KUMED AKADEMİ İLE YENİ DÖNEM
25
Şubat 2022, Cuma

2021 yılında başladığımız KUMED Akademi Sertifika Programları yeni dönemde, yepyeni içeriklerle devam ediyor.

Habere Git
ODD x KUMED
25
Şubat 2022, Cuma

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak sosyal sorumluluk alanında desteğimize devam ediyoruz. Okul Destek Derneği Gönüllü Koordinatörü, 2006 MBA mezunumuz Evren Büyük Kepkep ile 2011 Ekonomi mezunumuz, dernek üyemiz ve aynı zamanda Aslı’nda Hayat kurucusu, Anadolu Bursiyerleri Program Yöneticisi Aslı Yantra çok değerli bir Sivil Toplum Sohbeti gerçekleştirdi. 

Habere Git
Kitap – Aşkla Çalışmanın Politikası: Video Oyun Endüstrisinde Hayaller ve Güvencesizlik Gerçeği
23
Şubat 2022, Çarşamba

Ergin Bulut’un üç yıllık saha çalışmasından yola çıkarak kaleme aldığı “Aşkla Çalışmanın Politikası”, Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlandı. Eğlenceli bir geleceğe karşı oyunbozanlık etmeye yönelik derinlikli ve provokatif bir çağrı!

Habere Git
Koç Üniversitesi’nden Bir İlk: Gelecekte Nasıl Göreceğimizi Gösteren Aygıt Geliştiriliyor
23
Şubat 2022, Çarşamba

Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Ürey ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Afsun Şahin, Avrupa İnovasyon Konseyi (EIC) tarafından verilen “EIC Geçiş” desteğini almaya hak kazandı.

Habere Git
KÜ Çocuk Kitap- Protesto
27
Ocak 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) tarafından yayımlanan “Protesto”, çevre duyarlılığı konusunda bir sessiz çığlığı duyuruyor bizlere. 

Habere Git
Kalp Rahatsızlıklarını Önceden Haber Verecek “2. Şans’a” AB’den Destek Geldi
27
Ocak 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker, “Sürekli Kardiyak Ölçümü Amacıyla Kablosuz ve Biyobozunur İmplant Geliştirilmesi” adlı projesiyle Avrupa Araştırma Konseyi’nden (European Research Council - ERC) 2,5 milyon avro destek almaya hak kazandı.

Habere Git
Yenal Gül’08 ile Ofis Voyvoda Hakkında Konuştuk
27
Ocak 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden 2008 yılında mezun olan Yenal Gül ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yenal Gül'08 ile Galata'dan ve kendi girişimi olan Ofis Voyvoda'dan bahsettik. Bu keyifli sohbetimizin detaylarına röportajımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. 

Habere Git
Teri (Palombo) Nudelman’00 ile Astroloji Hakkında Röportaj
27
Ocak 2022, Perşembe

Koç Üniversitesi 2000 Ekonomi Bölümü mezunlarından Teri (Palombo) Nudelman ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Mezunumuz Teri Nudelman'00 ile astroloji ve kendi girişimi olan amethystastrotarot.com hakkında konuştuk. Sohbetimizin detaylarını bu röportajda bulabilirsiniz.

Habere Git
Seda Ünsar’99 ile “Düşüş” İsimli Kitabı Hakkında Konuştuk
28
Aralık 2021, Salı

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu Seda Ünsar'99 ile yeni kitabı "Düşüş" hakkında ve yazarlık macerası hakkında konuştuk. Seda Ünsar'a ve kitabı "Düşüş"'e dair tüm detayları röportajımızda bulabilirsiniz.

Habere Git
KİTAP – TEVFİK FİKRET
27
Aralık 2021, Pazartesi

Turgut Çeviker’in hazırladığı “Tevfik Fikret” kitabı, 106 yıl sonra ona farklı açılardan bakan bir armağan. Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) yeni dizisi “Armağan Kitaplar”ın da ilk kitabı aynı zamanda...

Habere Git
2021 Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Prof. Dr. Ali Hortaçsu’nun Oldu
27
Aralık 2021, Pazartesi

Türkiye’nin yetiştirdiği, evrensel bilgi birikimine katkıda bulunan başarılı bilim insanlarını ödüllendiren, “Koç Üniversitesi Rahmi M. Koç Bilim Madalyası” 2021 yılı ödülü düzenlenen online törenle takdim edildi

Habere Git
Silikon Vadisi’nin Başarılı Girişimcisi Şahin Boydaş’05 ile Röportaj
27
Aralık 2021, Pazartesi

Silikon Vadisi’nin başarılı girişimcilerinden Şahin Boydaş’05’in yeni bir başarı haberini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Şahin ile girişimcilik hikayesi, RemoteTeam’in Gusto’ya satışı ve sonrasındaki planları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Habere Git