EYLÜL 2010
 
 
University of Florida'da doktora çalışmasını tamamlayan Burcu Demiray (Psikoloji’04) Koç Üniversitesi’ne doktora sonrası çalışma için (post-doc) kabul edilen ilk Koç mezunu oldu.
2004’te Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Burcu Demiray, 2006 yılında Koç Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans derecesi aldı ve University of Florida'ya doktora için kabul edildi. Doktora suresince otobiyografik bellek alanında çalışmalar yapan Burcu Demiray, kişilerin hayatlarından anılarını neden ve nasıl hatırladıklarını araştırdı. 2010 yılı yazında doktora çalışmalarını tamamladıktan sonra doktora sonrası çalışmaları için üniversitemize kabul edildi. Akademik alanda hızla gelişen üniversitemizin 22 lisans programının yanında 18 lisans ve 12 doktora programı bulunmaktadır. Burcu Demiray ise psikoloji bölümüne kabul edilen ilk doktora sonrası araştırmacısıdır.

Amerika'da akademik çalışmalarını sürdüren iki mezunumuz Pelin Kesebir (Psikoloji 2002) ve Rakel Delevi (Psikoloji 2003) yaz okulunda ders verdiler.

Bu yaz, mezunlarımızın mezun oldukları üniversitede ders vermeleri, hocalarımızın kendi öğrencileri ile meslektaş olmaları ve öğrencilerimizin okuldaşlarından ders almaları açısından hoş bir deneyim yaşadık.

Selin Kesebir Kimdir?

Selin Kesebir 2002 yılında üniversitemizin Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu. 2005 yılında Northwestern üniversitesi'nde bilişsel psikoloji master'ını tamamladıktan sonra Virginia üniversitesi'nde sosyal psikoloji doktorasına başladı. çalışmaları ahlak alanına yoğunlaşan Selin Kesebir bu yıl üniversitemizin yaz okulunda Ahlak Psikolojisi dersi verdi.Selin Ağustos ayında Virginia üniversitesi Darden İşletme Okulu'nda araştırmacı olarak göreve başlayacak ve okulun davranışsal araştırma laboratuvarının kurulmasında rol alacak.

Rakel Delevi Kimdir?

Rakel Delevi 2003 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. 2005 yılında Syracuse Üniversitesi'nden Evlilik ve Aile Terapisi (Marriage and Family Therapy) alanında master derecesi aldı, ardından doktora çalışmaları için Florida State Üniversitesi'ne geçti. Bu üniversiteden 2008 yılında yine Evlilik ve Aile Terapisi alanında doktora derecesi aldı. 2009'dan beri California State Üniversitesi Los Angeles Kampusu Child and Family Studies bölümünde Assistant Professor olarak görev alıyor ve Los Angeles'ta Aile ve Evlilik Terapisti olarak çalışıyor. Araştırma konuları içinde evlilik öncesi ilişkiler, ilişkilerde çatışma ve kültürün romantik ilişkiler üzerindeki etkileri yer almaktadır.

Koç Üniversitesi yaz okulunda beş hafta süresince PSYC 350 (Introduction to Marriage and Family Therapy) dersi verdi. 

Bu gurur verici haberi mezunlarımızla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. İş ve özel hayatınızla ilgili paylaşmak istediğiniz güzel haberleri bu sayfalardan okuldaşlarımıza duyuracağız. Güzel haberlerinizi mezun@ku.edu.tr adresine bekliyoruz.