17 Ocak 2014 

Koç Üniversitesi CEMS MIM öğrencileri Barselona’da diplomalarını aldılar

Türkiye’den tek üniversite olarak ortaklığımızı sürdürdüğümüz CEMS Birliği ile yürütmekte olduğumuz CEMS MSc in International Management Programı’nı başarı ile tamamlayan yirmi öğrencimiz, geçtiğimiz ay sonunda Barselona/İspanya’da gerçekleştirilen ve CEMS Birliği’nin 25. Yıl Kutlamalarını da kapsayan görkemli bir törenle diplomalarını aldılar.

1988 yılında kurulan CEMS Birliği beş kıtadan, yirmi dokuz önde gelen işletme okulu, altmış dört çokuluslu şirket ve dört sivil toplum örgütünü aynı çatı altında birleştirerek, sınırların giderek yok olduğu iş dünyasına yetkin liderler yetiştiriyor ve toplamda 8700 mezunu ile sürdürülebilir ve güçlü bir network ağı sunuyor.

Bir dönemlerini Koç Üniversitesi’nde, diğer dönemlerini ise yirmi sekiz CEMS okulundan birinde geçiren öğrenciler, kendi ülkelerinin dışında başvurdukları on dört haftalık şirket stajlarının ardından mezun olmaya hak kazanabiliyorlar.

Tüm CEMS paydaşlarına katma değer yaratma potansiyeli yüksek olan çokuluslu şirketlerle kurulacak kalıcı işbirliklerini oldukça önemseyen CEMS Birliği’ne Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün dahil olması ile Arçelik ve Fung Management, Türkiye’den “Kurumsal Ortak” olarak katıldılar.

Mezuniyet fotoğrafları için: http://www.flickr.com/photos/cems_alliance/

Mezuniyet görüntüleri için: http://vimeo.com/81798346