Subat 2011 E.bulten
Aylık Elektronik Haber Servisi
MAYIS 2011
 
 
 
 

Psikoloji mezunları bir günlüğüne tekrar öğrenci oldu.

Psikoloji Bölümü ve Mezunlarla İlişkiler Ofisi'nin girişimi ile Koç Psikoloji mezunları 30 Nisan Cumartesi günü Rumelifeneri Kampusunda bir araya geldi ve bir günlüğüne tekrar öğrenci oldu.

Sami Gülgöz hocamızın yaptığı "Hoşgeldiniz" konuşmasının ardından, eskisi gibi aynı sıraları paylaşan mezunlar sevgili hocamız Prof. Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın verdiği "Türkiye'de ve Dünyada Psikolojinin Görünümü" başlıklı sunumu dinlediler.

Odeon'da çekilen toplu fotoğrafın ardından mezunlar yemekhaneye geçerek hocalarımız ve öğrencilerimizle birlikte bir öğle yemeği yediler. Birbirlerini özleyen mezunların sohbetleri Mezunlar Derneği Lokali'ndeki çay-kahve ikramı ile devam etti.

İleride düzenli hale getirmek istediğimiz bu buluşmaları diğer bölümler ve fakültelerle de devam ettirmek arzusundayız. Bu buluşmaların organizasyonlarında yer almak isteyen mezunlarımızı bekliyoruz (mezun@ku.edu.tr).

Psikoloji Mezunları Buluşmasına Katılan Bazı Mezunlarımızın Görüşleri

Psikoloji mezunları buluşmasına çok sevindim. Yurtdışındaki okullarda mezunların birbirleri ile iletişim halinde kaldığını ve birbirlerini hep desteklediklerini görmüştüm. Bence cumartesi biz bunun için bir tohum attık. Networking'in çok önemli olduğu günümüzde, benimle aynı eğitimi almış, benzer vizyonlara sahip insanları tanımak, onlarla alan hakkında sohbet etmek çok değerli. Herkesin ne yaptığını duymak hem cesaretlendirici, hem de iş yönlendirebilmek ve gerektiğinde ortak projeler yapabilmek için çok önemli. Koç Üniversitesi'nin sahadaki temsilcileri olan bizlerin, bu buluşmalardan çok faydalanacağına ve güçleneceğine inanıyorum.

Aslıhan Özcan'05

1.Geleneksel Psikoloji mezunları buluşma günü olağanüstü bir organizasyondu. Şehir hayatının yoğunluğundan buluşmaya vakit bulamadığımız arkadaşlarımızı bir arada görmek, hocalarımızla bir araya gelmek, Koç psikoloji mezunu başka arkadaşlarla buluşmak ve bütün bunları özlediğimiz kampusumuzda yapmak kaçırılmayacak bir fırsattı. Bu buluşmayı her sene iple çekiyor olacağım.

Öykü Büyükdere Sıcakkanlı'06 YL

Arkadaşlarımla ve hocalarımızla birlikte birkaç saat geçirmek çok keyifliydi. Hepimize tanıdık amfide Çiğdem hocamızın konuşmasını dinlemek, hep birlikte yediğimiz öğlen yemeği, Mezunlar Derneği lokalinde bir araya gelip sohbet etmek, kampusa geri dönmek, eski güzel günlere olan özlemimi biraz olsun giderdi. Umarım bu buluşmayı her sene gerçekleştiririz. Güzel organizasyon için herkese çok teşekkürler! 

İrem Güroğlu Utku'10 YL

Bölümümüzün mezunlarını, öğrencilerini ve öğretim üyelerini bir araya getiren bu heyecan verici organizasyona katılımın her geçen yıl daha da büyüyerek devam etmesini diliyor ve bu buluşmayı organize eden bölümümüz 2003 mezunu Güneş İngin'e teşekkür ediyorum. Bu buluşmada bizi mutlu eden birçok kariyer haberi ve yaşam hikayesi duyduk. Daha da çok başarı ve mutluluk haberi ile seneye yine görüşmek üzere.

Fuat Balcı'02