buluşmaları’nın beşincisi Danışmanlık alanında yapıldı.

Mezunlar arasında büyük bir ilgiyle takip edilen ve yenileri sabırsızlıkla beklenen KUrBAĞ Buluşmaları’nın beşincisi KoçPera’da yapıldı. Yuvarlak masa formatında yapılan etkinlik Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyelerimizden Mehmet Arca Akalın’11 ve Göktuğ Duyar’05 moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Haberin devamı!İndirim ve avantajlar noktası: KUPoint

KUPoint, Koç Üniversitesi idari ve akademik çalışanlarının, öğrencilerinin ve mezunlarının*, çeşitli markaların indirimleri ve kampanyalarıyla buluştuğu noktadır.

Haberin devamı!KUGlobalAid Bosna Hersek’teki yardım çalışmalarını büyütüyor

Koç Üniversitesi Uluslararası Programlar Ofisi (OIP) öncülüğünde kurulan öğrenci yardım grubu KUGlobalAid, Bosna Hersek’te savaşın yaralarını sarmak amacıyla geçen yıl başlattığı “Nar Projesi” kapsamında tekrar Bosna’da. Proje kapsamında, 90’lı yıllardaki savaştan etkilenen kadınların ürettiği, el ürünleri Saraybosna’da açılan stantta satışa sunuldu.

Haberin devamı!

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.