Bu iletiyi düzgün göremiyorsanız online versiyonu görüntülemek için lütfen tıklayınız.
 

2018 Bağışçı Listesi yakında yayınlanıyor.

Koç Üniversitesi Mezunlarının Gurur Kaynağı “Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası”

Koç Üniversitesi’nin Anadolu’nun parlak gençlerine dokunmak için 2011 yılında başlattığı Anadolu Bursiyerleri Programı mezunlarımızın desteği ile her geçen gün daha da büyüyor. Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Mezunlar Derneği iş birliği içerisinde yürütülen Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası  ile mezunlarımız, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere iyi bir eğitim alması için destekte bulunuyorlar.

Mezunlar Derneği bursiyeri olarak 2013 yılında Koç Üniversitesi’ne katılan Başak Sezgin, 2018 yılında mezun olarak mezunlar camiasının destekleri ile okuyan ilk öğrenci olmuştu. 2018 yılında ilk bursiyerini veren mezunlarımız, yine 2018 yılında el ele vererek büyük bir projenin mimarları oldular. Her mezun sınıfının bir Anadolu gencini okutması hedefi ile çıkılan yolda, on sekiz mezun sınıfı hedefine ulaşarak Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası’nın ilk yılında on sekiz öğrenciyi Koç Üniversitesi’ne kazandırdı. Geçtiğimiz yıl ise 2014 sınıfı ve Koç Üniversitesi Mezunları "Deutsche Bank Çalışanları” hedeflerine ulaştı ve iki öğrenci Koç Üniversitesi’nde eğitimlerine başladı.

Mezunlarımızın destekleri ile üniversitemize katılan bursiyerlerimizi görmek için buraya tıklayınız.

Yapacağınız bağışlarla ya da sınıfınızdaki arkadaşlarınızı bu program hakkında bilgilendirerek buraya sınıfınızın adını ekleyebilir ve sınıfınızla birlikte geleceğimiz için bir ışık da siz tutabilirsiniz.

Haberin devamı!

New York’ta yaşayan mezunlarımız buluşuyor.

Uluslararası İlişkiler Eğitiminden Sosyal Psikoloji Alanına – Şenay Yitmen’08 ile Röportaj

Uluslararası İlişkiler mezunumuz olan Şenay Yitmen ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Şenay Yitmen’i ve sosyal psikolojideki teorileri ve akademik bulguları toplumsal hayata uygulayarak sorunlara çözümler üreten sosyal fayda şirketi SoCreateS’i yakından tanıyalım.

Haberin devamı!

Zamanda Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Yeni KUMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Begüm Yalçın’08 ile röportaj

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin Kasım ayında seçilen yeni Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı görevini 2008 Hemşirelik mezunumuz Begüm Yalçın üstlendi. 2011 yılından beri gönülden bir bağlılıkla Mezunlar Derneği’nde bulunan Begüm’den KUMED’in çalışmalarını ve derneğimizin yeni hedeflerini dinledik.

Haberin devamı!

Anadolu Bursiyerleri Programı Teşekkür Gecesi

Göklerde bir kadın pilot: İrem Poyraz ’15’le Röportaj

Koç Üniversitesi mezunları ilham vermeye devam ediyor. 2015 mezunlarımızdan İrem Poyraz ile pilot olma süreci ve havacılık sektöründe kadınların yerini konu alan bir sohbet gerçekleştirdik.

Haberin devamı!

Ve Dahası...

Genç girişimci: Onur Yalınkılınç’19

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Tanıtım Toplantıları

Dünya çapında akademik kadrosu, global perspektifi ve bilinirliği ile farklılaşmış eğitim programları sunan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, sizi tanıtım toplantılarına davet ediyor. İlgili tüm mezunlarımızı Executive MBA, MBA, Finans Yüksek Lisansı ve Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı İşletme Yönetimi doktora programı hakkında detaylı bilgi verilecek ve mezunların deneyimlerini paylaşacakları bu toplantılara bekliyoruz.

Haberin devamı!


Koç Üniversitesi Yayınları’nın ilk kitabevi Beyoğlu’nda açıldı.

Prof. Dr. Seda Ertaç Güler’e 2 milyon Avro araştırma desteği

Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Seda Ertaç Güler, Avrupa Araştırma Konseyi’nin 2 milyon avroluk araştırma destek fonunu almaya hak kazandı. Prof. Dr. Güler bu desteği ekonomi, psikoloji ve nörobilim dallarının kesişiminde yer alan, disiplinlerarası bir yaklaşım ile yürüteceği çalışması ile aldı.

Haberin devamı!


10. 15. ve 20. Mezuniyet yılımızı kutladık.

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle “Kadın İstihdamı” konulu KoçPera Talks etkinliğini düzenliyor.

10 Mart Salı günü KoçPera’da gerçekleşecek bu özel etkinlikte 2001 MBA Mezunumuz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Sn. Yiğit Oğuz Duman ile Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahar Kayserilioğlu konuşmacı olacaklar.

Haberin devamı!

 

MEZUNLAR WEB SİTEMİZİ ZİYARET ETMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Bültenlerimizde mezunlarımızdan gelecek haberlere daha çok yer vermek, iş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan mezunlarımıza duyurmak istiyoruz. Önerilerinizi, fikirlerinizi, resimlerinizi ve haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.