Eğer e-posta içinde yer alan görselleri göremiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Koç Üniversitesi 20. Kuruluş Yıldönümü Konseri

Üniversitemizin 20. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Arjantin doğumlu İsrailli virtüöz büyük şef Daniel Barenboim 450 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski ve saygın orkestralarından biri kabul edilen Staatskapelle Berlin ile birlikte 14 Mayıs 2014 Çarşamba akşamı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek özel bir konser verecektir. Bu anlamlı geceye katılımınız önemli olacağı için bu geceyi takvimlerinizde işaretlemenizi isteriz.
Haberin devamı!

Mühendis Mezunlar Buluştu

6 Şubat’ta Levent’te gerçekleşen etkinlikte Mühendislik Fakültesi Mezunları buluştu. Fakülte’nin beş bölümünün hocalarının ve mezunlarının davetli olduğu etkinlik oldukça keyifli geçti.
Haberin devamı!

İngiltere Mezunlar Buluşması

İngiltere’de yaşayan mezunlar Şubat ayında, Londra’da, CASE Dekanı Ali Çarkoğlu ile buluştular. Bu yıl üçüncüsü ile gelenekselleşen bu buluşmayı İngiltere mezun temsilcilerimizden Sezer Erkılınç’09 anlattı.
Haberin devamı!

2007 mezunları Buşra ve Emre “YürüüBee” diyorlar!

2007 İşletme ve Matematik mezunu Buşra Durceylan ve 2007 İşletme mezunu Hasan Emre Fırıncıoğlu ile Kasım 2013’te Japonya’dan başladıkları Asya Pasifik seyahatlerini ve kurumsal hayata ara verip nasıl böyle bir maceraya atıldıkları üzerine konuştuk. Buşra ve Emre’nin uzaklardan selamı var…
Haberin devamı!

Yemeğin ve fotoğrafın en lezzetlisi: Gurme Mutfak Hikayeleri

2000 Ekonomi mezunumuz profesyonel yemek fotoğrafçısı ve stilisti Gözde Durusoy, hayatta sevdiği üç şeyi, yazmayı, yemek yapmayı ve fotoğraf çekmeyi “Gurme Mutfak Hikayeleri” adlı blogunda birleştiriyor. Gözde’yle hem keyifli hem de lezzetli bir sohbet gerçekleştirdik.
Haberin devamı!

Ve Dahası...

Oy ve Ötesi Kurucularından Yasemin Örs’03 Mezunları Çağırıyor

Yasemin Örs, 2003 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu, British American Tobacco şirketinde çalışıyor ve kendisi aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul’un gündemine oturan ve sandıklara gönüllü toplayan Oy ve Ötesi Platformu’nun da kurucularından. Hukuk Fakültesi öğrencilerimizden Melda Şener, Yasemin ile mezuniyet sonrası yaptıkları ve Oy ve Ötesi hakkında konuştu.
Haberin devamı!

Merve Purde’10 sofralarımızı Pina ile şenlendiriyor

2010 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunlarından Merve Purde gıda sektörüne sağlıklı bir şekilde giriş yapıyor. Ürettikleri doğal zeytinyağı Pina ile karşımıza çıkan Merve, kendisinden ve yeni şirketinden bahsetti. Gelin hep birlikte göz atalım.
Haberin devamı!

Hummingbird Ventures’dan Başak Taşpınar Değim ‘02’nin kurucusu olduğu Armut.com’a Yatırım

2002 MBA mezunumuz Başak Taşpınar Değim’in kurucusu olduğu Armut.com, boyacı, nakliyat, temizlik, tadilat-dekorasyon gibi hizmetlerde ücretsiz fiyat teklifi alma modeliyle 2011’den beri kategorisinde liderliğini sürdürüyor. Armut.com, daha önce Çiçek Sepeti, Peak Games ve MarkaVip’e yatırım yapmış olan Hummingbird Ventures’dan ilk yatırımını aldı.
Haberin devamı!

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.