Bu iletiyi düzgün göremiyorsanız online versiyonu görüntülemek için lütfen tıklayınız.
 

2018 Bağışçı Listesi yakında yayınlanıyor.

İş Bankası ve Koç Üniversitesi’nden Sağlıklı Yarınlar İçin Ortak Adım: Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi

Türkiye İş Bankası ve Koç Üniversitesi, toplum sağlığı alanında ülkemizin bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla yeni bir iş birliğine imza atıyor.

Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi’nde, enfeksiyon hastalıklarıyla ilgili ileri düzeyde araştırma yapılması, hastalıkların tanı ve tedavileri ile korunma yollarının geliştirilmesinde çözüm önerileri getirilmesi, araştırmacı ve eğitimci insan kaynağının nicelik ve nitelik yönünden zenginleştirilmesi, aşı ve ilaç çalışmalarının yürütülmesi hedefleniyor.

Merkezin açılışı nedeniyle gerçekleştirilen basın toplantısında, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, “Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olarak, evrensel bilime katkı sağlamak bizim en önemli misyonumuzu oluşturuyor. Bu yüzden de yürüttüğümüz araştırmalarımız Türkiye’de ve dünyada bilimsel gelişmeleri etkiliyor, teknolojik, ekonomik ve toplumsal kalkınmaya katkıda bulunuyoruz” dedi.

Haberin devamı!

New York’ta yaşayan mezunlarımız buluşuyor.

AB Komisyonu’ndan Koç Üniversitesi’ne önemli bir fon

Koç Üniversitesi Avrupa Birliği Komisyonu tarafından verilen Avrupa Üniversiteleri programından fon almaya hak kazandı. Koç Üniversitesi fona, Avrupa’dan yedi üniversitesiyle birlikte UNIC adlı konsorsiyumla ve “Endüstrileşme-Sonrası Kentler Avrupa Üniversitesi” projesi ile başvurdu. Avrupa Komisyonu’nun 5 milyon Euro’luk başlangıç ödeneğiyle fonlanan projede, üniversiteler arasında ağlar kurulması, öğrenci, akademisyen ve çalışan seviyesinde üniversiteler arası hareketliliğin artırılması ve üniversitelerin içinde bulundukları şehirlere katkıda bulunması amacıyla çalışmalar yürütülecek.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

KUMED Sohbetleri: Geleceğin Teknolojisi 3-D Baskı

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneğinin çevrimiçi sohbetler serisi devam ediyor. KUMED Sohbetleri’nin en son konuğu mezunumuz Dr. Arif Engin Çetin ‘07’09 ile Doç. Dr. Sedat Nizamoğlu oldu. KUMED YK Üyesi Hazal Er’13’16 moderasyonunda gerçekleşen bu sohbette geleceğin teknolojisi olarak gündemde yer bulan 3 boyutlu baskı teknolojisi detaylarıyla ele alınıyor.

Etkinlik videosunu KUMED YouTube kanalında izlemek için haberin devamına tıklayın.

Haberin devamı!

Anadolu Bursiyerleri Programı Teşekkür Gecesi

Yeni Normalin Gözde Mesleği: Hemşirelik

Tüm dünyada on dört milyona yakın insanı etkileyen Covid19 salgını, sağlık sektörünün olduğu kadar sektörün belkemiğini oluşturan, hastalara yirmi dört saat yüz yüze bakım hizmeti veren hemşirelerin önemini bir kez daha ortaya koydu. Hemşirelik mesleğinin standartlarının iyileştirilmesi için çalıştıklarını belirten Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayişe Karadağ, “Hemşirelik, yeni normalin en ihtiyaç duyulan ve en gözde meslekleri arasında yer alıyor. En iyi öğrencileri, en iyi eğitimci ve araştırmacılarla bir araya getirerek bilime ve insanlığa hizmet yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Haberin devamı!

Ve Dahası...

Genç girişimci: Onur Yalınkılınç’19

KUCAST Yayında!

Çocuk gelişiminden ekonomiye, tarihten yapay zekâya, sonra verin elinizi müziğe oradan da tıptaki gelişmelere… Tıpkı sizin gibi “merakla derdi olan”, hayallerine sarılan, bilime katkıda bulunmak için kolları sıvayan bilim insanları ve uzmanlar, tatlı sohbetleriyle bilimin ışığında bizi güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Haberin devamı!


Koç Üniversitesi Yayınları’nın ilk kitabevi Beyoğlu’nda açıldı.

KUMED’in YouTube kanalına abone olun!

Mezunlara yönelik içerikler, canlı yayınlar, yeni seriler, online etkinlikler ve daha fazlasından haberdar olmak için KUMED'in kocmezunlar Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Kanala abone olmak için haberin devamına tıklayın.

Haberin devamı!


10. 15. ve 20. Mezuniyet yılımızı kutladık.

Kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliği her öğrencinin hakkı

Siz de başarılı öğrencilerimiz için sınıf fonunuza bağış yapın, Anadolu’nun her köşesinden gençlerin kaliteli eğitime erişmesine destek olun. Gelin hep birlikte aydınlık bir gelecek kuralım.

Bağış yapmak için https://bagis.ku.edu.tr/
anadolu-bursiyerleri/

Haberin devamı!

 

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.