KASIM 2010
 
 
 
 
"Referandum sonrası Türkiye" Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratik Yönetişim Araştırma Merkezi'nde tartışıldı. .
Koç Üniversitesi Küreselleşme ve Demokratik Yönetişim Araştırma Merkezi'nin organizasyonuyla düzenlenen 'Referandum Sonrası Türkiye'de Demokratikleşme Perspektifleri' konulu panel 21 Ekim, Perşembe günü gerçekleştirildi.

Koç Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Şener Aktürk'ün oturum başkanlığını yaptığı panelde, Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Çarkoğlu, CNNTurk Program yapımcısı ve Milliyet gazetesi köşe yazarı Taha Akyol, Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ergun Özbudun ve Radikal Gazetesi Yazarı, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Binnaz Toprak konuşmacılar arasında yer aldı.
Glodem 'Küreselleşme ve Demokratikleşme Yönetim' Araştırma Merkezi Hakkında
Koç Üniversitesi'nde Küreselleşme ve Demokratik Yönetişim Araştırma Merkezi Eylül 2004'te kuruldu. Dünyanın yüzleştiği problemler, tehlikeler ve fırsatlar git gide küresel bir boyut kazandığından, küreselleşmenin ve küreselleşme aşamalarının sosyal etkileşimlerin bölgesel, ulusal ve yerel boyutları üzerindeki etkisinin kapsamlı ve eleştirel bir biçimde incelenmesinin önemi ve ihtiyacı artmakta. Glodem bu yönde bir platform olmayı ve bu yetki sahasında metodolojik, analitik yaratıcılık ve mükemmeliyet sağlamayı amaçlamakta. Glodem aynı zamanda, küreselleşme ve demokratik yönetişim konularında karşılaştırmalı ve disipliner araştırmaları desteklemekte ve akademik ve araştırma mecraları arasında entelektüel/düşünsel bir paylaşım platformu olarak hizmet vermeyi hedeflemektedir.
 
   
Bilgi Güncelle