Mezun Panelleri

2006 Bahar döneminde Mezunlar Derneği girişimiyle başlatılan Mezun Panelleri, Bahar 2010 döneminden beri Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Mezunlar Derneği, Kariyer Gelişim Merkezi ve Öğrenci Konseyi işbirliği içerisinde gerçekleştiriliyor. Mezun Panelleri ile iş dünyasının farklı alanlarından ve farklı sektörlerden gelen mezunlarımız deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşıyorlar. Kariyer Günleri’nden farklı olarak bu panellerde mezunlarımız şirket tanıtımı yapmıyor, kendi kişisel deneyimlerini okuldaşları ile paylaşıyor ve öğrencilerimize tavsiyelerde bulunuyorlar.

15 / 12/ 2016
Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışan mezunlarla panel gerçekleştirildi.

Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmayı düşünen öğrencilerimiz mezunlarla buluştu.

Devamı

20 / 12/ 2015
Mezun Panelleri’nde tecrübelerinizi paylaşmak ister misiniz?

Öğrencilerimizle hikayenizi paylaşmak, edindiğiniz tecrübeleri anlatmak isterseniz sizleri önümüzdeki dönem üniversitemize davet ediyoruz.

Devamı

12 / 05/ 2015
Hemşire mezunlar "Şiddet"i tartıştı

Modern Hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen ilk Hemşirelik Yüksek Okulu Mezunlar Paneli’nde üç uzman mezunumuz Şiddet konusunu ele aldı. Panelistlerden olan Uzm. Hemşire Begüm Yalçın’08 panel hakkında yazdı.

Devamı

01 / 09/ 2014
Yeni Dönem Yeni Mezun Panelleri

Yeni dönemle birlikte Mezun Panelleri’ne kaldığımız yerden devam ediyoruz. Panellere katılarak bilgi ve deneyimlerinizi öğrencilerimiz ile paylaşmak istemez misiniz?

Devamı

18 / 12/ 2013
Güz’13 üç panelle devam etti

Dönem boyunca mezunların desteği ve öğrencilerin ilgisi ile üç yeni panel gerçekleştirdik. Otomotiv, Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunları ve Makine Mühendisleri panelleri ilgili kulüplerin ortaklığında düzenlendi.

Devamı

12 / 11/ 2013
Güz 2013 Mezun Panelleri Otomotiv sektörü ile başlıyor.

Otomotiv sektöründen mezunlarımızın katılacağı dönemin ilk Mezunlar Paneli 12 Kasım Salı günü saat 18.30’da Mehmet Anamur'01, Kağan Dağtekin'05 ve Ertuğrul Deniz Akbay'07ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Devamı

03 / 05/ 2013
Bahar 2013 döneminde üç yeni panel yaptık.

Bahar 2013 döneminde öğrencilerimizin ilgi ve istekleri yönünde üç yeni panel gerçekleştirdik. Mezunlar Derneği, Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Öğrenci Konseyi’nin işbirliğinde gerçekleşen panellerin konuları Medya, Bankacılık ve Hukuk’tu.

Devamı

18 / 12 / 2012
Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunları ve öğrencileri Mezunlar Paneli'nde buluştu.

Geçen yıl Koç IEEE Kulübü ile ortak olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunları panelinin ikincisini öğrencilerimizden gelen istek üzerine Zeynep Öztürk'06, Sinan Tekincan'07 ve Nuri Özer'08 in katılımı ile gerçekleştirdik. Öğrencilerin bölüm, sektör ve iş yaşamına dair sorularının cevaplandığı panelin moderasyonunu kulübün başkanı Hasan Can Akça'14 üstlendi.

Devamı

18 / 10 / 2012
Akademi'de üç ayrı deneyim

2012 yılının ilk mezunlar panelinde akademik hayattan üç farklı deneyimi öğrencilerimizle paylaştık. Panele 2001 Psikoloji mezunu Çağla Aydın, 2006 Bilgisayar Mühendisliği mezunu Nihal Dindar ve 2008 Uluslararası İlişkiler mezunu Nihan Memişoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Devamı

02 / 04 / 2012
Mezun Panelleri'nin konukları Kimya-Biyoloji Mühendisliği mezunlarıydı.

Yaşam Bilimleri Topluluğu ve Mezunlarla İlişkiler Ofisi işbirliğiyle ilk kez olarak Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Mezunlar Paneli düzenlendi. Panel 2 Nisan 2012 tarihinde öğrencilerin de yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Mezunlarımız iş dünyası ve sektördeki deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştılar...

Devamı

12 / 03 / 2012
İlgi Alanını Kariyere Çeviren Mezunlar

İlgi alanını kariyere çeviren mezunlarımızdan Refika Birgül'02, Serhan Vardarlı'03 ve Kuntay Alpman'03 "Mezunlar Paneli"nde buluştu, deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı...

Devamı

30 / 11 / 2011
Mezunlarımız panellerde deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmaya devam ettiler.

Dönemin ilk paneli olan Danışmanlık panelinin ardından Öğrenci Konseyi ile ortaklık içerisinde Girişimcilik paneli, Mühendislik Fakültesi ile Endüstri Mühendisliği Mezunları paneli ve IEEE Kulübü ile ortak Elektrik-Elektronik Mühendisliği Mezunları panelini gerçekleştirdik....

Devamı

26 / 10 / 2011
Mezunlar Paneli: Danışmanlık

Bu dönemki ilk Mezunlar Panelimiz yine Danışmanlık alanındaydı. Geçtiğimiz yıl öğrencilerimizin büyük ilgisini çeken paneli bu defa yine sektörün önde gelen şirketlerinde çalışan farklı mezunlarımız ile gerçekleştirdik....

Devamı

15 / 12 / 2010
Mezun Panelleri devam ediyor: Finans, İnsan Kaynakları, Danışmanlık

Mezun Panelleri'ne konuşmacı olarak katılan mezunlarımız iş dünyası ve sektördeki deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştılar....

Devamı