26 Mart 2014 

Koç Üniversitesi’nden “Bilime Övgü”

Bilimsel yayınlarıyla bilgi üretimine katkıda bulunmayı amaç edinen Koç Üniversitesi Yayınları, Koç Üniversitesi’nin 20. Yılı kapsamında “Bilime Övgü” kitabını okuyucularla buluşturdu.

Kuruluşunun 20. yılını kutlayan Koç Üniversitesi, üniversite bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel araştırma ve çalışmaları “Koç Üniversitesi’nin 20. Yılı Nedeniyle Bilime Övgü Bir Üniversite’nin Hayatından Rastgele Kesitler ve Disiplinlerarası Sohbetler” adlı kitapta topladı.

Kitabın görsel kurgusu üniversitenin hayatını sessiz bir şekilde, öğrencilerin gözünden öykülerken, editoryal kurgusu 1993-2013 yıllarını kapsayan yirmi yıllık dönemdeki önemli bazı bilimsel ve toplumsal gelişmeleri örnekleyerek, üniversitenin çeşitli fakültelerini temsil eden 36 öğretim üyesinin katıldığı ve Teknoloji ve Mutluluk, Doğa ve Adalet, Makina ve Beden gibi üst başlıkların disiplinlerarası bir anlayışla ele alındığı bilimsel sohbetlere yer veriyor.

Koç Üniversitesi Yayınları tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan ve ‟niyeti merak gidermek değil merak uyandırmak olan” Bilime Övgü kitabının yapım koordinasyonunu Bek Tasarım, editörlüğünü Suna Altan, tasarımını Bülent Erkmen üstlendi.

http://www.kocuniversitypress.com/books/bilime+ovgu:+bir+universitenin+h...