Diploma İşlemleri

Eski öğrenci bilgi sistemi ve mezun veri tabanı KUAIS mezunlarımızın dışarıdan erişimine kapatılmıştır. Diploma, transcript gibi belge ve GPA bilgileri vb. talepleriniz için registrar@ku.edu.tr adresine e-mail göndermenizi rica ederiz. 

Mezunlarla İlişkiler Ofisi olarak diploma ve transcript alımları ile ilgili resmi taleplere cevap verememekteyiz. Diploma kopyası ve transcript talepleri ve noter onayları için lütfen Kayıt ve Kabul Direktörlüğü ile iletişime geçiniz. Kayıt ve Kabul Direktörlüğü'nün iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Diploma ve Geçici Mezuniyet Belgesi

Diploma ve geçici mezuniyet belgesinin teslimi çıkış işlemlerinin tamamlanması neticesinde gerçekleşmektedir. Çıkış işlemleri için , öncelikle Kayıt Kabul Direktörlüğün’den takip edebileceğiniz ‘çıkış işlemleri formu’ ile gerekli departmanlardan ‘borcu yoktur’ (Kütüphane ve Mali İşler); İşletme Müdürlüğünden kep-cüppe, CIT’den lap top teslim ettiğinize dair onaylar alınarak form üzerinde işlem yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi  Play kartınız var ise, okuldaki veya herhangi bir Yapı Kredi Şubesinden ID özelliğini kapattırıp yine aynı şekilde form üzerinde onaylatmanız gerekmektedir. Ayrıca öğrenci ID kartınızı da Kayıt Kabul Direktörlüğüne teslim etmelisiniz, bu yüzden mutlaka  yanınızda bulundurmalısınız. Öğrenci Id kartınızın kayıp vb. durumlarında  ise herhangi bir Yapı Kredi şubesine ‘kayıp öğrenci kartı bedeli’ adı altında kayıp kart ücretini yatırdıktan sonra dekontu Kayıt Kabul Direktörlüğü’ne iletmelisiniz.

Tüm bu işlemleri tamamlamanız halinde; tarafımızdan ‘diplomanız hazırdır’ maili aldıysanız diplomanızı, henüz mezuniyetiniz nihayetlendi ise ‘geçici mezuniyet belgenizi’ aynı gün içerisinde teslim alabilirsiniz.

Bütün süreç toplamda 30 dakika kadar sürmektedir. Aklınıza  takılan bir konuda Kayıt ve Direktörlüğü’ne giderek ayrıntılı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Çıkış işlemleriniz bilgilerinizi KUSIS üzerinden güncellemeniz ile neticelenir. Bilgilerinizi tarafınıza elden ileteceğimiz yönergeyi takip ederek ofisimizde bulunan bilgisayarlar üzerinden güncelleyebilirsiniz. Bilgilerinizi önceden güncelleyerek bir çıktısını getirmeniz de yeterli olacaktır.
Bilgi güncelleme yönergesi için lütfen tıklayınız.

Diploma ve geçici mezuniyet belgeleri belirteceğiniz bir adrese ücret alıcı kargolanarak tarafınıza iletilebilir. Bu işlemi yapabilmemizin koşulu kargolama esnasında oluşabilecek kaybolma vb sıkıntılara dair sorumlulukları üstlendiğinizi belirtir bir dilekçeyi tarafımıza imzaladıktan sonra iletmenizdir. Dilekçenizi taratıp mail yolu ile paylaşabilir ya da 0212 338 1288’e faks yolu ile iletebilirsiniz. Diplomalar kaybolmaları halinde bir kereye mahsus hazırlanabildiğinden bu konuya hassasiyetle yaklaşılmaktadır. Belgeleriniz bilgilerini registrar@ku.edu.tr’e mail yolu ile bildirdiğiniz bir yakınınıza da çıkış işlemleriniz tamamlandıktan sonra iletilebilir.

Kayıp diploma yönergesi için lütfen tıklayınız.
 

Transcript

Tüm mezunlarımız ücretsiz bir şekilde transkriptlerini alabilirler. registrar@ku.edu.tr adresine talebinizi bildirebilir, , belgenizi en erken talep ettikten bir gün sonrasında teslim alabilirsiniz. Sizin yerinize ismini bize önceden bildireceğiniz bir yakınınız da belgenizi teslim alabilir ya da kargo ile ücret alıcı postalama yapabiliriz. Gönderinin bizim tarafımızdan yurt dışına direkt olarak yapılmasını isterseniz, adını ve adresini vereceğiniz okullara, ücretini önceden sizin ödemeniz şartı ile yapılır.

Yapı Kredi Bankası Koç Üniversitesi Şubesi TR55 0006 7010 0000 000042 495658 no'lu hesaba ücreti ‘’postalama ücreti’’ açıklaması ile yatırıp, dekontu 0212 338 1288 no'lu faksa (dekontun koyu bir fotokopisini çektikten sonra) gönderebilir veya registrar@ku.edu.tr adresine email gönderebilirsiniz.

Ülkelerin güncel DHL ücretlerini Posta Merkezimizden öğrenebilirsiniz(0212 3381258.)

Disiplin Bilgisi Belgesi

Disiplin bilgisi belgesi okula kayıt ve mezuniyet tarihinizi içermekte ve öğrenci belgesi formatında düzenlenmektedir. Ancak belgenin en altında geçici mezuniyet belgesi yerine kullanılamayacağı bir cümle ile belirtilmektedir. Disiplin bilgisi belgesini talep edebilmek için registrar@ku.edu.tr’e mail atabilir ya da KUSIS üzerinden öğrenci belgesi başlığı altında talepte bulunabilirsiniz. Belgenizi en erken talep ettikten bir gün sonrasında teslim alabilirsiniz.