Mart 2012 E.bulten
Aylık Elektronik Haber Servisi
Mart 2012
 
 
Mezun adreslerinizi yönlendirin, emaillerinize kolaylıkla ulaşın.
Gmail servisleri üzerinden çalışan ve 25GB'lık kapasitesi olan alm uzantılı mezun email hesabınız aracılığıyla üniversiteden gelen bilgilerden haberdar olabilir, diğer mezunlarımız ile iletişiminizi daha canlı tutabilirsiniz. Mezun emaillerine sık sık bakamayan mezunlarımız bu adreslerini aşağıda yer alan yönergeye göre kolayca daha sık kullandıkları email adreslerine yönlendirebilirler.

Üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki bağı güçlü tutmak, üniversitemizden gelen haberleri takip edebilmek için tüm mezunlarımızı alm adreslerini etkili bir şekilde kullanmaya davet ediyoruz.

E.mail sistemine girmek için: Anasayfa —› KU Mezun —› E.posta http://alm.ku.edu.tr/

Kullanıcı adınız ve şifreniz için: Anasayfa —› KU Mezun —› KUAIS —› Mezun —› Forgot my Password
https://ais.ku.edu.tr/KUAISA/AlumniPwd/Alumni_pwd_index.asp
*Email sistemine girerken şifrenizin başına 00000 (beş adet sıfır) koymanız gerekmektedir.

Mezun emailleri forwarding yönergesi:

1. www.alm.ku.edu.tr adresinden login olduktan sonra aşağıdaki ekran gösterildiği gibi "Settings" bölümüne giriniz,2. "Forwarding and POP/IMAP" bölümüne girerek "Add a forwarding address" butonuna tıklayınız.


3. Açılan yeni pencerede forwarding etmek istediğiniz adresi yazınız.4. Mail adresinizi yazıp "Next" tuşuna tıkladığınız girmiş olduğunuz adrese "Confirmation Code" gönderilecektir.5. Forward etmek isteğiniz adrese gelen "Confirmation Code"u aşağıdaki ekrandaki gibi girip "Verify" ettikten sonra mailler forward ettiğiniz adrese ulaşmaya başlayacaktır.