Mezunlardan Haberler

20/ 02 / 2019
Kahramanmaraş’ta saklı bir cennet: Başkonuş Yaylası

2011 ve 2015 Endüstri Mühendisliği mezunlarımız Aslı Demir ve Serhan Erdoğanyılmaz Kahramanmaraş’a yerleşerek Başkonuş Yaylası’nın işletmesini üstlendiler. Aslı ve Serhan’la bir araya gelerek Kahramanmaraş’a yerleşme süreçleri ve Başkonuş Yaylası hakkında konuştuk.

Devamı

18/ 02 / 2019
Mecliste bir Koçlu: Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’12

24 Haziran 2018’de gerçekleşen genel seçimler ile Bartın’ın ilk kadın milletvekili ve CHP grubunun en genç milletvekili olarak meclise giren mezunumuz Aysu Bankoğlu’12 ile seçimlerdeki kampanya süreci ve meclisteki deneyimleri hakkında konuştuk.

Devamı

03/ 01 / 2019
Mustafa Keskin’15 ve Rehber Köpek Tabs

2015 mezunlarımızdan Mustafa Keskin ile bir araya geldik ve rehber köpek edinme süreci hakkında konuştuk. Mustafa tüm toplumu ve mezunlarımızı engelliler ve rehber köpekler konusunda daha farkında olmaya davet ediyor.

Devamı

19/ 10 / 2018
Hilal Başer’den Ankara’da üçüncü nesil bir kahve dükkanı: Hill Son's Coffee

2012 mezunlarımızdan Hilal Başer İstanbul’daki kurumsal hayatının ardından Ankara’ya geri dönerek üçüncü nesil kahve dükkanı Hill Son's Coffee’yi açtı. Kullandıkları kahve çekirdekleri konusunda oldukça iddialı olan Hilal’le kariyer yolculuğu hakkında konuştuk. Ankara’ya yolu düşen tüm mezunlarımıza Hill Son's Coffee’ye uğramalarını öneriyoruz.

Devamı

10/ 10 / 2018
Bu yıl kaybettiğimiz mezunumuz Mustafa Okan İnceer’99 anısına…

Koç Üniversitesi Mezunları Ailesi olarak, aramızdan zamansız ayrılan sevgili mezunumuz Mustafa Okan İnceer’i başarılarıyla hatırlamayı ve anısını yaşatmayı arzu ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda Okan Bey’in sınıf arkadaşı Sn. Fulya Uğur Güçlü’99’un 1999 Mezunları Sınıf Kampanyası’na Okan İnceer’99 anısına bağış alarak Okan Bey’in ismini 5 yıl boyunca üniversitemizde okuyan bursiyerimiz aracılığıyla yaşatmaya başlamıştık. Şimdi ise Okan Bey’in ablası Sn. İlkay İnceer aracılığıyla sevgili mezunumuzu daha yakından tanıyor; hayatı ve başarıyla yarattığı marka hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Devamı

20/ 09 / 2018
Koç’lu iki ortaktan öğrencilere fırsatlar: Öğrency

2010 mezunumuz Sinem Kurnaz Günaydın ve 2015 mezunumuz Arda Ulusoy ile bir araya geldik; kariyer yolculukları ve üniversite öğrencilerine fırsatlar sunan yeni kurdukları girişimleri Öğrency hakkında konuştuk.

Devamı

11/ 06 / 2018
KUMED ile yeni bir işbirliği: İsmet Öztanık’tan Ferko Signature

KUMED,2007 mezunumuz İsmet Öztanık ile gerçekleştirdiği keyifli röportajda, yeni işbirlikleri ve Assembly markasının yönetimindeki Ferko Signature’de KUMED üyeleri adına ayrılan avantajlardan konuştu. 5 Temmuz’da Ferko'da gerçekleştirilecek teras buluşması için şimdiden çok heyecanlıyız. Detaylı bilgi ve işbirlikleri için alumni@ku.edu.tr üzerinden derneğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Devamı

05/ 06 / 2018
Kurumsal hayatı yelkene taşıyan şampiyon mezun: Güray Zünbül’07

2007 Psikoloji mezunumuz, dünya yelken şampiyonu Güray Zünbül bile bir araya geldik, iş dünyasındaki deneyimlerini yelken ile birleştirerek kurduğu Corporate & Sailing & Coaching’i bir araya getiren yeni şirketi Co.Sailing hakkında görüştük.

Devamı

23/ 05 / 2018
2011 mezunu Alper Akal’dan bir çocuk kitabı: Spor Gezginleri 1-Kaçış Oyunu

2011 yılında Hukuk bölümünden mezun olan Alper Akal’ın, spor ve yazma tutkularını bir araya getirmesiyle oluşan kitabı Spor Gezginleri 1-Kaçış Oyunu raflardaki yerini aldı. Alper’le bir araya gelerek çocuk edebiyatına ilgisinden, spor geçmişinden ve bundan sonrası için planlarından söz ettik.

Devamı

20/ 04 / 2018
Küllerinden doğan Anka: Pilot Mehmet Göksenin Çetintaş’11

2011 mezunumuz Aslı Yantra, çocukluk hayalini gerçekleştirip pilot olan 2011 İşletme mezunumuz Mehmet Göksenin Çetintaş ile bir araya geldi ve çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Pilotlukla ilgili hemen hemen hepimizin aklındaki soruları bu röportajda bulabileceksiniz.

Devamı

15/ 03 / 2018
Kokopelli’yi şehre getiren mezunlar: Yasemin’06 ve Elif’06

Yolları ilkokuldan beri ayrılmayan 2006 mezunlarımız Elif Oğuzbal Çatıkkaş ve Yasemin Kurtulmuş Kırkağaçlıoğlu, yeni girişimleri Kokopelli Şehirde ile yetişkinler ve çocuklar için sürdürülebilir yaşam ve ekoloji odaklı atölye ve eğitimler sunuyorlar. Elif ve Yasemin keyifli bir sohbet ile Kokopelli Şehirde’yi anlattılar ve şehirde yaşasan çocuklu ailelere önerilerini paylaştılar.

Devamı

07/ 02 / 2018
Kanser Savaşçılarımız: Hanife Ebru Dönmez’07 ve Gizem Tokça’11

Hemşirelik Fakültesi’nden 2007’de mezun olan Hanife Ebru Dönmez ve 2011’de mezun olan Gizem Tokça’nın yolları Kanser Savaşçıları Derneği ile kesişmiş. Farklı projelerde görevler alan Ebru ve Gizem ile 2008 mezunumuz Begüm Yalçın görüştü ve gönüllü çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Devamı

12/ 01 / 2018
Koç Üniversitesi yurtlarından ortaklığa: Deux Lapins

2005 Ekonomi mezunumuz Bige Duyulmuş ve 2006 İşletme mezunumuz Müge Yaşar yurtlarda başlayan dostluklarını yeni kurdukları girişimleri Deux Lapins’e taşıdılar. Bige ve Müge ile bir araya gelerek odağında sadelik ve fonksiyonellik olan markaları hakkında konuştuk.

Devamı

09/ 01 / 2018
Zeynep Keleş'ten Gaea Restoran

Aile şirketinde kazandığı deneyimleri yeme-içme sektöründe pekiştiren Endüstri Mühendisliği mezunumuz Zeynep Keleş İntema Yaşam Merkezi’nin içinde açtığı yeni restoranı Gaea ile mutfağı hayatın kalbine yerleştiriyor. Zeynep ile bir araya gelerek kariyer hikayesi ve Gaea Restoran hakkında konuştuk.

Devamı

13/ 12 / 2017
Mezunlardan üç yeni kitap

2002 mezunumuz Birce Gürbaşkan’ın yazdığı “Rubikon: Bir Reklamcılık Efsanesi Süheyl Gürbaşkan ve İstanbul Reklam”, 2003 mezunumuz Suzi Amado’nun yazdığı, 2004 mezunumuz İpek Yeğinsü’nün illüstrasyonlarını yaptığı "Ruhuna Pansuman" ve 2004 mezunumuz Kaan Varnalı’nın yazdığı "Müşteri Deneyimi" kitapları raflarda yerlerini aldı.

Devamı

24 / 10 / 2017
Kariyerinin başında bir Koç: Ayça Balaban’16

Genç yaşında profesyonel koçluğa yönelen 2016 İşletme mezunumuz Ayça Balaban ile biraraya gelerek koçluk ve Ayça’nın kariyer hedefleri hakkında konuştuk.

Devamı

19 / 10 / 2017
Silikon Vadisi’nde öğrenci-mezun işbirliği: Şahin Boydaş’05 ve Engin Kurt

Silikon Vadisi’nde çalışma hayalleri olan öğrencimiz Engin Kurt, girişimci mezunumuz Şahin Boydaş’05 sayesinden bu hayaline kavuştu. Geçen yaz Silikon Vadisi’nde staj yapan Engin ve Şahin ile bu süreç hakkında konuştuk. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız arasındaki işbirliklerine ilham kaynağı olacağını umuyoruz.

Devamı

09 / 10 / 2017
Koçlu bir uzay mühendisi: Ozan Kara’16

Makine Mühendisliği yüksek lisans mezunumuz ve doktora öğrencimiz Ozan Kara ile doktora çalışmaları ve geçtiğimiz günlerde katıldığı Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen “Küresel Sağlık için Uzay İşbirliklerini Güçlendirme” konulu konferans hakkında konuştuk.

Devamı

11 / 08 / 2017
Alternatif kariyerli Kariyer Gelişim Merkezi Direktörümüz: Tuna Dağlı’07

2007 yılında Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programımızdan mezun olan Tuna Dağlı yaklaşık iki yıldır Kariyer Gelişim Merkezimizin Direktörlüğü’nü yürütüyor. Kimya Mühendisliği derecesinden sonra psikoloji ve insan kaynakları alanlarına kayarak kendisi de alternatif bir kariyere geçen Tuna ile hem kendi kariyer hikayesi hem de üniversitemizin Kariyer Gelişim Merkezi’nin mezunlarımıza yönelik çalışmaları hakkında konuştuk.

Devamı

29 / 07 / 2017
Katar’da bir akademisyen: Evren Tok’02

Katar’da Hamad Bin Khalifa Üniversitesi’nde akademisyen olan ve kamu politikası bölümü program direktörlüğü yapan 2002 Ekonomi bölümü mezunumuz Evren Tok ile kariyer hikayesi, akademik çalışmaları ve yeni çıkan kitabı “Policy Making in a Transformative State: The Case of Qatar” hakkında konuştuk.

Devamı

19 / 06 / 2017
Gönülden bir bağışçı: Barlas Hünalp’05

2005 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Barlas Hünalp Anadolu Bursiyerleri Bağış Kampanyası’na yaptığı bağışlarla hem Anadolu’dan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir gence destek olurken hem de bu bağışları sevdiği kişilere hediye ederek çevresine umut dağıtmış oldu.

Devamı

12 / 06 / 2017
Ödüllü bir doktora öğrencisi: Ozan Kuru’12

Güncel politik olaylar, tartışmalar ve siyasetçiler hakkındaki kamuoyu algısının şekillenmesi ve kamuoyunun anketler, istatistikler ve çeşitli raporları anlama süreçleri üzerine Michigan Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yapan 2012 psikoloji mezunumuz Ozan Kuru ile doktora çalışmaları ve yakın zamanda kazandığı ödüller hakkında konuştuk.

Devamı

17 / 05 / 2017
Gülşah Bilen’den İsveç’te Eğitim: SwedenEdu

2013 İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü mezunumuz Gülşah Bilen İsveç’te aldığı eğitim sonrası kurduğu SwedenEdu ile bilgi ve deneyimlerini İsveç’te üniversite eğitimi almak veya yüksek lisans yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak aktarıyor.

Devamı

11 / 05 / 2017
2013 mezunları İlayda Soylu ve Ayda Timer’den mütevazı bir güzellik: Elia Sunglasses

Türkiye’ de tamamen el işçiliğiyle üretilen ilk güneş gözlüğü markalarından biri olan Elia Sunglasses’ın kurucuları 2013 mezunlarımız İlayda ve Ayda ile biraraya geldik. Farklı ürün arayışında olan ve zor beğenenler mezunlarımız sipariş üzerine kendi tasarımlarını, renklerini seçebilir ve kendi tarzlarını yaratabilirler.

Devamı

30 / 04 / 2017
İlk öğrencilerimizden: Karel Franco Valansi’98

Üniversitemizin ilk öğrencilerinden Karel Franco Valansi’98 ‘En Huzurlu An’ adlı öyküsü ile Ankara Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Öykü Yarışmasında birinci oldu. Aldığı ödül sonrası biraraya geldiğimiz Karel ile gazetecilik kariyeri, edebiyata ilgisi ve Koç Üniversitesi’nin ilk günleri hakkında konuştuk.

Devamı

22 / 04 / 2017
Gül Aslan’dan Mumu Dizayn

Dünyada İnovasyon Yöneticiliği Sertifikası’nı (Certified Innovation Manager - IAOIP) alan ilk kişiler arasında olan 2002 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gül Aslan ile biraraya geldik, Koç Üniversitesi yıllarını ve kurumsal hayattan girişimciliğe uzanan kariyer hikayesini konuştuk. Risk yönetimi konusunda uzman olan Gül, kurumsal hayattan taşıdığı tecrübeleri aktardığı Mumu Dizayn’ı anlattı.

Devamı

10 / 04 / 2017
OECD’de bir Koçlu: Umur Gökçe’07

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Paris ofisinde çalışan 2007 Endüstri Mühendisliği ve Ekonomi mezunumuz Umur Gökçe ile kariyeri hakkında konuştuk. Umur, AB tarafından desteklenen, Türkiye’deki bölgesel rekabet edebilirliği geliştirmeyi hedefleyen bir proje kapsamında yayınlanmasına öncülük ettiği “Strengthening the Spatial Dimension in Turkey” başlıklı raporu da bizimle paylaştı.

Devamı

21 / 03 / 2017
Seray Cengiz'den Little Yucca

Türkiye’nin ekolojik kumaşlar kullanarak tasarım yapan ilk markalarından birini kuran 2004 mezunumuz Seray şimdi de Little Yucca ile 0-2 yaş için modern, bir bebek için olsa da tasarım dili güçlü ve karakterli kıyafetler üretiyor. Seray’la kariyer yolculuğunu ve Litte Yucca’yı konuştuk.

Devamı

12 / 03 / 2017
Kutlu Simple Community ile hayat buluyor: Selay Yarımoğlu’10

2010 İşletme mezunumuz Selay Yarımoğlu, modayı takip eden ve trend sahibi olan ancak yalınlığa önem veren, aşırıdan kaçan, seyahat meraklısı, anın tadını çıkarmaya çalışan ve anı biriktirme meraklısı kişileri hedeflediği yeni markası Simple Community ile kutnu kumaşa yeniden hayat veriyor. Selay’la bir araya geldik ve Simple Community hakkında konuştuk. Mezunlarımıza yönelik indirim imkanlarını da hatırlatalım.

Devamı

10 / 03 / 2017
Berker Soyluoğlu’ndan yeni bir oyun: Crowner

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2006’da mezun olan Berker Soyluoğlu, kurumsal çalışma hayatının ardında hayalindeki oyunu hayata geçirdi. İstanbul Oyun Fuarı’nda tanıtılan ve güzel tepkiler alan oyun Crowner hakkında Berker’le konuştuk.

Devamı

20 / 02 / 2017
Onur Gürkan’dan bir fotoğraf kitabı: Tatil

2012 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Onur Gürkan yeni çıkan fotoğraf kitabı Tatil hakkında Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyesi Aslı Yantra’11 ile konuştu.

Devamı

8 / 02 / 2017
Selen Yörüger’den tasarımlar: Lelia

2013 Ekonomi mezunumuz Selen Yörüger takı tasarımlarını Lelia markası ile hayata geçirdi. Selen ile bir araya gelerek tasarımlarını ve yeni girişimi Lelia’yı konuştuk.

Devamı

10 / 01 / 2017
Türkiye’nin ilk su someliyesi Alican Akdemir’12

Almanya’da bulunan Doemens Academy’den aldığı eğitim sonrası Türkiye’nin ilk su someliyesi olan 2012 Ekonomi bölümü mezunumuz Alican Akdemir ile kariyeri ve su someliyesi olma süreci hakkında konuştuk.

Devamı

09 / 01 / 2017
En güzel hediyeler Tuba Pilavcı Yapar’dan: Splenditta.com

2010 İşletme Bölümü mezunumuz Tuba Pilavcı Yapar kurumsal hayatın ardından girişimciliğe atılanlardan. Tuba ile bir araya geldik, kariyer hikayesi ve yeni girişimi splenditta.com hakkında konuştuk.

Devamı

07 / 12 / 2016
Evde kahve içmek varken: Dilhan Şener’14

Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz Dilhan Şener’14 yeni girişimi tazekahve.co ile kaliteli kahveyi evimize getiriyor. Buenos Dias!, Mösyö, Rudolph gibi eğlenceli isimleri olan kahvelerle tanıştık, biz çok sevdik. Yılbaşı öncesi %10 indirimi de hatırlatmak isteriz.

Devamı

18 / 11 / 2016
Şehrin Kalp Atışı: Beatrips

Mezunlarımız Eren Atlı’13 ve Doruk Helvacıoğlu’13, yeni girişimleri Beatrips ile İstanbul’un nabzını tutuyorlar. Doruk ve Eren ile biraraya gelerek kariyer hikayelerini ve Beatrips’i konuştuk.

Devamı

09 / 11 / 2016
İneklere fısıldayan adam: Cem Kurt’11

Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Aslı Yantra’11, 2011 Ekonomi mezunumuz Cem Kurt ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Aslı, “İneklere fısıldayan adam” Cem ile kariyer hikayesi ve aile şirketi Kurtsan hakkında konuştu. Bu röportaj için Aslı ve Cem’e çok teşekkür ediyoruz.

Devamı

24 / 10 / 2016
İyi yaş almanın yolu: Longi

Mezunlar Derneğimizin bir önceki başkanı Seçil Kınay’04, iyi yaş alma odaklı, bütünleyici ve önleyici bir bakış açısıyla, teknolojinin yardımını kullanarak, insanların günlük hayatlarında doğru adımlar atmalarını sağlayan ve gelecek problemleri engellemeye yardımcı olan yeni girişimleri Longi ile ilgili olarak Fatih Mustafa Çelebi’13 ve Berk Yılmaz’15 ile bir araya geldi ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Devamı

20 / 10 / 2016
Tercih dönemine verimlilik katan uygulama: SOR’UN

Özgür Doğan’11 ve Ozan Bozkurt’11 yeni kurdukları SOR’UN uygulaması ile tercih döneminde Koç Üniversitesi’ne %20 verimlilik kazandırdı. Bu dönemde gelen aday öğrenci soru ve taleplerinin %30’u SOR'UN üzerinden geldi. Özgür ile müşteri hizmetleri alanında son kullanıcıların daha verimli iletişim kurması gerekliliği üzerine kurulan SOR’UN’u konuştuk.

Devamı

06 / 10 / 2016
Gayrimenkul alanında bir ilk: Yuvako.com

Mezunlarımız Can Erenberk'07 ve Melih Herman'05 Türkiye’de bir ilk olan, gayrimenkul almak ya da satmak isteyen kişilerin yaşadığı sorunlara teknolojik ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümler getiren Yuvako ile girişimcilik hikayelerini bizimle paylaştılar. Can ve Melih ile Yuvako hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Gayrimenkul almak ya da satmak isteyen mezunlarımızın oldukça ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Devamı

19 / 07 / 2016
Özge Arpaç’dan doğal bir marka:sade’ce

2009 Ekonomi bölümü mezunumuz Özge Arpaç kendi markasını yaratmak amacıyla çıktığı yolculuğuna sade’ce ile ulaştı. Özge’nin kendi tasarımları olan ürünleri inceledik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamı

18 / 07 / 2016
Samsung Seul’de bir Koçlu: Cem Yılmaz’11

2011’de İşletme ve Ekonomi bölümlerimizden mezun olan Cem Yılmaz, Columbia University’de tamamladığı MBA derecesinin ardından Seul’de Samsung’un strateji ekibinde çalışan tek Türk ve tek Koç Üniversiteli olarak göreve başladı. Cem’le keyifli bir sohbet yaparak kariyer hikayesini dinledik.

Devamı

21 / 06 / 2016
Kapadokya’da bir Koçlu: Rıza Işık’07

Kapadokya’ya yerleşen ve satış kariyerini bırakarak bir butik otel açan 2007 mezunumuz Rıza Işık, Saklı Konak Cappadocia Boutique Hotel’in kuruluşundan Tripadvisor’da Dünya’nın En İyi Uygun Fiyatlı Oteli seçilmesine giden süreci keyifli bir yazı ile anlattı. Rıza’nın öğrenci ve mezunlarımızı davet ettiğini de hatırlatalım.

Devamı

07 / 06 / 2016
Çiçek gibi bir kariyer: Burcu Durdu’11

2011 Uluslararası ilişkiler mezunumuz Burcu Durdu da hobisini işe dönüştürenler kervanına katıldı. Kurumsal hayatı bırakıp Sunday Flower Shop isminde bir çiçekçi açan Burcu ile bir araya geldik ve yeni kariyerini konuştuk.

Devamı

17 / 05 / 2016
Yurtdışında eğitim artık daha kolay: Elif Gürsoy’14

Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında kendi şirketini kuran 2014 Ekonomi mezunumuz Elif Gürsoy ile Your College Link’i konuştuk.

Devamı

13 / 05 / 2016
Mezuniyetinin 10. yılında bir başarı hikayesi: Kağan Gündüz’06

Geçtiğimiz ay ABank’ta Mali İşler ve Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilen 2006 İşletme ve Ekonomi mezunumuz Kağan Gündüz ile bir araya geldik, kariyer hikayesi ve yeni görevi hakkında konuştuk.

Devamı

11 / 04 / 2016
Yaratıcı endüstrilerden bir girişim: Paper Street Co.

İşletme bölümü 2012 mezunumuz Gamze İpek Özbay kişisel hikayesinden yola çıkarak kurduğu Paper Street Co. ile Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor. İpek’le girişim hikayesini ve çalışmalarını konuştuk. Mezunlarımız kişisel ya da kurumsal gönderimlerinde Paper Street Co.’dan yararlanabilirler.

Devamı

11 / 04 / 2016
Ödüllü fizikçi: Sezer Erkılınç’09

2015 Inst. of EE Eng. Photonics Society Graduate Student Fellowship ödülünü kazanan mezunumuz Sezer Erkılınç’ın üzerinde iki yıldır çalıştığı araştırması Elektronik ve Fizik alanındaki en önemli dergilerde yer aldı. Aynı zamanda Londra mezun temsilcimiz olan Sezer’le geçen yıl aldığı ödül ve araştırmaları hakkında konuştuk.

Devamı

04 / 04 / 2016
Türkiye’de bir ilk: EnCazip.com

İşletme bölümü mezunlarımız Çağada Kırım’11 ve Onur Orakçıoğlu’12, EnCazip ile Türkiye’de ilk olarak internet üzerinden elektrik tedarikçisi karşılaştırmasını yapıyorlar. Çağada ve Onur ile EnCazip’in kuruluş hikayesini, faaliyet alanlarını ve bundan sonrası için planlarını konuştuk.

Devamı

14 / 03 / 2016
KUMED 2016 yılı dernek aidatınızı ödediniz mi?

Her geçen gün artan üye sayımızla, siz mezunlarımızla sosyal ve profesyonel hayatta dayanışmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Biz yaklaşık 4000 üyeden oluşan büyük bir aileyiz.

Devamı

10 / 03 / 2016
Üç Koçlu fotoğrafçıdan “Sınırda” Sergisi

Koç Üniversitesi Fotoğraf Kulübü’nden (KUSHOT) öğrencilerimiz Orhun Şener’16 ve Çağatay Gürbay’16 ile 2015 mezunumuz Hüseyin Karabacak “Sınırda” Sergisi İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ndeler.

Devamı

09 / 03 / 2016
Hobisini işe dönüştürenlerden: Duygu Tunçbil Berecen’09

Kurumsal hayata veda eden 2009 Ekonomi bölümü mezunumuz Duygu Tunçbil Berecen, Bursa’ya yerleşmesinin ardından hobisi olan el yapımı ürünle tasarımını www.kastanya.com’la yeni bir girişime dönüştürdü. Duygu ile iş yaşamındaki değişimi ve girişimi kastanya.com’u konuştuk. Duygu’nun mezunlarımıza güzel de bir sürprizi var.

Devamı

08 / 02 / 2016
Güneri Tuncer’den bir sosyal girişim: www.evebakici.com

Endüstri ve Örgüt Psikolojisi master programı mezunumuz Güneri Tuncer’06 son derece problemli bir alanda “social business / sosyal iş(letme)” projesi olan evebakici.com ile girişimciliğe adım attı. Güneri ile bu alandaki sorunları ve evebakici.com’un bu sorunlara nasıl çözümler getirdiğini konuştuk.

Devamı

08 / 02 / 2016
Türkiye’nin en çok takip edilen anne blogger’ı: Hassas Anne - Ece Kumkale

Koç Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden ve 1999 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Ece Çiflikli Kumkale “Hassas Anne” bloğu ve Facebook sayfası ile 500.000 anne tarafından takip ediliyor. Geçtiğimiz yıl Zekeriyaköy’de Hassas Anne Etkinlik ve Gelişim Merkezi’ni açan Ece ile annelik, blogger’lık ve Hassas Anne’yi konuştuk.

Devamı

28 / 01 / 2016
Uluer Kardeşlerden bir sosyal ağ: Hairmod

Caner’02 ve Cem’06 Uluer kardeşler girişimcilik hikayelerine bir yenisini eklediler: Hairmod. Dünyanın ilk saç ve makyaj sosyal ağı olan Hairmod’u Caner ve Cem’den dinledik.

Devamı

13 / 01 / 2016
Gamze Buğday Sönmez’den İstanbul TALKS

2000 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Gamze Buğday Sönmez kariyer hikayesini, aile şirketi olan Sipahiler Events’i ve yeni projeleri olan İstanbul TALKS’u anlattı. Gamze, büyük ses getirecek bu konferanslar serisine tüm mezunlarımızı davet ediyor.

Devamı

11 / 01 / 2016
Çiğdem Okşaroğlu’06 iki yeni girişime imza atıyor

2006 Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji mezunumuz Çiğdem Okşaroğlu aile şirketi kariyerinden sonra iki yeni şirket ile girişimciliğe atıldı. Doğal kozmetik ürünleri markası Eleonore ve doğal şarküteri markası Beyaz Manda hakkında konuştuk, Çiğdem’in girişimcilik hikayesini dinledik.

Devamı

28 / 12 / 2015
Yarının Yıldızı bir startup: LALA

2015 mezunlarımız Furkan Taşel ve Tekin Öztekin ile öğrencimiz Eray Erdoğan’ın kurduğu LALA, Yarının Yıldızı 100 Startup listesinde yer aldı. Mezunlarımız Furkan ve Tekin ile görüştük, LALA’yı mezunlarımızla paylaşmalarını istedik.

Devamı

15 / 12 / 2015
Bir Koçlular Grubu: ColorTV

2008 mezunlarımız Gizem Göker ve Cömert Mert yeni çıkan albümleri Life As a Linear Momentum’u ve grupları ColorTV’yi anlattılar. Lise sıralarında başlayan ve beyaz yaka olarak devam eden bu güzel yolculuğu mezunlarımızla paylaşmak isteriz.

Devamı

09 / 11 / 2015
Kerem Özerdoğan’dan Takım-Mahalle Aşkına

Üç Koç mezununun yapımcılığını üstlendiği Takım-Mahalle Aşkına Ekim ayında gösterime girdi. Filmin hem öyküsünü yazan hem de yapımcısı olan 2004 Ekonomi mezunlarımızdan Kerem Özerdoğan’la bir araya geldik, Takım-Mahalle Aşkına’yı konuştuk.

Devamı

22 / 10 / 2015
KUMED ve 2011 mezunumuz Sadri Alışık'ın girişimiyle KUMED TİYATRO KULÜBÜ kuruluyor

Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleşecek oyun sahneleme projemiz Kasım ayında başlıyor. Altı ay sürecek proje, Kasım-Nisan ayları süresince, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek eğitimlerle devam edecek.

Devamı

15 / 09 / 2015
Sevgi Gönül’de bir girişimci: Şahin Boydaş’05

Bilgisayar Mühendisliği bölümü 2005 mezunlarımızdan Şahin Boydaş, 15 Eylül 2015 Salı günü Sevgi Gönül Kültür Merkezi'nde Koç Üniversitesi Girişimcilik Kulübü'nün düzenlediği etkinlikte girişimciliğe ilgili öğrencilerimizle bir araya geldi.

Devamı

09 / 06 / 2015
Ruhunuzu ve midenizi şımartacak tatlar Ayşe Şenol’06’dan: Canella Bakery

Derneğimizde 4 Haziran 2015 Perşembe günü gerçekleşen Mezunlar Günü etkinliğimizde butik pastanesinin müthiş lezzetleriyle bize eşlik eden mezunumuz Ayşe Şenol’06, atölyesinin hikâyesini anlatıyor.

Devamı

05 / 06 / 2015
Sosyal Sorumluluk alanında tutkulu, deneyimli ve yenilikçi bir mezun: Aslı Yantra’11

2011 Ekonomi mezunlarımızdan Aslı Yantra ile sosyal sorumluluk projeleri ve kurucusu olduğu Sarıyer LEO kulübü hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aslı’nın bu konudaki motivasyonu, enerjisi ve tecrübelerini siz mezunlarımızla da paylaşmak istedik.

Devamı

04 / 06 / 2015
SalıCaz! Sahnesinde bir Koçlu: İpek Aktar’04

Bahar aylarında Koç Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarını caz müziği ile buluşturan SalıCaz! etkinlik serisinde ilk defa bir mezunumuz sahne aldı. 2004 İşletme Bölümü mezunumuz İpek Aktar ile müzik serüvenini konuştuk.

Devamı

04 / 05 / 2015
Güven Bölükbaşı’05: Bilişim ve Sosyal Sorumluluk Arasındaki Köprü

2005 Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz Güven Bölükbaşı ile bilişim alanındaki çalışmaları ve programlama deneyiminin sosyal sorumluluk projeleri ve bağış kültürünün geliştirilmesine yönelik katkılarını konuştuk.

Devamı

16 / 04 / 2015
Koç Üniversitesi’nden bir milletvekili adayı: Aysu Bankoğlu’12

Bartın’da önseçimleri geçerek milletvekili adayı olan 2012 Hukuk Fakültesi mezunumuz ve Kamu Hukuku Yüksek Lisans öğrencimiz Aysu Bankoğlu ile siyasete atılma ve milletvekili adayı olma serüvenini konuştuk.

Devamı

23 / 03 / 2015
Geleceğin Ustası: Zübeyde Yalçınkaya’06

Öğrencilik yıllarında Ebru Kulübü’nde Ebru Sanatı ile ilgilenmeye başlayan Hemşirelik Bölümü 2006 mezunumuz Zübeyde Yalçınkaya, Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından “Geleceğin Ustası” seçildi. Zübeyde ile Nişantaşı-Rumelifeneri arasında başlayan ve bugüne gelen Ebru macerası hakkında konuştuk.

Devamı

23 / 03 / 2015
Instagram’da bir roman: Aşk’a 3 Kala

Psikoloji Bölümü 2010 mezunumuz Gözde Attila Aşk’a 3 Kala adlı ilk romanını Türkiye’de ilk defa Instagram üzerinden yayınlandı. Gözde’ye yazma serüveni ve ilk romanı hakkında konuştuk.

Devamı

10 / 03 / 2015
Örnek Bir Bağışçı: Mehmet Arca Akalın’11

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Arca Akalın’11 Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı tarafından bireysel bağışçılara örnek gösterildi!

Devamı

23 / 02 / 2015
İbrahim Uyanık’12 doğal kuzuları yayladan sofranıza getiriyor

2012 İşletme bölümü mezunumuz İbrahim Uyanık ile yeni kurduğu doğal hayvancılık şirketi Nebyan Doğal hakkında konuştuk. Sadece doğal şekilde yaylalarda yetişen kuzuları sofrasında görmek isteyen mezunlarımızın ilgisini çekecek bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamı

10 /02 / 2015
Uludağlı bir mezundan haberler: Burak Berecen’08

2008 Makine Mühendisliği mezunumuz Burak Beceren Uludağ’da Beceren Otel’de bir yandan 70 yıllık aile işini sürdürürken bir yandan da kendi girişimi olan Uludağ Kayak Merkezi mobil uygulamasını hayata geçirdi. Burak’la aile işi ve girişimlerini, Uludağ’da bu sezonun nasıl geçtiği hakkında konuştuk.

Devamı

10 / 02 / 2015
Zomato Türkiye Müdürü: Oytun Çalapöver’01

Mekanist.net’i de satın alarak hızlı büyümesini sürdüren Zomato’nun Türkiye Müdürü 2001 Ekonomi bölümü mezunumuz Oytun Çalapöver ile biraraya geldik. Oytun’la kariyeri, Zomata’nun hikayesi ve Oytun’un bundan sonra Zomato’nun Hindistan’daki merkezinde devam edecek Global Pazarlar Büyüme sorumluluğu rolü hakkında konuştuk.

Devamı

31 / 01 / 2015
Öğrencilerimize staj imkanı sağlayan bir Koçlu: Serhan Erdoğanyılmaz’11

Çalıştığı şirkette öğrencilerimize staj imkanı sağlayan, 2011 Endüstri Mühedisliği mezunumuz Serhan Erdoğanyılmaz ile biraraya geldik. Çalışma hayatı ve öğrencilerimize görterdiği imkanlar hakkında konuştuk.

Devamı

27 / 01 / 2015
Khan Academy Türkçe Yöneticisi Alp Köksal’05

Khan Academy Türkçe yöneticisi 2005 İşletme bölümü mezunumuz Alp Köksal’la Khan Academy Türkçe’nin açılış öyküsünden, neler hedeflediklerinden ve neler yaptıklarından konuştuk. Mezunlarımız Khan Academy’nin gönüllü elçileri olarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilir, eğitimlerden kişisel olarak faydalanabilir ve derslerin Türkçe’ye aktarılmasına destek verebilirler.

Devamı

20 / 01 / 2015
Gençlik ve Diplomasi: Emre Cenker’07

Diplomasi ve İşbirliği Gençlik Komisyonu Başkanı, 2007 Makine Mühendisliği mezunumuz Emre Cenker ile çalışmaları ve Y20 Gençlik Zirveleri hakkında görüştük. Emre, 30 yaş altı mezunlarımızı Y20 2015 zirvesine davet ediyor.

Devamı

12 / 12 / 2014
Gözde Şatıroğlu’ndan Dair’e Cafe

Dair’e Cafe’de herkese dair bir tat var. 2009 Ekonomi bölümü mezunumuz Gözde Şatıroğlu ile Bağdat Caddesi Erenköy’de açtığı Dair’e Cafe’de buluştur, lezzetli kurabiyeler eşliğinde lezzetli bir sohbet yaptık. Gözde’nin tarifi kurabiyeleri siz de evinizde deneyebilir, bu lezzete ortak olabilirsiniz.

Devamı

10/ 12 / 2014
Kurumsal Gelişimde ve Pazarlamada Nörobilimsel Çözümler

1997 MBA mezunumuz Neşe Ateş ile nöropazarlama, satış ve nöroliderlik eğitimleri verdiği yeni şirketi ND Yönetim Danışmanlık ve kurumsal gelişim ve pazarlamada nörobilimsel çözümler hakkında konuştuk.

Devamı

10 / 12 / 2014
KatılSAK & KonuşSAK’da bir mezun: Refika Birgül’02

Refika Birgül'02, Koç Üniversitesi Sosyal Aktiviteler Kulübü'nün düzenlediği KatılSAK & KonuşSAK etkinliğine katıldı ve öğrencilerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Kulüp üyelerimiz bu etkinliği anlattılar.

Devamı

04 / 12 / 2014
Sağlıklı yaşama açılan kapı: FitWell

1999 İşletme bölümü mezunumuz Barış Özaydınlı ile biraraya gelerek kurumsal hayattan yatırımcılığa ve girişimciliğe uzanan kariyer yolculuğunu konuştuk. Barış, yaklaşık iki ayda 100.000 download ile Türkiye’de bir numaraya çıkan yeni sağlık ve fitness uygulaması FitWell’i anlattı.

Devamı

16 / 10 / 2014
Girişimcilerin En Güçlü Ağı Startup Grind by Google Artık İstanbul’da!

Dünyanın en büyük girişimcilik network'ü olan Startup Grind, Koç Üniversitesi 2006 Mezunlarımızdan Can Kağıtçıbaşı’nın öncülüğünde İstanbul'da start veriyor.

Devamı

30 / 09 / 2014
Hayal Fotoğrafçısı: Ceren Saner’14

Ceren Saner 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Koç Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirmenin yanında okuduğu dönem boyunca Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden de birçok ders aldı. Fotoğraf ile olan bağı ailesiyle olan bağına, özellikle de babasına dayanarak başladı ve varoluşunu fotoğraf ile ortaya koymaya devam etti.

Devamı

30 / 09 / 2014
Mezunlardan Futbol Turnuvası: Dönemlig

Mezunlarımız Kerem Gülşen’11 ve Aycan Patır’11 Dönemlig ile üniversite ve lisedeki dönem arkadaşlarını bir futbol turnuvası ile biraraya getiriyorlar.

Devamı

17 / 09 / 2014
Professional Photographers of America’dan ödüllü fotoğrafçı: Pamira Bezmen’97

Koç Üniversitesi’nin ilk mezunlarından 1997 Tarih mezunumuz Pamira Bezmen Amerika’da sürdürdüğü profesyonel fotoğrafçılık kariyerini Professional Photographers of America’dan aldığı ödülle taçlandırdı. Pamira ile fotoğrafçılığa nasıl başladığı ve aldığı ödül hakkında konuştuk.

Devamı

01 / 09 / 2014
Şahin Boydaş’05’den Silikon Vadisi Girişimi: MovieLaLa

Öğrencilik yıllarından beri girişimci olan mezunumuz Şahin Boydaş’05 girişimcilik hikayesini, nasıl tüm işlerini geride bırakıp Silikon Vadisi’ne yerleştiğini ve yeni girişimi MovieLaLa’yı anlattı.

Devamı

29 / 08 / 2014
3B: Bilgi-Beceri-Başarı

İşletme mezunumuz Hüma Çobanoğlu’07 eğitimle iç içe giden kariyerine 3B Çocuk Akademisi ile devam ediyor. Hüma ile biraraya gelerek akademi hakkında konuştuk.

Devamı

26 / 08 / 2014
Hayata Bir Yumruk: Genç yazar Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı yayınlandı

2012 İşletme mezunumuz Oğuzcan Dilmener’in ilk romanı Hayata Bir Yumruk Nar Yayınları’ndan çıktı. Oğuzcan ile yazım süreci ve yeni çıkan kitabı hakkında konuştuk.

Devamı

25 / 08 / 2014
Ölmeyi Reddeden Kral: 2004 mezunlarından bir yaz kitabı

2004 İşletme mezunumuz Fırat Uğurlu ve Uluslararası İlişkiler mezunumuz İpek Yeğinsü Zecharia Sitchin’in çok satan eserini Türkçe’ye kazandırdılar.

Devamı

01 / 07 / 2014
Yeni Nesil Kariyer Sitesi: İşteYaşam.com

2005 yılı Psikoloji ve Sosyoloji mezunumuz Merve Can, Kariyer Koçluğu deneyimine yeni nesil kariyer sitesi İşteYaşam.com’u da ekledi. Merve ile biraraya gelerek yeni girişiminden, deneyimli ve yeni mezunlarımızın bu siteden nasıl yararlanabileceğinden konuştuk.

Devamı

01 / 07 / 2014
2014 Okul Birincisi: Ekin Seçinti

20. Mezuniyet Töreninde okul birincisi olarak kürsüye çıkan, üniversitemizdeki ilk tekerlekli sandalye kullanıcısı Ekin ile görüştük, okul birinciliği ve engelsiz üniversite hakkında konuştuk.

Devamı

05 / 06 / 2014
Yeliz Utku’03 tariflerini paylaşıyor: veganyemekler.com

2003 Kimya mezunumuz Yeliz Utku Vegan Yemekler.com’da veganlık deneyimlerini ve özel yemek tariflerini paylaşıyor. Yeliz’le veganlık hakkında doğru bilinen yanlışları, Yeliz’in vegan olma sürecini, Türkiye’de vegan olmayı ve veganyemekler.com’u konuştuk.

Devamı

07 / 04 / 2014
Açelya Şahin Fırat’tan MONOMENTE

Geçtiğimiz yıl “Mutlu Çocuk Mutlu Yetişkin” isimli kitabı hakkında haber yaptığımız 2005 Psikoloji bölümü mezunumuz Açelya Şahin Fırat ile yeni açtığı MONOMENTE Dil & Konuşma, Bireysel Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi hakkında konuştuk.

Devamı

29 / 03 / 2014
galeri mcrd’de ilk sergi: arayış

İstanbul’un yeni sanat galerilerinden galeri mcrd’nin direktörü 2004 Uluslararası İlişkiler ile 2007 Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi mezunumuz İpek Yeğinsü ile ilk sergileri “arayış” hakkında konuştuk.

Devamı

03 / 03 / 2014
Oy ve Ötesi'nden Yasemin Örs’03 Mezunları Çağırıyor

Yasemin Örs, 2003 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu, British American Tobacco şirketinde çalışıyor ve kendisi aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul’un gündemine oturan ve sandıklara gönüllü toplayan Oy ve Ötesi Platformu’nun da kurucularından. Hukuk Fakültesi öğrencilerimizden Melda Şener, Yasemin ile mezuniyet sonrası yaptıkları ve Oy ve Ötesi hakkında konuştu.

Devamı

02 / 03 / 2014
Yemeğin ve fotoğrafın en lezzetlisi: Gurme Mutfak Hikayeleri

2000 Ekonomi mezunumuz profesyonel yemek fotoğrafçısı ve stilisti Gözde Durusoy, hayatta sevdiği üç şeyi, yazmayı, yemek yapmayı ve fotoğraf çekmeyi “Gurme Mutfak Hikayeleri” adlı blogunda birleştiriyor. Gözde’yle hem keyifli hem de lezzetli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamı

28 / 02 / 2014
2007 mezunları Buşra ve Emre “YürüüBee” diyorlar!

2007 İşletme ve Matematik mezunu Buşra Durceylan ve 2007 İşletme mezunu Hasan Emre Fırıncıoğlu ile Kasım 2013’te Japonya’dan başladıkları Asya Pasifik seyahatlerini ve kurumsal hayata ara verip nasıl böyle bir maceraya atıldıkları üzerine konuştuk. Buşra ve Emre’nin uzaklardan selamı var…

Devamı

28 / 02 / 2014
Merve Purde’10 sofralarımızı Pina ile şenlendiriyor

2010 Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunlarından Merve Purde gıda sektörüne sağlıklı bir şekilde giriş yapıyor. Ürettikleri doğal zeytinyağı Pina ile karşımıza çıkan Merve, kendisinden ve yeni şirketinden bahsetti. Gelin hep birlikte göz atalım.

Devamı

28 / 02 / 2014
Hummingbird Ventures’dan Armut.com’a Yatırım

2002 MBA mezunumuz Başak Taşpınar Değim’in kurucusu olduğu Armut.com, boyacı, nakliyat, temizlik, tadilat-dekorasyon gibi hizmetlerde ücretsiz fiyat teklifi alma modeliyle 2011’den beri kategorisinde liderliğini sürdürüyor. Armut.com, daha önce Çiçek Sepeti, Peak Games ve MarkaVip’e yatırım yapmış olan Hummingbird Ventures’dan ilk yatırımını aldı.

Devamı

31 / 01 / 2014
Doktor randevuları bir tıkla hizmetinizde: DoktorSaati.com

2011 Ekonomi bölümü mezunumuz Erdoğan Yücel yeni girişimi DoktorSaati.com ile sağlık alanında önemli bir hizmet sunuyor. Erdoğan ile diş hekimliğinden beslenme ve diyet uzmanlığına kadar pek çok alanda görev yapan uzman ve doktorlardan tek tıkla randevu almanın mümkün olduğu DoktorSaati ve hizmetleri hakkında konuştuk.

Devamı

31 / 01 / 2014
Zamandaki Yabancı

2011 Fizik bölümü mezunumuz Alhun Aydın’ın Zamandaki Yabancı ismini taşıyan ilk müzik albümü çıktı. Alhun’la bir araya gelerek müzik kariyeri ve yeni albümü hakkında konuştuk.

Devamı

20 / 12 / 2013
Üç Koçlu’dan Kolay Depo

İşletme bölümü 2007 mezunlarımız Egemen Döven, Berk Çağlar ve Hakan Bilgütay iş yaşamlarına üç yeni girişim ile devam ediyorlar. Egemen, Berk ve Hakan ile biraraya geldik, girişimcilik öykülerini ve özellikle Kolay Depo’yu konuştuk.

Devamı

29 / 11 / 2013
Ayşe Tekbaş’tan Human Design Sistemi

1997 MBA mezunlarından Ayşe Tekbaş Eylül ayında kurduğu şirketi ile bu ay içerisinde hizmet vermeye başlıyor. Şirket portföyünde Human Design Sistemi ile kişisel gelişim, kariyer analizleri ve şirket yapılandırması konusunda ürünler olacak. Ayşe ile kariyer yolcuğunu ve Human Design sistemini konuştuk.

Devamı

24 / 11 / 2013
Tiyatro sahnesinde iki Koçlu: Sürgün

2002 Ekonomi mezunumuz Emrah Ülkü ve 2009 Endüstri Mühendisliği mezunumuz Gizem Ünlü’nün rol aldıkları tiyatro oyunu Sürgün MSGSÜ Bomonti Kampüsü’nde Şebnem Selışık Aksan Sahnesi sergilendi. Oyunu izleyen 2004 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Pınar Özyürek Emrah ve Gizem’le tiyatro serüvenleri ve yeni oyunları Sürgün’le ilgili keyifli bir sohbet yaptı.

Devamı

28 / 10 / 2013
Deloitte’un yeni ortağı: Şule Firuzment’99

1999 Ekonomi Bölümü mezunumuz Şule Firuzment 14 yıldır görev yaptığı Uluslararası denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman şirketi Deloitte’un yeni ortaklarından oldu.Şule ile kariyeri ve yeni görevi hakkında konuştuk.

Devamı

25 / 10 / 2013
Bay Kariyer - Alper Kul’98 ilk kitabını yayınladı.

Bugüne kadar verdiği onlarca eğitim ve seminer ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin kariyer yolculuklarına rehberlik eden 1998 Uluslararası İlişkiler bölümü mezunumuz Alper Kul, “Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun” isimli ilk kitabıyla da okurlarla buluştu.

Devamı

26 / 09 / 2013
Yeni Bir Koç Mezunu Girişimi: Doktorburada.com

2008 Kimya-Biyoloji Mühendisliği mezunlarımızdan Pelin Anlı Bedirhanoğlu, dört yıllık yatırım bankacılığı deneyiminin ardından bir internet girişimi ile kariyerine yeni bir yön verdi. Pelin’le bir araya gelerek kariyerindeki değişimi ve yeni girişimini konuştuk.

Devamı

05 / 09 / 2013
Deniz Utku’06 Silikon Vadisi’nden bildirdi…

Teknokrasi’nin kurucusu 2006 İşletme mezunumuz Deniz Utku Dijital Pazarlama eğitimi almak için bu yaz Silikon Vadisi’ndeydi. Biz sorularımızı sorduk, Deniz Silikon Vadisi’nden cevapladı.

Devamı

04 / 09 / 2013
Mezunlar Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı aynı ekranda…

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı Nur Erdem Özeren, yıllardır verdiği Kariyer ve İletişim eğitimlerinden sonra 24 Ağustos’ta TGRT Haber TV’de “Bu İş’te İŞ Var” isimli bir programa başladı.

Devamı

04 / 09 / 2013
Mezunlar Derneği Nedir, Ne Değildir? Ne Yapar, Ne Yapmaz?

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği (KUMED) her bir Mezunumuzla Koç Üniversite camiası arasındaki ilişkilerinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeniz için çalışıyor, biliyor muydunuz?

Devamı

18 / 07 / 2013
Eğitim sektöründe girişimci bir mezun daha: F. Nur Tatari

Psikoloji mezunumuz Nur Tatari’06 Helen Doron eğitim sistemini uyguladığı yeni bir öğrenim merkezi ve anaokulu açtı. Acarlar’daki Helen Doron Early English merkezini ziyaret edip Nur’la sohbet ettik.

Devamı

24 / 06 / 2013
Sibel Şengül’07 soruyor: Neden Hala Bekarsınız?

2007 Ekonomi mezunumuz Sibel Şengül bekarlar için tavsiyerlerinin yeraldıği yeni kitabı “Neden Hala Bekarsınız?”ı yayınladı. Sibel’le biraraya geldik ve kitap hakkında konuştuk.

Devamı

27 / 05 / 2013
Yollarda biz Koçlu: Savaş Balaban’08

2008 EMBA mezunumuz Savaş Balaban Temmuz ayı başında Bodrum’dan başlayan ve Ağustos ayı sonunda Japon Denizi kıyısında noktalanacak yeni bir yolculuğa çıkıyor. Savaş’la bir araya gelerek seyahatleri ve yol tutkusu hakkında konuştuk.

Devamı

02 / 05 / 2013
Anne ve babaların rehberi: Sinem Olcay Kademoğlu

Anneler ve Babalar Günlerinin yaklaştığı bu günlerde İstanbul Parenting Class’ın kurucularından 2006 Gelişim Psikolojisi yüksek lisans mezunumuz Sinem Olcay Kademoğlu ile görüştük.

Devamı

26 / 04 / 2013
Aslı Yıldırım’ın fotoğrafları JetLife Nisan sayısında yer aldı.

Geçtiğimiz yıl ilk kişisel fotoğraf sergisinin açan 2003 Uluslararası İlişkiler ve 2006 MBA mezunumuz Aslı Yıldırım’ın çektiği fotoğraflar AtlasJet havayollarının JetLife dergisinin Nisan sayısında yer aldı.

Devamı

02 / 04 / 2013
Mezunlarımızdan yurttaş gazeteciliği uygulaması: hoodcast

2009 mezunlarımızdan Hayati Fırat Güvence ve Enes Kılıç’ın programlayıp geliştirdiği hoodcast uygulaması, sosyal medya tabanlı yurttaş gazeteciliğin öne çıkan temsilcilerinden birisi.

Devamı

28 / 03 / 2013
Aslı'nın Dolabı

2004 işletme mezunumuz Aslı Güvenç “Aslı’nın Dolabı” ile çok başarılı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Devamı

05 / 03 / 2013
İpleri elinde tutmak: Selçuk Artut

Koç Üniversitesi 1999 mezunu Selçuk Artut, akademisyenlikten girişimciliğe, müzikten sanata geniş bir skala üzerinde eğlenceli bir kariyer yolculuğu yaşıyor.

Devamı

08 / 02 / 2013
CERN'de bir Koçlu: Cenk Yıldız

2005 Fizik bölümü mezunumuz Cenk Yıldız parçacık fiziği ile ilgili araştırmalarını CERN'de sürdürüyor. Kariyeri ve CERN deneyimi ile ilgili Cenk'le keyifli bir sohbet ettik.

Devamı

08 / 03 / 2013
Mezunlar Filmini İzlediniz mi?

2003 Sosyoloji mezunumuz Kuntay Alpman'ın 2004 Ekonomi mezunumuz Kerem Özerdoğan ile birlikte çektiği üniversitemizin yeni tanıtım filmi mezunlarımızın üniversite sonra çizdikleri yollara dair oldukça samimi izler sunuyor.

Devamı

08 / 02 / 2013
Uzman Psikolog mezunlarımızdan yeni bir kitap: Mutlu Çocuk Mutlu Yetişkin

 

2005 Psikoloji bölümü mezunlarımız Açelya Şahin Fırat ve Aslı Kızıltoprak Tuna Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından hazırlanan Okul döneminde karşılaşılabilecek problem alanları ve başa çıkma yöntemleri isimli kitabın iki ayrı bölümünü yazdılar. Okul döneminde çocuğu olan anne-baba mezunlarımızın ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz bu kitapla ve kariyerleri ile ilgili olarak Uzman psikologlar Açelya ve Aslı ile mezunlarımız için görüştük.

Devamı

08 / 02 / 2013
Çocuklarda dil gelişimi üzerine mezunumuz Özlem Ece Demir'04 ile keyifli bir sohbet

 

2004 Psikoloji mezunumuz Özlem Ece Demir Koç Üniversitesi yayınlarından çıkan 'Ana Babalık: Kuram ve Araştırma' adlı kitapta Aylin Küntay ile Dil ve İletişim Becerilerinin Gelişiminde Ana Baba Etkileri başlıklı bölümüyle yer aldı.

Devamı

12 / 12 / 2012
EGİAD'ın yönetiminde üç Koç'lu

Ege Genç İşadamları Derneği'nin Aralık ayında yapılan genel kurulunda 2001 Uluslararası İlişkiler mezunumuz Seda Kaya derneğin ilk kadın başkanı olarak, 2003 Sosyoloji mezunumuz Özüm İlter Demirci ve halen Executive MBA programında eğitimini sürdüren Sena Zorlu yönetim kurulu üyesi olarak seçildiler. Seda ve Özüm ile iş yaşamları, İzmir'deki Koç mezunları ve EGİAD maceraları hakkında konuştuk.

Devamı

12 / 12 / 2012
Maraton'dan daha fazlası…

İşletme 2005 mezunumuz Beril Başlıgil, 11 Kasım 2012 Pazar günü gerçekleştirilen 34. Avrasya Maratonu'nda 42KM 195M koşarak ilk maratonunu tamamladı! Ama onun bu ilk maratonu sadece koşmaktan ibaret değildi... Adım Adım Oluşumu ile beraber bir kahramanın hayallerini gerçekleştirdiler ve bir şampiyon yarattılar: Martin!

Devamı

11 / 12 / 2012
Şebnem Özcıbır Sükan'97 ile Cafe Wien'de güzel bir sohbet

1993'te Koç Üniversitesi'nin ilk öğrencilerinden biri olan, 1997 İşletme bölümü mezunumuz Şebnem Özcıbır Sükan ile görüştük, Koç Üniversitesi günlerini, iş yaşamını ve CAFE WİEN'i konuştuk. Şebnem'in mezunlarımıza bir yılbaşı sürprizi olduğunu da hatırlatalım.

Devamı

08 / 12 / 2012
Sanatla yeni buluşma noktası: Mixer

Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi master programı 2008 mezunu Bengü Gün ile buluştuk İstanbul sanat yaşamına yeni bir soluk katan Mixer ve ilk sergi "Bağlantısızlar" hakkında konuştuk.

Devamı

12 / 11 / 2012
2005 MBA mezunumuz Şehnaz Tuncel'den bir eğitimde girişimcilik hikayesi: Düş Bahçesi Okulları

 

Beş yıldır sürdürdüğü Düş Bahçesi Anaokulları deneyimini geçen ay yeni bir ilkokul açarak devam ettiren mezunumuz Şehnaz Tunçel ile görüştük, kariyer ve girişim hikayesini, eğitim sektörü ve 4+4+4'ün etkilerini konuştuk.

Devamı

12 / 11 / 2012
Yetenek Sizsiniz Türkiye'de bir Koçlu: Sertaç Yay

 

2005-2010 yılları arasında Koç'ta olan hemen hemen herkesin danslarıyla bir şekilde tanıdığı ya da hatırladığı Sertaç, Yetenek Sizsiniz Türkiye'de.

Devamı

12 / 11 / 2012
BijouxRoom: Mezunlarımızdan bir girişimcilik haberi daha...

Kurumsal hayatla yollarını ayıran 2008 Ekonomi bölümü mezunumuz Sezin Şevmet Özer, online takı satışı yaptığı yeni web sitesini açtı. Sezin'le kurumsal hayattan girişimciliğe geçiş öyküsünü ve yeni hedeflerini konuştuk.

Devamı