Mezun Buluşmaları

18/02/2019
Bonfire vol. I

Sıcak şarap, mangalda sucuk ızgara, dışarıda temiz hava, içeride sıcacık bir ortam ve dostlarla hep beraber olmanın keyfi cümleleriyle yola çıktık ve 17 Şubat Pazar günü #Bonfire Vol. I için ilk kez İstanbul Golf Kulübü'nde toplandık.

Devamı

27/12/2018
Yılbaşı Partisi 90'lar

27 Aralık Perşembe akşamı KoçPera'da geleneksel yılbaşı partimiz için mezunlarımızla bir araya geliyoruz. Bu yıl 90'lar konsepti ile geçmişe dönüyoruz. Mezunlarımızla yeni yılın gelişini kutlarken, özlediğimiz 90'lar ruhunu yeniden canlandırıyoruz.Henüz kayıt olmadıysanız kume.ku.edu.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Devamı

15/12/2018
New York’ta yaşayan mezunlarımız buluşuyor.

Dünya'nın çeşitli yerlerinde yaşayan mezunlarımız buluşmaya ve bağlar kurmaya devam ediyor! New York'ta yaşayan mezun temsilcimiz Doğukan Aksoy'08'in yardımlarıyla organize ettiğimiz bu buluşmaya New York ve yakın kentlerde yaşayan mezunlarımızı davet ediyoruz. 9 Ocak Çarşamba günü gerçekleşecek buluşmamıza sizleri bekliyoruz!

Devamı

06/12/2018
Yılbaşı Kapı Süsü Atölyesi

Çam dalları, pamuk, kozalaklar gibi kuru ve şoklanmış çeşitli çiçekler ve yılbaşı süslerini kullanarak KoçPera’da birbirinden güzel kapı çelenkleri hazırladık. Düzenlediğimiz bu keyifli atölyenin eğitmenliğini KU'11 mezunumuz Burcu Durdu yaptı.

Devamı

29/11/2018
Business & Networking Buluşmaları 25: Sosyal Fayda ve Gönüllülük

Business&Networking Buluşmalarında bu ay; Yaşamın her alanında aktif katılım, sorumlu vatandaşlık, demokrasi ve insan hakları açısından bir eğitim aracı vasfı da olan sivil toplumda aktif olan ve önemli roller üstlenen KU mezunları ile VKV Özel Projeler Yöneticisi KU’04 Seçil Kınay moderatörlüğünde bir aradaydık

Devamı

23/11/2018
10. 15. ve 20. Mezuniyet yılımızı kutladık.

Mezun olmak için gün saydığınız yıllardan mezuniyetlerinizin 10., 15., 20. yılını kutladığınız bu günlere zaman çabuk ama bir o kadar da güzel geçiyor! 17 Kasım Cumartesi günü KoçPera'da gerçekleşen etkinliğimizde 1998, 2003 ve 2008 mezunlarımızı ağırladık.

Devamı

22/11/2018
KoçPera Talks: Banu Özden ile Türkiye'de Gastronomi Turizmi

Türkiye'de bulunan zengin gıda çeşitliliğini ve yemek kültürünü biraz daha yakından tanımak, kısa bir zamanda oturduğumuz yerden Türkiye çevresinde gastronomik bir tura çıkmak için 22 Kasım akşamı mezunlarımızla bir araya geldik, keyifli ve iştahlı bir etkinliği geride bıraktık.

Devamı

20/11/2018
Endüstri Mühendisleri Arizona’da buluştu.

2018 Kasım ayında Arizona’da gerçekleşen Endüstri Mühendisliği alanındaki en önemli konferanslardan biri olan Informs’a katılan mezunlarımız, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz bir öğle yemeğinde bir araya geldiler. Gelenekselleşmesini umduğumuz bu etkinliği Prof. Lerzan Örmeci ve doktora öğrencimiz Faruk Akın anlattılar.

Devamı

04/11/2018
Bi Nevi Deli'de Vegan Mutfağı Tadımı ve Söyleşisi

KU’93 Mezunumuz Dr. Yeliz Utku Konca’nın moderatörlüğünde Bir Nevi Deli’de vegan mutfağından yepyeni tatlar keşfetmek için buluştuk.

Devamı

01/11/2018
KoçPera Talks Gökhan Gümüşlü İle İş Hayatı’na Bir Adım Önde Başlamak

KU’97 Mezunumuz EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı Gökhan Gümüşlü 1 Kasım Perşembe akşamı mezunlarımızla bir araya geldi.

Devamı

12/10/2018
4. İstanbul Tasarım Bienali Gezisi

4. İstanbul Tasarım Bienali’ni Beyoğlu Rotası ve Karaköy Rotası olmak üzere iki farklı günde rehberli turla keşfe çıkıyoruz.

Devamı

11/10/2018
10. 15. 20. Yıl Buluşması

1998, 2003 ve 2008 mezunlarımızı, mezuniyetlerinizin 10, 15 ve 20. yıllarını kutlamak için bir araya getirmek istiyoruz. İlkini 2007 senesinde gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen bu organizasyonumuzda 2018 sizlerin senesi! KoçPera’da yapılacak etkinlikte plaketlerini rektörümüz Umran İnan’in elinden almak üzere tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

09/10/2018
Business & Networking Buluşmaları24: Yazılım ve Teknoloji Girişimcileri

KU'11 mezunumuz VNGRS'in kurucusu ve CEO'su olan Deniz Oktar’ın panelist olarak yer aldığı buluşmamızda; yazılım, yazılımcı, teknoloji, yapay zeka, machine learning, data engineering, start-up hakkında konuştuk.Merak edilen soruları cevaplayan mezunumuz Deniz Oktar ve katılımcılarla keyifli bir networking etkinliği gerçekleştirmiş olduk

Devamı

01/10/2018
11 Ekim’de bursiyerlerimizle tanışıyoruz!

Koç Üniversitesi mezunlarının katkılarıyla Anadolu Bursiyeri olarak üniversitemizde okumak üzere seçilmiş olan bursiyerlerimizle tanışıyoruz. Hem de bu akşamda size tatlı bir sürprizimiz var! Mezun sınıflarımızın öğrencilerini belirlemek için hep birlikte bir kura çekecek ve sizleri bundan sonraki beş yıl boyunca bizlerle olacak öğrencilerimizle tanıştıracağız. Her mezun sınıfımız, kendi bursiyeri ile tanışacak ve bundan sonra yol göstereceği öğrencimizi aralarına alacaklar.

Devamı

28/09/2018
Sahne Senin!

KUMED ve KÖLMED’in Sadri Alışık Kültür Merkezi ile birlikte oluşturdukları “Koç Mezunlar Tiyatrosu” 4. yılına giriyor! Sizleri de içinizdeki tiyatro meraklısını ortaya çıkarmaya ve keyifli anlar yaşamaya davet ediyoruz.

Devamı

10/09/2018
Homecoming 2018’in ardından

Geleneksel Mezunlar Günümüz Homecoming 2018, 9 Eylül’de kampüsümüzde gerçekleşti. Hem yağmur için hem güneş için hazırlıklarımızı yaptık, festival gibi bir gün için okulda yerimizi aldık! Sokak lezzetleri, ikramlar, Dj performansı, Jabbar konseri, mezun standları, çocuk atölyeleri, oyunlar, 2018 Zaman Kapsülü… En çok dostlarla bir arada olmanın keyfi paha biçilemezdi.

Devamı

15/08/2018
HOMECOMING 2018

Sokak lezzetleri, Barbekü, Konser, Mezun Standları, Çocuk Atölyeleri, Oyunlar... Hep birlikte kampüste festival gibi bir gün geçirmek için sizleri bekliyoruz! Etkinliğimize giriş ücretsizdir.

Devamı

15/08/2018
Zaman Kapsülü, 2018 mezunlarını ve anılarını bekliyor!

İlkini tüm mezun sınıflarımızın katılımıyla geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Zaman Kapsülü etkinliğinde, bu yıl 2018 mezunlarımızın kapsülünün yerleştirilmesine hep birlikte şahit olacağız. Anılarınızı Mezunlar Yolu’na gömerek geleceğe miras bırakmak için 9 Eylül’de Homecoming’e gelirken öğrencilik yıllarınızı simgeleyen objelerinizi yanınıza almayı unutmayın!

Devamı

24/06/2018
Yaz Buluşmaları 2018 Serisi

Yaz aylarında İstanbul’da kalan mezunlarımızla bir araya gelmek, hayatın rutin akışından sıyrılmak için bu yıl üç farklı mekanda bir araya geldik. İlk buluşmamızı FerkoSignature’da, İkinci buluşmamızı mekanımızda, KoçPera’da düzenledik.Son buluşmamız ise bundan sonraki yıllarda yaz aylarının vazgeçilmezi olacak olan yeni adresimiz KTSK’daydı.Bir kahvaltı organizasyonuyla bir araya geldiğimiz KTSK buluşmamızda, farklı yıllardan pek çok mezunumuz eşi, çocukları ile katılım sağlama fırsatı buldu. Muhabbetlerin tazelendiği, yeni dostlukların kurulduğu, keyifli vakit geçirdiğimiz bu etkinliklerde hep beraber olmanın tadını doyasıya çıkardık.

Devamı

22/06/2018
Anadolu Yakası’ndaki yeni buluşma noktamız: Koç Topluluğu Spor Kulübü

Anadolu Yakası’ndaki yeni buluşma noktamız: Koç Topluluğu Spor Kulübü KTSK sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştirebileceğimiz bir alan. Kahvaltı ile başlayıp, gün boyu farklı spor aktiviteleri yapabileceğimiz, koşu-yürüyüş parkurları, halı sahası, tenis kortları, outdoor fitness alanı ile oldukça geniş imkanlara sahip, spor turnuvaları düzenleyeceğimiz, çocuk oyun ve atölyelerine sahip, piknik ya da barbekü keyfi de yaşayabileceğimiz bir ayrıcalık.

Devamı

24/05/2018
Business & Networking Buluşmaları 23: Satınalma ve Satış

Murat Satılmış'ın moderatörlüğünde speed networking, kariyer imkanları, mezunlar ve geleceğin mezunları, sektördeki son gelişmeler...

Devamı

17/05/2018
Hocalardan Dinleyelim: Disiplinlerarası seminerlerimiz devam ediyor

Koç Üniversitesi mezunlarının sürekli öğrenmelerinin desteklenmesi için başlattığımız “Hocalardan Dinleyelim” seminerlerimizde bu yıl da değerli akademisyenlerimizi ağırlamaya devam ettik. Seminerlere katılamayan mezunlarımız video kayıtları izleyebilirler.

Devamı

17/05/2018
Fatih Koparan İle Vodoo İnancı Üzerine

17 Mayıs Perşembe akşamı Fatih Koparan ile Latin Amerika’dan Afrika’ya beş kıtada yaptığı geziler ve yolda keşfettiği hikayeler üzerine söyleşi gerçekleştirdik. Gezi esnasında çektiği fotoğraflar eşliğinde dinlediğimiz eğlenceli maceralar bizleri de beş kıtada güzel bir yolculuğa çıkardı. Gelen herkese teşekkür ediyoruz!

Devamı

10/05/2018
YAZA MERHABA! 2018

Yılın en büyük etkinliklerinden biri olan ve gelenekselleşen KoçPera’da Yaza Merhaba Partisi’nde mezunlarımızla 10 Mayıs Perşembe akşamı biraraya geldik. Canlı Müzik, DJ, İkramlar, Danslar ile KoçPera Teras’ın keyfini çıkardık.

Devamı

27/04/2018
Murat Çark İle Whisky Tadımı

Murat Çark’ın keyifli anlatımı eşliğinde gerçekleştirdiğimiz whisky tadım etkinliğimizde; bölgelere göre whiskynin tarihini, kültürünü, tadım tekniklerini 27 Nisan Cuma akşamı mezunlarımızla birlikte deneyimledik.

Devamı

20/04/2018
Kavaklıdere&Kocabağ İle Bahar Tadımı

Güneş yüzünü göstermeye, havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı. Bu güzel havaları fırsat bildik, mezunlarımızı bahar tadım etkinliğinde bir araya getirdik. KU’09 Mezunumuz Yasemin Yar’ın mentörlüğünde 7 farklı şarabın tadına baktık. Şarap hakkında merak edilenleri, üzüm bağlarını, bağbozumunu konuştuk. Bol sohbetli, güzel bir akşamı geride bıraktık.

Devamı

09/04/2018
KUMED Tiyatro Kulübü Sunar: Kadınlar, Erkekler ve Daha Bi Sürü

Koç Mezunlar Derneği Tiyatro Kulübü 3. senesinde yeniden Anadolu Bursiyerleri yararına sahneye çıkıyor. 'Kadınlar, Erkekler ve Daha Bi Sürü' birbirinden bağımsız dokuz kısa oyundan oluşan iki perdelik bir eser. Hassas ve akıllı insanların yaşamlarını nasıl güzelleştirebileceği konusunda çözümler tutamı sunan, insanların güçlerini ve güçsüzlüklerini soruşturan, sınıfsal ayırımları ele alan, sömüreni ve sömürüleni anlatan trajikomik bir oyun.

Devamı

05/04/2018
KoçPera Talks Mindfulness Semineri  

5 Nisan Perşembe akşamı, Koç Özel Lisesi 1994 Mezunu,Eğitmen Ali Soyer ile KoçPera’da Mindfulness Semineri için bir araya geldik.

Devamı

22/03/2018
KoçPera Talks Alper Canigüz İle Söyleşi

2018 yılı KoçPera Talks etkinliğimizin ilk konuğu ünlü yazar Alper Canıgüz oldu. Yazarın ses getiren kitapları hakkında söyleşi ve imza günü için 22 Mart Perşembe akşamı saat 19.30'da KoçPera'da bir araya geldik.

Devamı

15/03/2018
Rektörümüz Umran İnan'la "25.Yılında Koç Üniversitesi" Buluşması

Rektörümüzden üniversitemizdeki gelişmeleri, 25. yılımızda üniversitemizin vizyonunu ve yeni hedeflerimizi dinleyeceğimiz, Anadolu Bursiyerleri Programı ve sınıf kampanyalarımız hakkında konuşacağımız bu buluşmaya üniversitemize gönül bağı ile bağlı tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

14/03/2018
Business & Networking #22: Medikal ve Sağlık

Business & Networking etkinlikleri serimizin 22'ncisi "Medikal ve Sağlık" sektörü ile 29 Mart Perşembe günü KoçPera'da! Medikal ve Sağlık sektöründeki Koçlular kendi deneyimlerini paylaşırken, eğlenceli bir biçimde birbirlerini tanıyacak, kariyer imkanlarını ve sektördeki gelişmeleri konuşacaklar.

Devamı

07/03/2018
Sanat Eğitim Seminerleri 

Mixer Sanat Atölyesi iş birliği ile düzenlediğimiz sanat eğitim seminerlerimiz, Osman Erden eğitmenliğinde iki gün KoçPera’da ve Marcus Graf Eğitmenliğinde bir gün Mixer Sanat Atölyesi’nde gerçekleşti. Üç gün süren eğitim serimiz boyunca eğitmenler 1950’lerden günümüze Çağdaş Sanat’ın ortaya çıkışı, gelişimi, sanatçıları ve eserleri, Türkiye’de Çağdaş Sanat üzerine yoğunlaştı.

Devamı

28/02/2018
Business&Networking//21 Para ve Sermaye Piyasaları 

KUMED olarak düzenlediğimiz Business & Networking Buluşmaları serimizde Şubat ayı konumuz; Para ve Sermaye Piyasaları.. 

Devamı

21/02/2018
Ebeveyn Çocuk Seminerleri

2003 Mezunumuz, Uzman Klinik Psikolog, Burcu Gençer ile 0-6 yaş arasındaki çocuklarımızın duygusal gelişimini nasıl destekleyebileceğimiz üzerine konuştuk.

Devamı

05/02/2018
Rektörümüz Umran İnan San Francisco’da mezunlarla buluştu.

Rektörümüz Umran İnan, Amerika’ya gerçekleştirdiği seyahati sırasında San Francisco’da yaşayan mezunlarımızla Stanford Üniversitesi’nde bir araya geldi. 29 Ocak’ta gerçekleşen etkinliğe katılan mezunlarımızdan Doğukan Ağırbaşlı’09, Yiğit Ihlamur’09 ve San Francisco mezun temsilcimiz Şahin Boydaş’05 izlenimlerini paylaştılar...

Devamı

20/11/2017
10. 15. 20. Yıl Kutlamasının ardından…

Mezun olmak için gün saydığınız yıllardan mezuniyetlerinizin 10., 15., 20. yılını kutladığınız bu günlere zaman çabuk ama bir o kadar da güzel geçiyor...18 Kasım Cumartesi günü KoçPera'da gerçekleşen etkinliğimizde 1997, 2002 ve 2007 mezunlarımızı ağırladık. Geceyi 1997 mezunumuz Sezin Süer anlattı...

Devamı

13/11/2017
Almanya’da yaşayan mezunlarımız Berlin’de buluştu.

Koç Üniversitesi Mezunları yaşadıkları şehir ve ülkelerde bir araya gelmeye devam ediyor. Almanya’da yaşayan mezunlarımız yaklaşık iki yılın ardında ikinci buluşmalarını 11 Kasım’da Berlin’de gerçekleştirdiler. Bu keyifli etkinliği Berlin mezun temsilcimiz Irmak Mutlu’10-12 anlattı.

Devamı

13/11/2017
Maraton’da bursiyerlerimiz için koştuk

12 Kasım’da gerçekleşen 39. İstanbul Maratonu’nda geleceğin aydınlarına ışık olabilmek ve daha çok öğrenciyi hak ettiği eğitim imkanlarıyla buluşturmak için “Anadolu Bursiyerleri” programı yararına 197 gönüllümüz ile koştuk ve bağış kampanyamızı yürüttük.

Devamı

07/11/2017
KUMED Genel Kurul İlanı

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı, aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 23 Kasım 2017 Perşembe Günü Saat: 19.30’da İstiklal Caddesi No: 181 Beyoğlu İstanbul adresindeki Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde yapılacaktır.

Devamı

 
24/10/2017
10. 15. 20. Yıl Kutlaması Yaklaşıyor

1997, 2002 ve 2007 mezunlarımız, mezuniyetlerinizin 10. 15. ve 20. yılında, 18 Kasım Cumartesi akşamı KoçPera’da gerçekleşecek olan özel yemek organizasyonumuza davetlisiniz. İlkini 2007 senesinde gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen bu organizasyonumuzda 2017 sizlerin senesi!

Devamı

22/10/2017
Business&Networking Buluşmaları 20: Geleceğin Meslekleri ile KoçPera'da

GittiGidiyor sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Business & Networking etkinlikleri serimizin 20'ncisi "Geleceğin Meslekleri" 7 Kasım Salı günü KoçPera'da!

Devamı

15/10/2017
15. İstanbul Bienali Sergi Turu'ndaydık

Mezunlar Derneği olarak, sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset'in küratörlüğünde "İyi bir komşu" başlıklı bienale ev sahipliği yapan mekanlardan İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ve Pera Müzesi’ni rehberli tur eşliğinde ziyaret ettik.

Devamı

20/09/2017
15. İstanbul Bienali'ni rehberli tur eşliğinde ziyaret ediyoruz!

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak, İstanbul Bienali'ni 1 Ekim ve 14 Ekim tarihlerinde rehberli tur eşliğinde ziyaret ediyoruz.
Devamı

15/09/2017
Homecoming 2017’nin ardından

Geleneksel Mezunlar Günümüz Homecoming 2017 ve Zaman Kapsülü töreni 10 Eylül’de kampüsümüzde gerçekleşti. Güneşli bir pazar gününde kampüste buluşan mezunlar konser, barbekü, mezun standları ve Zaman Kapsülü töreni ile dolu dolu bir “okula dönüş” günü yaşadılar.
 

Devamı

13/09/2017
Business & Networking 19: E-Ticaret ile 3 Ekim'de KoçPera'da!

GittiGidiyor sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Business & Networking etkinlikleri serimizin 19'uncusu "E-Ticaret" 3 Ekim Salı günü KoçPera'da!
 

Devamı

28/08/2017
Rektörümüz Boston’da mezunlarımızla buluştu

Rektörümüz Umran İnan, Amerika’ya gerçekleştirdiği seyahati sırasında Boston’da yaşayan mezunlarımızla bir öğle yemeği ile bir araya geldi. 21 Ağustos’ta Boston’da gerçekleştirilen yemeğe Boston ve çevresinde yaşayan mezunlarımız katıldılar.
 

Devamı

18/08/2017
Yaz Buluşmaları III

Yazın son buluşmasında Bomontiada'nın en püfür püfür esen noktası, Populist Teras Bistro'da bir aradayız!
KÜME'ye kaydolarak etkinliklerimizi yakından takip edebilirsiniz.

Devamı

12/08/2017
Yaz Buluşmaları son hızıyla devam ediyor.

Nasıl bittiğini anlamadan bir yazın daha sonuna geldik. Bir anda ısıtıp, bir anda üşütse de; bir kapanıp bir açsa da büyük bir kısmını şehirde geçirdiğimiz yazın en kalabalık, en güzel anlarından bazılarını Yaz Buluşmaları sırasında yaşadık. Geçen yılın çok sevilen Teras Buluşmaları etkinlik serisine yeni bir soluk getirelim dedik ve etkinliklerimizi farklı yerlere taşımaya karar verdik.

Devamı

11/08/2017
Zaman Kapsülü geleneği başlıyor!

Anılarımızı kampüse miras bırakmak için Homecoming'de kampüse "Zaman Kapsülleri" gömüyoruz.
Her mezun sınıfın, kendi sınıfına ait kutuların içerisine Koç Üniversitesi'nde geçirdikleri zamanları hatırlatan objeleri atacağıZaman Kapsülü bu yıl ilk defa tüm mezun sınıfların katılımıyla 10 Eylül'de Homecoming'de gerçekleşiyor!

Detaylar için tıklayınız.
Kayıt için: KÜME

11/08/2017
HOMECOMING/Time Capsule 2017

Mezun olalı epey mi oldu? Anılar dün gibi hatrınızda mı? Ya da yeni mezunsunuz okulunuzun özlemi burnunuzda mı tütüyor? O halde 10 Eylül'de en güzel yıllarımızı geçirdiğimiz kampüsümüzde bir araya geliyoruz!

Homecoming 2017'de Zaman Kapsülü geleneğini de başlatıyoruz. Her mezun sınıfımız, üniversitede geçen yıllarını simgeleyen objeleri kapsüllere koyarak  kampüse hatıralarını bırakacak. Hep birlikte tüm günü keyifle geçireceğiz. Tüm mezunlarımızı aramızda görmek isteriz.

Kayıt için: KÜME

09/08/2017
Yaz Buluşmaları II

Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Mezunları Yaz Buluşmaları’nda bir araya geliyor.Yazın en serinletici etkinliği Yaz Buluşmaları’nda bizlere Sabancı Üniversitesi Mezunları Derneği (SUMED) de eşlik ediyor! Devam eden serimizin yeni adresi bu kez KoçPera Divan. Bir yaz akşamında buluşacağımız dostlarımızla enfes manzaranın tadını çıkarıyor, hoş sohbetli saatler geçiyoruz.Tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

03/08/2017
Çay Tadımımıza Davetlisiniz

Dünyaca ünlü çay markalarından Ronnefeldt ile 3 Ağustos Perşembe akşamı buluşuyoruz.Yaz günlerinde şehrin stresini atmak, minik bir mola vermek için sizleri soğuk çay tadımımıza davet ediyoruz. Bir çay ne kadar lezzetlenebilir, çaya en uyumlu aroma hangisidir birlikte karar veriyoruz!

Devamı

25/07/2017
Yaz Buluşmaları

Geçtiğimiz yaz çok sevilen Teras Buluşmaları serimizi bu yıl yeni mekanlara taşıyarak şehirde geçen yaz gecelerinde hep beraber daha da keyifli vakit geçiriyoruz. 25 Temmuz Salı Kalamış Divan'da gerçekleşecek olan ilk buluşmamıza hepinizi bekliyoruz.

Devamı

04/06/2017
Müzede bir gün: Rahmi M. Koç Müzesi gezisi

İçindeki çocuğu yaşatan mezunlarımız 3 Haziran’da Fenerbahçe Vapuru’nda çay-simit ile başlayıp rehberli tur ile devam eden Rahmi M. Koç Müzesi gezisinde keyitli bir gün geçirdiler.

Devamı

26/05/2017
Yaza taze bir başlangıç

Mezunlarımız 25 Mayıs’ta KoçPera’da harika bir parti ile yaza taze bir başlangıç yaptılar. Evrencan Gündüz’ün canlı performansı ile renk kattığı gecenin video ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Devamı

18/05/2017
İzmirli mezunlar 33. kez buluştu: Seviyorsak sebebi var!

2011’den bu yana düzenli etkinlikler gerçekleştiren İzmirli mezunlarımız 33. kez bir araya geldiler. İzmir mezun temsilcimiz Özüm İlter’03 İzmir grubunu ve buluşmaları anlattı. Etkinliklere katılan mezunlarımıza da mikrofon uzatan Özüm bu buluşmaların mezunlarımıza ne ifade ettiğini sordu. İzmir’de yaşayan tüm mezunlarımı İzmir grubumuza dahil olmaya davet ediyoruz.

Devamı

20/04/2017
Havalar ısınıyor, yaz geliyor!

KÜMED ve KÖLMED olarak tüm Koçluların bir arada olacağı partimizde, KoçPera’da “Yaza Merhaba” diyoruz. Dans etmeden duramayacağınız müzikler, Kutumubu ile photo booth’da eğlenceli kareler, sürprizler, nefis atıştırmalıklar ve kokteyllerle KoçPera Teras’ın tadını çıkarıyoruz.

Devamı

09/04/2017
Amsterdam’da keyifli bir Cumartesi: Mezunlar Buluşması

Artık gelenekselleşen etkinliklerden biri olan Hollanda mezunlar buluşması 8 Nisan Cumartesi günü Amsterdam’da gerçekleşti. Bu yıl Sabancı Üniversitesi mezunları ile birlikte yapılan etkinliğe katılım oldukça yüksekti. Bu keyifli etkinliği Amsterdam mezun temsilcimiz Şule Ergüt’04 anlattı.

Devamı

06/04/2017
KÜMED tanıtım gecesinde yönetim kurulumuz yeni gönüllüleriyle tanıştı

Mezunlar Derneğimizin işleyişi, yapısı ve amaçlarıyla ilgili bilgiler verdiğimiz geceyi KÜMED Genel Sekreterimiz Nazlı Zerin Falay’03’ın moderatörlüğünde panel şeklinde gerçekleştirdik. Yönetim kurulu başkanımız Serhan Vardarlı’03, bir önceki dönem başkanımız Seçil Kınay’04, başkan yardımcımız Nur Erdem Özeren ’04 ve yazmanımız Begüm Yalçın’08 mezunlarımızın sorularını cevapladılar.

Devamı

21/03/2017
KUMED Tanıtım Gecesi

Üniversite hayatınız belki kulüplerin arasında başkanlıkta mekik dokuyarak, belki etkinlikler için arkadaşlarınızı toplayarak geçti. O günleri özlediyseniz, keşke geri gelse diyorsanız size bir teklifimiz var.

Devamı

11/03/2017
Koçlu Lider Kadınlar B&N’de buluştu

GittiGidiyor sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz, 17. Business & Networking etkinliğimiz, Koçlu Lider Kadınlar’da buluştuk.

Devamı

15/02/2017
Tüm mezunların buluşma noktası, yeni mezun veri tabanı KÜME açıldı

Bilgilerinizi güncellemek, tüm mezun ağına erişmek, mezunlarla iletişim kurmak, duyurulara ve haberlere ulaşmak, etkinliklere katılmak, bağış yapmak ve Mezunlar Derneği aidat ödemelerini gerçekleştirmek için KÜME’ye giriş yapın.

Devamı

12/02/2017
Geleneksel Londra Buluşması Gerçekleşti

2017'nin ilk mezunlar buluşması 9 Şubat'ta Londra'da gerçekleşti. Doggett's Coat & Badge Pub'ının üst katında gerçekleşen buluşmada yaklaşık 60 mezunumuz bizimleydi.

Devamı

02/12/2016
B&N #16: Akademisyenler

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Akademisyen olarak görev yapan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 16 Şubat'ta "gittigidiyor" sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

17/01/2017
Çorbada Tuzun Olsun

Mezunlar Derneği KUMED sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini ekledi. Mezunlarımız 16 Ocak akşamı Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile birlikte Taksim civarında, sokakta yaşayan insanlara çorba dağıtımı yaptılar. Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Aslı Yantra’11 etkinliği anlattı.

Devamı

13/01/2017
İngiltere'de yaşayan Koç Üniversitesi Mezunları buluşuyor.

Koç Üniversitesi Mezunları yaşadıkları şehir ve ülkelerde bir araya gelmeye devam ediyor. İngiltere'de yaşayan mezunlarımız 2017 yılının ilk buluşmasını 9 Şubat'ta Londra'da gerçekleştiriyor. Katılımınızı temsilci mezunlarımıza bildirmeyi unutmayın!

Devamı

30/12/2016
Senden umutluyuz 2017!

Ne kadar zor günler geçirsek de birlikte olmak bize her zaman güç veriyor. Mezunlarımız 2017’yi KoçPera’da hep birlikte karşıladılar. Bu keyifli geceyi 2016 mezunumuz Özge Akpınar anlattı.

Devamı

09/12/2016
KUMED Yılbaşı Partisi KoçPera'da!

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği (KUMED) organizasyonuyla, yeni yılı hep birlikte 29 Aralık'ta KoçPera'da kutluyoruz. 2016’ya veda ederken, 2017'yi dost muhabbetler, lezzetli atıştırmalıklar, sürprizler ve hediyeler eşliğinde karşılamak için sizleri KoçPera’ya bekliyoruz. Kaydınızı yaptırmayı unutmayın!

Devamı

03/12/2016
Siyasal Liderliğin Dönüşümü ve Anayasalar (Ertelendi)

Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Bertil Emrah Oder 13 Aralık'ta KoçPera'da "Siyasal Liderliğin Dönüşümü ve Anayasalar: Yeni Devlet Başkanları, Parlamentolar ve Yargı" konulu semineri "Hocalardan Dinleyelim" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirecek. Tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

02/12/2016
B&N #15: Turizm & Eğlence

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Turizm ve Eğlence sektörlerinde çalışan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 15 Aralık'ta Eti sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

01/12/2016
Güz’16 Mezun Panelleri

Güz’16 döneminde Kariyer Gelişim Merkezi ile birlikte öğrencilerin ilgisini çekecek iki yeni panel gerçekleştirdik. Arkeoloji ve Sanat Tarihi, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat ve Tarih bölümü mezunlarımızla Sosyal Bilimler panelini, sivil toplum kuruluşlarında çalışan mezunlarımızla ise Üçüncü Sektör panelini gerçekleştirdik.Turizm ve Eğlence sektörlerinde çalışan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 15 Aralık'ta Eti sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

01/12/2016
Hukuk Buluşması'16 (Ertelendi)

Hukuk Fakültesi Mezunları Buluşması 13 Aralık'ta KoçPera'da gerçekleşecek. 19.30- 20.30 saatleri arasında Prof. Dr Bertil Emrah Oder'in vereceği seminerin ardından 20.30 - 21.30 saatleri arasında mezun buluşması gerçekleşecek.

Devamı

18/11/2016
B&N #14: Denetim & Finans

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Denetim ve Finans sektöründe çalışan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 24 Kasım'da Eti sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

20/10/2016
Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü (GSSE) mezunları KoçPera’da buluştu

Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü mezunlarımız, hocalarımız ve son sınıf yüksek lisans öğrencilerimizle 19 Ekim akşamı KoçPera’da buluştular. Okulumuzla ilgili heyecan verici haberlerin de paylaşıldığı bu güzel geceyi Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü Direktörü Levent Demirel anlattı.

Devamı

18/10/2016
Endüstri Mühendisliği Brunch

Koç Üniversitesi Mezunlar Ofisi, Mezunlar Derneği ve Endüstri Mühendisliği Kulübü organizasyonuyla gerçekleşecek Brunch mezunlarımız Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan arkadaşları ve hocalarıyla tekrar bir araya gelirken, pek yakında mezunlar ailesine katılacak son sınıf öğrencilerimizi de tanıma fırsatı bulacaklar.

Devamı

14/10/2016
10,15 ve 20. Yıl Kutlamaları

1996, 2001 ve 2006 mezunlarımızı, mezuniyetlerinizin 10, 15 ve 20. yıllarını kutlamak için bir araya getirmek istiyoruz. İlkini 2007 senesinde gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen bu organizasyonumuzda 2016 sizlerin senesi!

Devamı

10/10/2016
B&N #13: Marketing

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Marketing sektöründe çalışanlar, ajanslar ve bu sektöre freelance iş yapan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 27 Ekim'de Eti sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

03/10/2016
GSSE Buluşması

19 Ekim Çarşamba akşamı Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü (GSSE) mezunları KoçPera'da bir araya geliyor!

Devamı

23/09/2016
KUMED Tiyatro Kulübü Kayıtları Başlıyor!

Tiyatroyu seven ve sahne heyecanını yaşamak isteyen mezunlarımıza duyurulur…

Devamı

05/09/2016
Kampüste bir hafta sonu: Mezunlar Günü’16

Geleneksel Mezunlar Günümüz 3-4 Eylül’de Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleşti. Cumartesi gündüz birlikte vakit geçirip, atölyelere katılan mezunlarımız akşam Göksel konseri ile eğlendi. Gece yurtlarda konakladıktan sonra Pazar sabahı Divan’da lezzetli bir kahvaltıyla güne başlayıp güzel havanın tadını çıkardılar.

Devamı

15/08/2016
Mezunlar Günü 2016 #kocmezunlargunu2016

Geleneksel Mezunlar Günümüz 3-4 Eylül'de kampüste gerçekleşiyor. Mezunlarımızın yurtlarda konaklayabileceği ve özledikleri "yuvaya" geri dönerek hasretlerini giderebilecekleri Mezunlar Günümüze tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

LCV yapmayı unutmayın!

Devamı

13/07/2016
KoçPera Teras Buluşmaları

KoçPera Teras'ın güzel manzarasının tadını, 19.00-22.00 arası happy hour ile çıkarıyoruz.

Devamı

04/06/2016
CASE Buluşması

15 Haziran Çarşamba akşamı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi(CASE)mezunları KoçPera'da bir araya geliyor!

Devamı

29/05/2016
30. İzmir Buluşması: "Ne güzel günlermiş onlar diye diye birbirimizi bulduk…"

Rektörümüz Prof. Umran İnan, İzmir’de yaşayan mezunlarımızla 29 Mayıs Pazar günü bir aksam yemeği ile bir araya geldi. 2011’den bu yana düzenli etkinlikler gerçekleştiren KU ALUMNI @ İZMİR grubu adına 2003 mezunumuz Özüm İlter Demirci hem İzmir’deki mezun etkinliklerini hem de Umran İnan’la gerçekleşen yemeği anlattı.
Devamı

26/05/2016
Mezunlarımız yazı yine KoçPera’da karşıladılar: Yaza Merhaba Partisi

Mayıs ayının heyecanla beklenen etkinliği Yaza Merhaba Partisi yine KoçPera’da mezunlarımızın yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Bu keyifli geceyi 2003 mezunumuz, Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Meltem Ersoy anlattı.
Devamı

21/05/2016
Dubai’de sıcacık bir mezunlar buluşması

21 Mayıs’ta Dubai’de gerçekleşen ilk Dubai buluşması oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yaklaşık 100 mezunumuzun yaşadığı Dubai’deki ilk buluşma hava gibi sıcaktı. Bu güzel geceyi organize eden Dubai temsilcimiz Belgin Kurtuluş’10 keyifli bir yazı ile buluşmayı ve öncesini anlattı.
Devamı

11/05/2016
Business & Networking #12: Kültür & Sanat

11 Mayıs Çarşamba günü KoçPera’da yapılan Business & Networking etkinliğimizin konusu Kültür ve Sanat’tı. Panel düzeninde başlayıp, kahkaha ve sohbetle biten bu buluşmamıza katılan panelistlerimize ve tüm mezunlarımıza teşekkür ederiz. Panelin moderasyonunu gerçekleştiren 2004 İşletme mezunumuz, Sanat Yazarı & Editör Hande Oynar’ın gözünden o akşamı dinleyelim.

Devamı

04/05/2016
KoçPera Yaz Partisi için geri sayım başladı!

Nefis atıştırmalıklar ve kokteyllerle püfür püfür KoçPera Teras’ın tadını çıkarıyoruz. 26 Mayıs KoçPera Yaz Partisi’ni takviminize not edin!

Devamı

03/05/2016
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Buluşması

Koç Üniversitesi İnsani Bİlimler ve Edebiyat Fakültesi Fakültesi (CSSH) mezunları, akademisyen ve son sınıf öğrencileriyle KoçPera'da buluşuyor!

Devamı

24/04/2016
Üç Mezun Buluşması: Gaziantep, Boston ve Chicago

CASE Dekanımız Prof. Ali Çarkoğlu ve Prof. Sami Gülgöz Amerika seyahatleri sırasında Boston’da ve Chicago’da yaşayan mezunlarımızla bir araya geldiler. Uzun zamandır gerçekleşmesi planlanan Gaziantep Buluşması ise 24 Nisan’da gerçekleşti. Organizasyonu gerçekleştiren Gaziantep mezun temsilcimiz Ali Arpacıoğlu’10 buluşma ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

Devamı

21/04/2016
KU Gönüllüleri - Mezunlar Buluşması

KU Gönüllüleri ile mezunlar gönüllülük projelerini konuşmak ve yeni projeler üretmek için KoçPera'da bir araya geliyor!

Devamı

20/04/2016
B&N #12: Kültür & Sanat

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Kültür ve Sanat alanında çalışan mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 11 Mayıs'ta Eti sponsorluğunda KoçPera'da gerçekleşecek!

Devamı

15/04/2016
Koç Mezunları Tiyatro Sahnesinde

KUMED & KÖLMED Tiyatro Kulübü ‘Bir Şehnaz Oyun’ isimli, müzikli oyun ile Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Oditoryumu’nda seyirci karşısına çıkıyor. 21 Nisan’da, Sevgi Gönül Tiyatro Günleri kapsamında saat 20.00’da sahnelenecek oyunun tüm geliri Anadolu Bursiyerleri’ne bağışlanacak.

Devamı

14/04/2016
Gaziantep Mezun Buluşması

Gaziantep'te yaşayan mezunlarımız 24 Nisan'da kahvaltıda buluşuyor! Katılımınızı bildirmenizi rica ederiz.

Devamı

01/04/2016
Globalleşme Sürecinde Türk Çokuluslu Şirketler

Doç. Caner Bakır mezunlarımızla kendisinin çalışma alanları olan uluslararası iktisat, bankacılık, finansal düzenlemeler ve devlet ile çokuluslu şirketler arasındaki ilişkiler hakkındaki tecrübelerini ve değerlendirmelerini paylaşacak.

Devamı

30/03/2016
Boston ve Chicago Buluşmaları

CASE Dekanımız Prof. Ali Çarkoğlu 3 Nisan'da Boston, 8 Nisan'da Chicago yakınlarında yaşayan mezunlarımızla buluşuyor! Katılımınızı bildirmenizi rica ederiz.

Devamı

17/03/2016
B&N #11: Girişimciler & Yatırımcılar

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Girişimci ve Yatırımcı mezunlarımızı bir araya getireceğimiz Business & Networking etkinliğimiz 6 Nisan’da Eti sponsorluğunda Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek!

Devamı

14/03/2016
Mezunlarımız Amsterdam’da ve Münih'te buluştular

20 Şubat akşamı Amsterdam’da ikinci kez gerçekleşen mezunlar buluşmasının ardından, bu yıl ilk defa Almanya’da yaşayan mezunlarımız da Münih’te bir araya geldiler. 27 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen etkinliği Münih temsilcimiz ve etkinliğin organizasyonunu üstlenen mezunumuz Ceyhun Emrah Hayman’08 anlattı.

Devamı

17/02/2016
B&N #10: Bilişim Teknolojileri

Mezunlar Derneği olarak siz değerli mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyoruz. Business & Networking etkinliklerimiz 2016’da Eti Sponsorloğunda gerçekleşecek!

Devamı

05/02/2016
İş Dünyasında Büyük Veri

Hocalardan Dinleyelim'de bu ay Doç. Özden Gür Ali ile İş Dünyasında Büyük Veri konulu sohbetimizi gerçekleştiriyoruz.

Devamı

12/01/2016
Amsterdam ve Almanya Buluşmaları

Amsterdam'da yaşayan mezunlar 20 Şubat'ta ve Almanya'da yaşayan mezunlar 27 Şubat'ta buluşuyor! Katılımınızı bildirmenizi rica ederiz.

Devamı

04/01/2016
Herkesin gözünün içinin güldüğü parti

KoçPera’da 24 Aralık akşamı büyük bir katılımla gerçekleşen Yeniyıl Partisi’ni KUMED YK üyesi Meltem Ersoy’03 anlattı.

Devamı

25/12/2015
“Tecrübe Kazandı”

Koç Üniversitesi 23. Futbol Turnuvası’na katılan mezunlar takımı 3. oldu. Takım kaptanı Yarkın Doğanbey’10 turnuvayı ve kazandıkları üçüncülüğü anlattı.

Devamı

17/12/2015
KUMED Yılbaşı Partisi KoçPera'da!

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği (KUMED) organizasyonuyla, yeni yılı hep birlikte kutluyoruz. 24 Aralık'ta gerçekleşecek olan partimizde Uninvited Jazz Band eşliğinde kokteylimizi gerçekleştirdikten sonra DJ Style-ist ile eğlenceye devam edeceğiz.

Devamı

05/12/2015
Seneler geçiyor…

Kasım ayında mezuniyetinin 10., 15. Ve 20 yılını kutlayan mezunlar biraraya geldi. KoçPera’da gerçekleşen bu özel geceyi 2005 EMBA mezunlarımızdan ve aynı zamanda Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Naci Üstün anlattı.

Devamı

15/11/2015
CASE Buluşması ve Hocalardan Dinleyelim etkinlikleri gerçekleşti

Geçtiğimiz ay içerisinde CASE Fakültesi mezunlarımızı KoçPera’da ağırladık. Ayrıca Hocalardan Dinleyelim etkinlik serimizin ikinci bölümünde, öğretim üyelerimizden Doç. Erdem Yörük ile refah devleti, toplumsal hareketler ve seçimler üzerine keyifli bir seminer gerçekleştirdik.

Devamı

09/11/2015
Hukuk Fakültesi Buluşması

Hukuk Fakültesi mezunları; akademisyenler ve öğrencilerle 23 Kasım Pazartesi günü KoçPera'da keyifli bir akşam için buluşuyor.

Devamı

05/11/2015
Hong Kong'taki Mezunlarımız Rektörümüzle bir araya geliyor!

Rektörümüz Umran İnan Hong Kong'ta yaşayan mezunlarımız ve öğrencierimizle akşam yemeğinde bir araya geliyor.

Devamı

27/ 10/ 2015
Mezunlar Geri Dönüyor!

1995, 2000 ve 2005 mezunlarımızı, mezuniyetlerinizin 10, 15 ve 20. yıllarını kutlamak için bir araya getirmek istiyoruz. İlkini 2007 senesinde gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen bu organizasyonumuzda 2015 sizlerin senesi!

Devamı

27/ 10/ 2015
Hocalardan Dinleyelim-Dr. Erdem Yörük

Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Mezunlar Derneği KUMED işbirliğinde düzenlenecek Hocalardan Dinleyelim etkinlik serisinin ikincisi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Erdem Yörük ile mezunlar lokali KoçPera’da gerçekleştirilecek.

Devamı

22/ 10/ 2015
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları yeniden bir araya geliyor…

Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi, Mezunlar Derneği ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi organizasyonuyla, geçen seneki çok keyifli organizasyonun ardından ikinci kez gerçekleşecek buluşmamızda, mezunlarımız aynı fakülteden mezun olan arkadaşları ve hocalarıyla tekrardan keyifli vakit geçirme fırsatı bulacaklar.

Devamı

12/ 10/ 2015
Endüstri Mühendisliği mezunları, öğretim üyeleri ve öğrencileri Pazar Brunch'ında bir araya geliyor!

Koç Üniversitesi Mezunlar Ofisi, Mezunlar Derneği ve Endüstri Mühendisliği Kulübü organizasyonuyla gerçekleşecek Pazar Brunch'ında mezunlarımız Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan arkadaşları ve hocalarıyla tekrar bir araya gelirken, pek yakında mezunlar ailesine katılacak son sınıf öğrencilerimizi de tanıma fırsatı bulacaklar.

Devamı

18 / 09/ 2015
Rektörümüz Umran İnan Londra'da yaşayan mezunlarımızla bir araya geliyor.

Londra ziyareti sırasında rektörümüz Londra'daki  mezunlarımızla bir akşam yemeğinde buluşacak.

Devamı

20 / 08/ 2015
Koç Mezunları Mezunlar Günü’nde Kampüse Dönüyor!

5-6 Eylül 2015 tarihlerinde mezunlarımız Rumelifeneri kampüsünde bir araya geliyorlar. Hep birlikte eğleneceğimiz ve kampüste geçirdiğimiz öğrencilik yıllarını sevgiyle hatırlayacağımız etkinliğimize bütün mezunlarımız okul arkadaşları ve aileleri ile katılabilirler.

Devamı

23 / 07/ 2015
2015 Mezunlar Günü 5-6 Eylül'de Kampüste Gerçekleşiyor!

Kampüs yaşamına ve yurtlara geri dönmeye hazır mısınız?

Devamı

15 / 07/ 2015
Yaz boyu KoçPera'nın terasında buluştuk

BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) ve KÖLMED (Koç Özel Lisesi Mezunlar Derneği) üyelerinin de katılımıyla 6 Ağustos’ta KoçPera Teras’ta buluştuk. KoçPera Teras buluşmalarının ikincisi için ise 20 Ağustos’ta bir araya geldik. 3 Eylül’de gerçekleşecek etkinliğimize de tüm mezunlarımızı bekleriz!

Devamı

08 / 06/ 2015
KoçPera'da "Yaza Merhaba" dedik!

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği ile 4 Haziran’da KoçPera’da "Yaza Merhaba" dedik. Yaklaşık 250 mezunumuzun katıldığı renkli gecede, güzel havanın ve manzaranın keyfini çıkarttık.

Devamı

29 / 05/ 2015
Mezunlarımız İsviçre’de ilk defa buluştu!

9 Mayıs akşamı Zürih’te ilk defa gerçekleşen mezunlar buluşması İsviçre’nin farklı şehirlerinde yaşayan tüm mezunlarımızın bir araya gelmesini sağladı.

Devamı

28/ 05/ 2015
Yaza Merhaba demek için, 4 Haziran'da KoçPera'da buluşuyoruz.

Güzel hava ve canlı müzik keyfini açık havada yaşayalım... Tüm mezunlarımızı bekliyoruz...

19:30-21:00 Coctail with Uninvited Jazz Band

21:00-24:00 Summer Party with DJ Style-ist

Devamı

15 / 05 / 2015
Hocalardan Dinleyelim 1- Prof. Ali Çarkoğlu

Hocalardan Dinleyelim etkinliklerinin ilkinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Ali Çarkoğlu “Haziran'15 Seçimlerine Giderken Kamuoyu Dinamikleri” başlıklı konuşması ile oy verme davranışı, parti sistemleri ve siyasi partiler, sosyal sermaye, kamuoyu ve Türk politikası konularındaki deneyim ve çalışmalarını paylaşarak, Haziran’da gerçekleşecek seçimler öncesinde mezunlarımıza bir seçim çerçevesi sunacak.

Devamı

10 / 05 / 2015
Boston’da Mezunlar Buluşması

Uluslararası Programlar Ofisimiz, Boston'a gerçekleştireceği seyahati sırasında Boston'da yaşayan mezunlarımızla bir araya gelecek. 29 Mayıs Cuma akşamı Boston'da gerçekleşecek buluşmaya Boston çevresinde yaşayan tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

27 / 04 / 2015
Hemşirelik Mezunları KoçPera’da Buluştu

Hemşirelik Yüksekokulu mezunlarımız hocalarımız ve son sınıf öğrencilerimizla 27 Nisan akşamı KoçPera’da buluştu. Okulumuzla ilgili heyecan verici haberlerin de paylaşıldığı bu güzel geceyi 2008 mezunumuz ve KUMED yönetim kurulu üyemiz Begüm Yalçın anlattı.

Devamı

20 / 04 / 2015
Fen Fakültesi Mezunları Bir Aradaydı

20 Nisan’da KoçPera’da gerçekleşen ilk Fen Fakültesi Mezunlar Buluşması’nı Fizik bölümü 2002 mezunumuz Sarper Özharar anlattı.

Devamı

10 / 04 / 2015
Hemşirelik Yüksekokulu Mezunlar Buluşması!

Mezunlarımız aynı bölümden mezun olan arkadaşları ve hocalarıyla tekrar bir araya gelirken, pek yakında mezunlar ailesine katılacak son sınıf öğrencilerimizi de tanıyacaklar.

Devamı

09 / 04 / 2015
Fen Fakültesi Mezunları ve Hocaları Buluşuyor

20 Nisan 2015 tarihinde Üniversitemizin İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Merkez Han binasındaki Mezunlar Derneği Lokali’nde 19:30’da buluşarak tüm mezunlarımız ve öğretim kadromuzla birlikte özlem gidermeyi ve deneyimlerimizi paylaşmayı çok arzu ediyoruz.

Devamı

08 / 04 / 2015
Rektörümüz Bakü'de yaşayan mezunlarımızla biraraya geliyor

Rektörümüz Umran İnan, Azerbaycan’a gerçekleştireceği seyahati sırasında Bakü’de yaşayan mezunlarımızla bir akşam yemeği ile bir araya gelecek. 8 Nisan Çarşamba akşamı Bakü’de gerçekleşecek yemeğe Bakü çevresinde yaşayan tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

07 / 04 / 2015
FMCG Sektörü KUrBAĞ ile bir arada

KU®BAĞ Business & Networking Buluşmalarının dokuzuncusu FMCG sektöründe çalışan mezunları bir araya getirdi.

Devamı

04 / 04 / 2015
Çocuk-Ebeveyn İletişimi / Ebeveyn Sohbetleri-1

2009 Mezunlarımızdan Uzman Klinik Psikolog Melis Kısmet Kuralay, Ebeveyn – Uzman Sohbetleri ile KoçPera’da.

Devamı

07 / 03 / 2015
KUrBAĞ-9: FMCG-Marketing & Sales-7 Nisan

Mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirdiğimiz KUrBAĞ Business & Networking buluşmalarımıza a FMCG Şirketlerinde çalışan mezunlarımız ile devam ediyoruz.

Devamı

17 / 02 / 2015
Mezunlarımız Londra ve Amsterdam’da buluştular

21 Ocak akşamı Londra’da dördüncü kez gerçekleşen mezunlar buluşmasının ardından bu yıl ilk defa Amsterdam’da yaşayan mezunlarımız da biraraya geldiler. 24 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen etkinliği Amsterdam temsilcimiz ve gecenin organizasyonunu üstlenen mezunumuz Şule Ergüt’04 anlattı.

Devamı

28 / 01 / 2015
KU®BAĞ Buluşmaları #8: Aile Şirketleri

Mezunlarımızı bir araya getirdiğimiz Business & Networking buluşmalarımıza Aile Şirketleri ile devam ediyoruz.

Devamı

27 / 12 / 2014
KUMED 2015 Yılbaşı Partisini Sundu

Koç Üniversitesi Mezunları, 27 Aralık'ta KoçPera'da gerçekleşen Odeon Series vol3. 2015 Yılbaşı Partisinde bir araya geldi.

Devamı

08 / 12 / 2014
Mezunlar Yılbaşı Buluşması'15

Takviminize not etmeyi unutmayın! Koç Üniversitesi mezunları yeni yılı 27 Aralık'ta KoçPera'da karşılıyorlar.

Devamı

24 / 11 / 2014
Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil

İKSV tarafından Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil başlığıyla düzenlenen 2. İstanbul Tasarım Bienali'ni 29 Kasım Cumartesi günü rehber eşliğinde hep beraber geziyoruz.

Devamı

22 / 11 / 2014
Mezuniyetinin 10. ve 15. yılını kutlayan 2004 ve 1999 mezunları buluştu

22 Kasım2014 günü mezuniyetinin 10. yılını kutlayan 2004 mezunları ve 15. yılını kutlayan 1999 mezunları Koç Pera’da özel bir kutlama etkinliği ile bir araya geldiler. 2004 mezunumuz ve KUMED Yönetim Kurulu üyesi Pınar Özyürek bizlerle 10. ve 15. mezuniyet yılı etkinliği ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

Devamı

18 / 11 / 2014
KU®BAĞ Buluşmaları #7: Bankacılık

KU®BAĞ Business & Networking Buluşmalarının yedincisi Bankacılık alanında çalışan mezunları biraraya getirdi.

Devamı

15 / 11 / 2014
Mezunlar New York’ta Buluştu

15 Kasım’da New York’ta gerçekleşen buluşmayı, geceyi organize eden mezunumuz Seher Aylin Altıok’09 anlattı.

Devamı

07 / 11 / 2014
KUrBAĞ#6: Bankacılık Sektöründeki Mezunlar Buluşuyor!

Business & Networking buluşmalarımıza Bankacılık sektöründe çalışan mezunlarımız ile devam ediyoruz.

Devamı

04 / 11 / 2014
1999 ve 2004 mezunları 10. ve 15. mezuniyet yıllarını kutluyorlar

Bir araya gelmek için 10 ya da 15 yıl beklemeyin deriz ama eğer beklediyseniz de 22 Kasım Cumartesi...

Devamı

04 / 11 / 2014
Reklamcı mezunlar bir arada

KU®BAĞ Business & Networking Buluşmaları Reklamcılık Sektörü ile devam etti. Reklam sektörün önemli şirketlerinde çalışan ya da bu alana ilgi duyan mezunlarımız 4 Kasım’da KoçPera’da bir araya geldiler.

Devamı

23 / 10 / 2014
KUrBAĞ#6: Reklamcılık Sektöründeki Mezunlar Buluşuyor!

Business & Networking buluşmalarımıza Reklam sektöründe çalışan mezunlarımız ile devam ediyoruz...

Devamı

16 / 10 / 2014
Mühendis Mezunlar Yine Bir Arada

Geçen kış yapılan ilk buluşmanı ardından bu yıl 16 Ekim’de KoçPera’da buluştular. Akademisyen ve mezunların bir arada olduğu gecede Mezunlar Derneğimizin Başkanı Seçil Kınay’04 ve Dekanımız Fikri Karaesmen birer açılış konuşması yaptılar.

Devamı

03 / 10 / 2014
Kaliforniya’da yaşayan mezunlarımız buluştu

Rektörümüz Umran İnan, Amerika'ya gerçekleştirdiği seyahati sırasında Kaliforniya'da yaşayan mezunlarımızla 3 Ekim Cuma akşamı Palo Alto’da bir akşam yemeği ile bir araya geldi.

Devamı

30 / 09 / 2014
Mühendislik Fakültesi Mezunları KoçPera’da Buluşuyor

Geçen kış gerçekleşen ilk Mühendislik Fakültesi Mezunları Buluşmasının ardından 16 Ekim Perşembe günü mezunlarımız ve Mühendislik Fakültesi akademisyenleri tekrar bir araya geliyorlar.

Devamı

19 / 06 / 2014
KoçPera Açıldı!!!

Beyoğlu Anamed Binamızın en üst iki katında yer alan KoçPera mezunlarımızı bekliyor. Yeni buluşma noktamız KoçPera 18 Haziran akşamı coşkulu bir şekilde mezunlara “merhaba” dedi.

Devamı

12 / 06 / 2014
12 Haziran'da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Buluştuk!!!

Mühendislik ve Hukuk Fakültelerinin ardından İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunları da 12 Haziran’da KoçPera’da keyifli bir gecede buluştular.

Devamı

01 / 06 / 2014
CASE Mezunları Buluşuyor: 12 Haziran

Dekan Ali Çarkoğlu tüm CASE mezunlarını davet ediyor: “12 Haziran’da KoçPera’da buluşarak tüm mezunlarımız ve öğretim kadromuzla birlikte özlem gidermek; anılarımızı ve deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz.”

Devamı

29 / 04 / 2014
Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği KUrBAĞ BULUŞMALARI’nın 5.’si Danışmanlık alanında yapıldı.

Mezunlar arasında büyük bir ilgiyle takip edilen ve yenileri sabırsızlıkla beklenen KUrBAĞ BULUŞMALARI’nın 5.si KoçPera’da yapıldı. Yuvarlak masa formatında yapılan etkinlik Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyelerimizden Mehmet Arca AKALIN’11 ve Göktuğ DUYAR’05 moderatörlüğünde gerçekleştirildi .

Devamı

29 / 04 / 2014
DC ve Miami’de yaşayan mezunlarımız Rektörümüz Umran İnan ile buluştular.

Rektörümüz Umran İnan, Amerika'da gerçekleştireceği seyahati sırasında DC ve Miami çevresinde yaşayan mezunlarımızla birer akşam yemeği organizasyonu ile ağırladı.

Devamı

27 / 04 / 2014
Saffet Emre Tonguç ile KUMED Boğaz Gezisi

27 Nisan 2014 Pazar günü gerçekleştirilen Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği organizasyonunda tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç rehberliğinde "Erguvan Mevsiminde Boğaz Turu" Gezisi'ni gerçekleştirdik.

Devamı

24 / 04 / 2014
Hukuk Fakültesi Mezunları Buluştu

24 Nisan’da Koç Pera’da gerçekleşen etkinliği Hukuk Kulübümüzden Simge Esendal’15 anlattı.

Devamı

22 / 04 / 2014
KU®BAĞ Buluşmaları #5: Danışmanlık

Pazarlama, Şirket Birleşmeleri & Satın Almaları, İnsan Kaynakları ve Girişimcilik konularında yaptığımız Business & Networking buluşmalarımıza Danışmanlık (Consulting) yapan mezunlarımızı bir araya getirerek devam ediyoruz.

Devamı

28 / 03 / 2014
Bu İşin Mutfağında Biz Varız!

Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri İstanbul Clunary Institute'da bir araya geldi, mutfağa girdi. Her ay yönetim kurulu toplantılarında biraya gelen ve mezun etkinliklerimizi organize eden üyeler bu defa keyifli bir akşamda bir araya gelerek birlikte yemek yapmanın keyfini çıkardılar.

Devamı

11 / 03 / 2014
Prof. Ali Çarkoğlu ile DC Mezunları Buluşması

Washington DC’de yaşayan mezunlarımız CASE Dekanı Prof. Ali Çarkoğlu ile biraraya geldiler. Organizasyonu gerçekleştiren DC mezun temsilcimiz Nihal Aydoğan Kaygusuz (MBA’11) gece ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

Devamı

01 / 03 / 2014
3. İngiltere Mezunlar Buluşması

İngiltere’de yaşayan mezunlar Şubat ayında, Londra’da, CASE Dekanı Ali Çarkoğlu ile buluştular. Bu yıl üçüncüsü ile gelenekselleşen bu buluşmayı İngiltere mezun temsilcilerimizden Sezer Erkılınç’09 anlattı.

Devamı

06 / 02 / 2014
Mühendis Mezunlar Buluştu

6 Şubat’ta Levent’te gerçekleşen etkinlikte Mühendislik Fakültesi Mezunları buluştu. Fakülte’nin beş bölümünün hocalarının ve mezunlarının davetli olduğu etkinlik oldukça keyifli geçti.

Devamı

29 / 12 / 2013
Odeon Series “2014 Yılbaşı Buluşması” ile devam etti

Koç Üniversitesi Mezunları 29 Aralık Pazar günü, Divan Otel Elmadağ'da yapılan “2014 Yılbaşı Buluşması” ile yeni yıla merhaba dedi. Öğrencilik yıllarımızda kampüste yapılan Odeon partilerine ithafen, geçen yıl Babylon'daki yılbaşı partimiz Odeon Series V.1 olarak adlandırılmıştı. Serinin ikinci buluşmasına da mezunlarımızın ilgisi yoğundu.

Devamı

12 / 12 / 2013
Mezunlar Derneği Genel Kurulu yapıldı, yeni Yönetim Kurulu seçildi

Tüzük gereği iki senede bir kez yapılan Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı, 12.12.2013 Perşembe günü, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Devamı

07 / 12 / 2013
10. ve 15. Mezuniyet yılı kutlama yemeği: Kucaklaştık!

Mezuniyetinin 10. yılını kutlayan 2003 mezunları ve 15. yılını kutlayan 1998 mezunları Rumelifeneri Kampüsü, Kurucular Salonu’nda özel bir kutlama yemeği ile bir araya geldiler.

Devamı

22 / 11 / 2013
KUrBAĞ #4: Girişimci ve yatırımcı mezunlar buluştu

Mezunlar Derneği KUrBAĞ etkinlik serisi ile mezunlarımızı çalışma alanlarına göre gruplar halinde bir araya getirmeye devam ediyor. Birincisini Pazarlama, ardından ikincisini Şirket Birleşmeleri&Satın Almaları, üçüncüsünü ise İnsan Kaynakları konularında yapılan Business&Networking buluşmaları GİRİŞİMCİ ve YATIRIMCI mezunlarla devam etti. Buluşma 22 Kasım’da, Girişimcilik Haftası’nda gerçekleştirildi.

Devamı

29 / 09 / 2013
Anne Ben Barbar Mıyım?

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği olarak, İstanbul'u, “iki yılda bir” dünya sanat çevrelerinin de ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştüren İstanbul Bienali’ni 29 Eylül Pazar günü rehber eşliğinde hep beraber gezdik.

Devamı

26 / 09 / 2013
Rektörümüz Umran İnan mezunlarımızı ağırladı.

26 Eylül günü Rektörümüz Umran İnan üniversitemizin her fakülte ve her bölümünün mezun temsilcilerini Beyoğlu’ndaki ANAMED binamızda özel bir etkinlik ile ağırladı.

Devamı

02 / 07 / 2013
KUMED'i Sosyal Ağlarda Takip Edin!

Gerçekleştirilecek etkinliklerin duyuruları, mezunlarımız ve üniversitemiz ile ilgili her türlü bilgiyi, üniversitemize ait sosyal ağlar üzerinden de edinebileceğiz.

Devamı

09 / 06 / 2013
Mezunlar Günümüzü Erteliyoruz

Ülkemizde yaşanan toplumsal olaylar sebebiyle 9 Haziran’da gerçekleşecek olan Mezunlar Günü ve Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars Konser organizasyonumuzu ileri bir tarihe erteliyoruz.

Devamı

09 / 06 / 2013
Mezunlar Günü'ne Davetlisiniz

Üniversitemizin 20. yılında sizleri çocuklarınız, aileleriniz ve arkadaşlarınızla birlikte keşfinizi hatırlamaya davet ediyoruz!

Devamı

02 / 06 / 2013
Bursa’daki mezunlarımız biraraya geldi.

1 Haziran’da gerçekleşen buluşmayı, Bursa temsilcilerimizden Aslıhan Sadıkoğlu Kornoşor’95 anlattı.

Devamı

29 / 05 / 2013
KUrBAĞ Buluşmaları#3-İnsan Kaynakları

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği KUrBAĞ BULUŞMALARI’nın 3.sü İnsan Kaynakları alanında yapıldı.

Devamı

05 / 05 / 2013
Back to School: Psikoloji Buluşması

Psikoloji mezunları buluştu, bir günlüğüne tekrar öğrenci oldu.

Devamı

04 / 05 / 2013
KUMED Karaköy-Tophane-Galata Gezisi-Mayıs’13

Hayri Fehmi Yılmaz eşliğinde gerçekleştirilen keyifli gezinin notlarını Mezunlar Derneği’nden Begüm Yalçın’08 bizimle paylaştı.

Devamı

03 / 05 / 2013
Bursa’da yaşayan mezunlar 1 Haziran'da buluşuyor.

İlk mezunlarımızdan Aslıhan Sadıkoğlu Kornoşor (MBA’95) Bursa’da yaşayan mezunlarımızı biraraya getirmek üzere bir buluşma organize ediyor. 1 Haziran'da gerçekleşecek bu buluşmaya Bursa'da yaşayan tüm mezunlarımızı bekliyoruz.

Devamı

14 / 03 / 2013
Rektörümüz New York’taki mezunlarımızla bir araya geldi.

Amerika'da yaşayan Koç Mezunları arasındaki iletişim ve dayanışmayı arttırmak amacıyla uzun süredir planladığımız ilk resmi mezunlar buluşmamızı 14 Mart Perşembe akşamı New York'ta gerçekleştirdik.

Devamı

07 / 03 / 2013
KUrBAĞ Buluşmaları #2

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği KUrBAĞ BULUŞMALARI #2 Şirket Birleşmeleri ve Satın almaları – Mergers & Acquisitions alanında yapıldı.

Devamı

16 / 02 / 2013
İngiltere'de yaşayan mezunlar buluştu.

Mezunlarımız arasındaki iletişimi oluşturmak ve dayanışmayı arttırmak amacıyla farklı şehir ve farklı ülkelerde yaşayan mezunlarımızı bir araya getiren buluşmalarımız Londra buluşmasıyla devam etti.

Devamı

06 / 02 / 2013
Ankaralı mezunlar buluştu.

Ankara'da yaşayan mezunlarımız geçen yılki ilk buluşmanın ardından yeniden buluştu. Küçük bir grubun bir araya geldiği buluşmada bundan sonrası için neler yapılabileceği ve aktivite planı konuşuldu. Bahar döneminde daha geniş katılımlı ve çevre illeri de kapsayan bir buluşmanın planları yapıldı.

Devamı

31 / 01 / 2013
Koç Üniversitesi mezunları networking buluşmaları başladı.

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği 31 Ocak Perşembe akşamı ilk Business and Networking etkinliğini gerçekleştirdi.

Devamı

25 / 12 / 2012
Mezunlar yılbaşı partisinde buluştu.

Koç Üniversitesi Mezunları 25 Aralık Salı akşamı, Babylon'da yapılan partiyle yeni yıla merhaba dedi. Öğrencilik yıllarımızda kampüste yapılan Odeon partilerine ithafen, Babylon'daki yılbaşı partimiz Odeon Series V.1 olarak adlandırıldı. Devamı gelecek olan, serinin ilk partisine mezunlarımızın ilgisi yoğundu.

Devamı

25 / 12 / 2012
10. ve 15. Mezuniyet Yılı Kutlamaları

Mezuniyetinin 10. yılını kutlayan 2002 mezunları ve 15. yılını kutlayan 1997 mezunları İstinye Kampüsü'nde özel bir kutlama yemeği ile bir araya geldiler. Mezunlar Derneği adına Nur Erdem Özeren ile dönem mezunları adına Ece Kumkale ve Sema Akboğa duygu ve düşüncelerini bizimle paylaştılar.

Devamı

03 / 11 / 2012
İzmirli mezunlar buluşması: Hedefler ve İşbirlikleri

3 Kasım Salı akşamı İzmir'de yaşayan mezunlar, Mezunlar Derneği Başkanı Seçil Kınay ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Güneş İngin ile Alsancak Kordonboyu Balıkçısı'nda buluştu.

Devamı

03 / 11 / 2012
Van için Koştuk! Koç Üniversitesi Mezunlar Ailesine TEŞEKKÜRLER!

 

11 Kasım Pazar günü 34. Avrasya Maratonu'nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı – Van Eğitim Birimleri için bağış toplamak üzere 11 Koç Mezunu koştu!

Devamı

 

 

 

Devamı