|
|
|
Kampüste spor ruhu… |
Spor
dolu yoğun bir dönemin sonunda üniversite spor
takımlarımız çeşitli resmi ve özel turnuvalarda
dereceler elde ettiler.
Eylül ayında yeni
öğretim yılına başlayan okulumuzda spor takımları
seçmeleri ile spor aktiviteleri start aldı. Bu
seçmelerde yeni girişli hazırlık ve 1. Sınıf öğrencileri
arasından seçilen adaylar antrenmanlara
başladılar.
Kasım ayı içinde başlatılan
17. Geleneksel Koç Üniversitesi Futbol
turnuvasına yoğun ilgi vardı, toplam 45
takım'ın kabul edildiği bu turnuvada 450 sporcu mücadele
etti, bu sporcuların arasında öğrenciler, mezunlar,
akademik ve idari personel de yer aldı. Toplam 64 maç
süren bu turnuvanın aralık ayı içinde finalleri
oynadı.
Bu yıl 12.'si düzenlenen Mavi kupa
basketbol şampiyonasında erkek takımımız ilk 8'e
kaldı.
Hentbol erkek takımımız
Aralık ayında düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig grup
birinciliğinde grubunda 3. Oldu.
Kürek
takımımız 29 Ekim 2009 tarihinde katıldığımız
Cumhuriyet Kupası Kürek Yarışlarında aşağıdaki sonuçları
elde etti:
Genç B Erkekler 2-(iki tek): |
5. (5 Ekip Arasında) |
Üniversite Erkekler 4X (dört çifte): |
2. (6 Ekip Arasında) |
Üniversite Erkekler 1X (tek çifte): |
5. (10 Ekip Arasında) |
Üniversite Erkekler 8+ (sekiz tek) : |
3. (6 Ekip
Arasında) |
Basketbol
bayan ve erkek takımlarımız geçtiğimiz dönem
Türkiye üniversiteler arası 2. Lig müsabakasında 2.
olarak 1. Lige yükseldiler.
Basketbol
erkek takımımız ise 6. Ayva kupası basketbol
şampiyonasında da 3. oldu.
Okul içi turnuvalarda
bu yıl 17.'sini düzenlediğimiz Koç üniversitesi
Basketbol turnuvasında heyecanlı ve çekişmeli
geçen maçlar oynandı.
Snowboard erkek
takımı Türkiye 3.'sü oldu, ferdi kategoride ise
Eren Mergen Türkiye 3.'sü oldu.
Snowboard
bayan takımı ise takım halinde Türkiye 4'sü
oldu.
Basketbol bayan takımı 1.
Lig müsabakalarında 2. oldu.
Basketbol
Erkek takımı 1. Lig müsabakalarında 5. oldu,
Mavi Kupa basketbol turnuvasında ise ilk 8 takım arasına
kalma başarısını gösterdi, Ayva kupası basketbol
birinciliğinde ise yarı finale yükseldi, yarı final
maçları ilerleyen tarihte
oynayacaktır.
Tenis bayan takımı
1. Lig müsabakalarında 2. oldu ve gelecek yıl Süper
lig'de mücadele etme hakkını kazandı.
Tenis
erkek takımı ise 2. Lig müsabakalarında grup 2.
oldu.
Eskrim bayan takımından
Selen Duru flöre dalında Türkiye 3.'sü oldu.
1-2
Mayıs tarihlerinde Sapanca Kırkpınar Parkurunda
yapılan Bahar Kupası Kürek Yarışlarında Kürek
Takımımızın aldığı sonuçlar ise şöyle:
1
Mayıs 2010 Büyük B Erkekler 4- ( dört tek) 3. (Yağız
Erbay-Oğuz Erdoğan-Hakkı Özkan-Gözay Yağız) Büyük B
Erkekler 8+ (sekiz tek) 3. (Alp Alper-Gökhan Özoğur-Emre
Gül-Ata Enderer-Seymen Ekinci-Yağız Erbay-Oğuz
Erdoğan-Hakkı Özkan-Gözay Yağız) Büyük B Erkekler 2X
(iki çifte) Eleme grubundan çıkamadı (Emre Gül-Seymen
Ekinci) Büyük B Erkekler 1X (tek çifte) Eleme gurubundan
çıkamadı (Gökhan Özoğur)
2 Mayıs 2010 Büyük A
Erkekler 1X (tek çifte) 6. (Gökhan Özoğur) Büyük A
Erkekler 4- ( dört tek) 4. (Yağız Erbay-Umar
Bedisel-Hakkı Özkan-Gözay Yağız) Büyük Bayan 1X (tek
çifte) Yarışı tamamlayamadı ( 1. Gelen ekiple arasında
90 saniye fark olduğunda sıralamaya alınmıyor) (Burcu
Bacanak) Büyük A Erkekler 8+ (sekiz tek) 4. (Alp
Alper-Gökhan Özoğur-Emre Gül-Umar Bedisel-Seymen
Ekinci-Yağız Erbay-Oğuz Erdoğan-Hakkı Özkan-Gözay Yağız)
15 – 17 Mayıs tarihleri arasında Denizli
Pamukkale üniversitesinde düzenlenen “Koç Fest
Üniversite Spor Oyunları” kapsamında yer alan Su topu
Türkiye şampiyonasında üniversite erkek Su topu
takımımız 11 takımın yer aldığı bu zorlu
müsabakada Türkiye 3.'sü olarak büyük bir başarıya imza
attı.
Geçtiğimiz
yıl mütevazı bir kadro ile kurulan takımımız Türkiye 5.
olarak dikkatleri üzerine toplamıştı, bu yılda burslu
öğrencilerden kurulu takımlara karşı çok iyi bir
mücadele örneği vererek 3.'lük kupasına
ulaştılar.
Step bayan takımımız
ise Üniversitelerarası Türkiye Jimnastik birinciliği,
Step kategorisinde üniversitemizi başarı ile temsil
etti.
Tüm
takımlarımızı gösterdikleri üstün performans ile
okulumuzu en iyi şekilde temsil ettikleri için tebrik
ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
17. KOÇ ÜNİVERSİTESİ
BASKETBOL TURNUVASI |
|
Turnuva Katılan Takım Sayısı |
: |
16 |
Turnuvaya Katılan Oyuncu Sayısı |
: |
192 |
Turnuvada Oynatılan Maç Sayısı |
: |
28 | |
TURNUVA
ŞAMPİYONU: SEKSİ PANDALAR Burak
Yıldırım, Can Durukal, Kerem Caymaz, Gal Hulli,
Anıl Uğur, Tolga Kara, Can Güçeri, Onur Erdemol,
Yiğit Tunç, Mehmet Tuna
TURNUVA II.
MAVİ YEŞİL ALGLER Ömer Gürkan, Burak
Saltık, Tuğrul Köseoğlu, Yunus Ertan, Barlas Koç,
Türker İncir, Turgut Meral, Tarık Başbuğoğlu,
Mehmet Atal, Efe Derinçay, Koray Erbaş, Kadir
Çetin
TURNUVA III.
REZERVE Fatih Taluk, Ege Kanber,
Marcus Baker, Özer Ege Seymen, Berk Mülayim,
M.Berker Özbek, Orçun Can, Alessandro Eller, Onur
Özman, Koray İzci |
17. KOÇ ÜNİVERSİTESİ FUTBOL
TURNUVASI SONUÇLARI |
|
Katılan Takım Sayısı |
: |
45 |
Katılan Oyuncu sayısı |
: |
450 |
Oynatılan Maç sayısı |
: |
64 maç |
En farklı maç |
: |
AC COMPRADORS : 18 - KAZANCILAR :
1 |
En gollü maç |
: |
YENİÇERİLER
: 13 - GX2 : 6 |
En çok gol atan takım |
: |
AC.COMPRADORS : 59
gol |
Bir maçta en çok gol atan
oyuncular: |
İSMAİL GÜREL |
- |
AC COMPRADORS |
: 6gol |
CAN DENİZ DEMİREL |
- |
L.A BOYS |
: 6gol |
ESAT KAHYAOĞLU |
- |
SPORTING URFA |
: 6gol |
HAKAN ERDOĞAN |
- |
COMMANDOS 2 |
: 6gol |
| |
Turnuva
Şampiyonu: AC COMPRADORS İsmail
Gürel, Selim Önengüt, Ergün Nacargil, Cem Kevenk,
Sinan Kara, Murat Yalçın,Ersay Pembe ,Tolga
Yeşildağ, Sedat Aydın, Recep Kaş
Turnuva ikincisi: ÜÇ
BACAKLILAR: Yusuf Erboy, Altu
Albayrak, Emir Hıdır,Ali Baysal, Ali Tunaboylu,
Mert Avcı, Dündar Yumlu, Arca Akalın, Oğul
Saraçoğlu, Gür Özbelge
Turnuva
Üçüncüsü: YENİÇERİLER: Caner
Küçüksolakoğlu, Hakan Hitay, Haluk Aksan, Yarkın
Doğanbey, Bahadır Aydın, İ.Cem Öztürk, Bülent
Ulusal, Eren Güler, Erdem Sağır, Mertcan
Köse |
| |
|
|
|
| | |